ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیگیری تصویب ایجاد منطقه آزاد بانه مریوان مطالبه جدی مردم از نمایندگان

به گزارش خبرنگار ایرنا در این نشست دو ساعته جلال اصغری، عباس حسین پناهی و سید خالد حسینی از اعضای شورای همگرایی اصولگرایان استان کردستان از تلاش رسانه ها در داغ کردن تنور انتخابات و تشویق مردم به حضور در پای صندوق های رای قدردانی کردند و از اصحاب رسانه خواستند همچنان عملکرد نمایندگان منتخب مردم در مجلس دهم را رصد کنند و بر روند فعالیت آنها نظارت داشته باشند.
پیگیری ایجاد منطقه آزاد صنعتی تجاری بانه و مریوان و تصویب آن در مجلس دهم یکی از محورهای این نشست خبری بود که اعضای شورای همگرایی اصولگرایان کردستان تاکید زیادی بر تصویب آن از سوی مجلس دهم داشتند.
آنان همچنین از مردم ولایت مدار و انقلابی و با بصیرت کردستان به واسطه حضور پرشور در انتخابات مجلس دهم نیز قدردانی کردند.
*** نمایندگان با پیگیری مشکلات مردم جواب محبت آنها را بدهند
** جلال اصغری یکی از اعضای شورای همگرایان استان کردستان در این نشست با تاکید بر اینکه نمایندگان مردم کردستان در مجلس دهم باید به دنبال رفع مشکلات اساسی مردم از جمله وضعیت اقتصادی و بیکاری باشند گفت: مردم به خوبی و با بصیرت و آگاهی در انتخابات شرکت کردند و اینک نوبت نمایندگان است که این حضور پرشور را با پیگیری مشکلات مردم جواب دهند.
او به امنیت پایدار کردستان به عنوان زیربنای اصلی توسعه اشاره کرد و با تقدیر از بانیان تامین امنیت افزود: اکنون بسترها برای سرمایه گذاری به منظور رفع بیکاری و رونق اقتصادی در کردستان فراهم است و انتظار می رود نمایندگان نیز پیگیر رفع مشکلات اساسی آنها در مجلس باشند.
او به تعطیلی مراکز تولیدی کردستان در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: براثر تعطیلی این واحدها افراد زیادی بیکار شده اند و انتظار داریم نمایندگان مردم کردستان در مجلس دهم به دنبال احیای این واحدها باشند.
او تاکید کرد جریان اصولگرایی آمادگی ارائه برنامه به نمایندگان منتخب مردم است و همچنین عملکرد آنها را نیز رصد می کنیم.
او به فعالیت شورای همگرایی اصولگرایان کردستان اشاره کرد و گفت: این فعالیت در راستای روشنگری مردم در انتخابات های مختلف و ارائه برنامه به کاندیداها است.
او همچنین به نمایندگان کردستان پیشنهاد کرد فراکسیون نمایندگان زاگرس نشین را در مجلس دهم به منظور پیگیری مشکلات و مطالبات مردم حوزه زاگرس تشکیل دهند.
او همچنین به نمایندگان توصیه کرد به جای کار سیاسی و جناحی در مجلس به دنبال تحقق مطالبات به حق مردم استان باشند چرا که هرکسی در راستای مصالح مردم گام بر ندارد شکست می خورد.
او یادآوری کرد جریان اصولگرایی در استان کردستان به تقویت جایگاه نمایندگان استان در مجلس کمک می کند و در راستای توسعه استان هم در سطح کشور رایزنی می کنیم.
** سید خالد حسینی دیگر عضو شورای همگرایی اصولگرایان کردستان نیز در این نشست به حضور آگاهانه و با بصیرت مردم کردستان در انتخابات مجلس دهم اشاره کرد و با قدردانی از خلق حماسه حضور مردم کردستان گفت: یکی از مهمترین مطالبه های مردم کردستان جذب سرمایه گذاری ، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری و رونق اقتصادی استان است.
او همچنین تاکید کرد مردم کردستان انتظار دارند لایحه ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان در مجلس دهم رای بیاورد و کردستان نیز منطقه آزاد تجاری داشته باشد تا بتوان از این طریق رونق اقتصادی در منطقه ایجاد کرد.
او در ادامه سخنان خود خواستار مشارکت جوانان کردستانی در پست های مدیریتی در استان شد و گفت: مردم کردستان انتظار دارند اجازه و فرصت خدمت و تجربه مدیریتی برای جوانان لایق و شاسته فراهم شود.
او یکی از نیازهای امروز کردستان را جذب سرمایه گذار دانست و از برخی کارشکنی ها در فراری دادن سرمایه گذاران انتقاد کرد و گفت: امروز بیکاری در کردستان بیداد می کند و هر خانواده ای حداقل یک بیکار دارد و انتظار می رود دولت و مجلس با هم برای رفع بیکاری کردستان تدبیری بیاندیشند.
او اظهار کرد: مسوولان ارشد استان با مدیران کم کار برخورد کنند و بر فعالیت آنها نظارت بیشتری داشته باشند.
حسینی افزود: کردستان ظرفیت و استعداد لازم برای توسعه را دارد و باید مسوولان و نمایندگان مجلس در راستای توسعه استان با برنامه اقدام کنند.
وی به اتحاد شورای همگرایی اصولگرایان کردستان در این دوره اشاره کرد و گفت: مطالبات مردم کردستان را جمع بندی کرده ایم و در جلسات حزبی در سطح کشور این مطالبات را مطرح می کنیم و برای رفع مشکلات استان نیز رایزنی خواهیم کرد.
حسینی گفت: در کردستان افراد زیادی داریم که لیاقت وزیر، سفیر، معاون وزیر، استاندار و مدیریت در رده های بالا و حتی ریاست جمهوری را دارند و انتظار داریم از مدیران توانمند، شایسته و لایق کُرد در رده های مدیریتی در سطح کشور استفاده شود.
*** عباس حسین پناهی دیگر عضو شورای همگرایی اصولگرایان کردستان نیز در این نشست از نمایندگان منتخب مردم کردستان در مجلس دهم خواست با اتحاد و همدلی بین ملت و حاکمیت ارتباط بیشتری برقرار کنند و در راستای توسعه استان کردستان نیز با برنامه عمل نمایند.
او یکی از نیازهای اصلی کردستان را توسعه دانست و افزود: بیکاری مردم کردستان را رنج می دهد و انتظار می رود برای بیکاری نسخه عملی پیچیده شود.
وی تلاش برای سالم سازی فضای اداری و مقابله با فساد را از نمایندگان مجلس دهم خواستار شد و گفت: مردم از شعار خسته شده اند و دنبال عمل هستند.
حسین پناهی از شش نماینده منتخب مردم کردستان در مجلس دهم خواست حتما در کمیسیون تلفیق مجلس حضور داشته باشند تا بتوانند در تامین اعتبارات مورد نیاز مردم کردستان اثرگذار باشند.
این عضو شورای همگرایی اصولگرایان کردستان ایجاد ارتباط بیشتر با نمایندگان سایر استان ها از سوی نمایندگان کردستان را نیز در توسعه استان موثر دانست و گفت: اگر این ارتباطات قویتر شود طرح های مرتبط با توسعه کردستان احتمال رای آوری بیشتری در مجلس دارد.
او طرح دوباره منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه و مریوان را یکی از مطالبات جدی مردم کردستان از مجلس دهم دانست و از نمایندگان منتخب مردم استان خواست در این ارتباط رایزنی کنند.
حسین پناهی خواستار توجه هرچه بیشتر به حوزه فرهنگ در کردستان شد و با اشاره به نامگذاری استان به استانی فرهنگی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: کردستان فرهنگ غنی و اصیلی دارد و مسوولان باید در حوزه فرهنگ سرمایه گذاری کنند و به مطالبات مردم در این حوزه توجه داشته باشند.
3033/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده