ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمرنگ شدن ارزشهای اخلاقی در جامعه

یک جامعه شناس تاکید کرد: در کنار همه عوامل شناخته شده، کمرنگ شدن ارزشهای اخلاقی از علل مهم در افزایش طلاق است.

مرجان انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، با اشاره به علل مهم در طلاق زوجین اظهار کرد: طلاق به عوامل متعددی وابسته است که اگر به ارزیابی علل از بعد اجتماعی پرداخته شود می‌توان با راهکارهایی مانع از افزایش طلاق شد. نبود تعهد اخلاقی به همسر، عافیت طلبی و ترویج بی‌اخلاقی و بی حجابی در لوای آزادی زنان از آسیب‌های جدی است که کیان خانواده را تهدید می‌کند.

وی عنوان کرد: پایبندی زنان و مردان به ارزشهای اخلاقی، موجب ثبات کانون خانوادگی می‌شود اما در کنار همه عوامل شناخته شده، کمرنگ شدن ارزشهای اخلاقی از علل مهم در افزایش طلاق است. تقویت باورهای اخلاقی و مذهبی و آگاهی بخشی به خانواده‌ها و راهنمایی جوانان در انتخاب همسرانی پایبند به ارزشهای اخلاقی نقش موثری در کاهش طلاق دارد.

انصاری همچنین با اشاره به آسیب‌های جدی فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های ماهواره‌ای در کمرنگ شدن ارزشهای اخلاقی گفت: این ابزارهای رسانه‌ای گاهی بسیار مخرب است به طوری که قبح و زشتی برخی رفتارهای غیر اخلاقی را از بین می‌برد. وقتی زشتی و ناپسندی رفتارهای غیراخلاقی از میان برود انجام این رفتارها نیز آسان به نظر می‌رسد، با این رویه شاهد استحاله فرهنگی و اخلاقی خواهیم بود.

وی اظهار کرد: خانواده‌ها رکن مهم اجتماعی هستند و اگر اخلاق در خانواده ارزش خود را از دست بدهد دیگر جامعه‌ای اخلاق مدار نخواهیم داشت. ارزشهای اخلاقی مولفه‌های دست و پاگیری نیستند که آزادی‌های ما را تحت شعاع قرار دهند بلکه چارچوبی مهم در حفظ کرامت افراد و بنیان خانواده‌ها به شمار می‌رود.

انتهای پیام

برچسب : قم

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-استان ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-استان ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده