ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۲۰ درصد واحدهای پرورش ماهی در البرز غیرفعال است

سیدمجید موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ظرفیت های پرورش ماهی در استان البرز اظهار کرد: ۱۰۰ واحد پرورش ماهی با ظرفیت تولید دو هزار تن در استان وجود دارد که از این میزان ۲۰ درصد غیرفعال است.

وی با اشاره به اینکه نخستین مرکز پرورش و تکثیر ماهی در کشور در سال ۱۳۳۷ در البرز راه اندازی شد، افزود: هدف ما در استان البرز در درجه نخست فعال کردن واحدهای غیرفعال و به تکمیل رساندن ظرفیت اسمی واحدهای موجود و نیز استفاده ۲ منظوره از استخرهای ذخیره آب است که در بخش کشاورزی وجود دارد.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان البرز تصریح کرد: با استفاده از اعتبارات مکانیزاسیون که در اختیار داریم تلاش می کنیم این اعتبارات در اختیار پرورش دهندگان قرار گیرد تا نسبت به تهیه امکانات و زیرساخت های لازم برای افزایش ظرفیت تولید اقدام شود.

تولید ۵ میلیون قطعه بچه ماهی در البرز

وی با تاکید بر لزوم تولید بچه ماهی در استان البرز، گفت: در حال حاضر حدود ۵ میلیون قطعه بچه ماهی در منطقه تولید می کنیم که این ظرفیت می تواند تا ۱۵ میلیون قطعه افزایش یابد در این راستا تلاش و اقدامات لازم در حال انجام است.

موسوی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی مصرف آبزیان در استان البرز خاطرنشان کرد: سرانه مصرف آبزیان در کشور به طور متوسط بین ۸ تا ۹ کیلوگرم است، در حالی که متوسط مصرف در اروپا ۱۵ کیلوگرم و در کشورهایی مانند ژاپن به ۸۰ کیلوگرم نیز می رسد، در همین راستا برنامه ریزی برای افزایش سرانه مصرف ماهی در استان البرز در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: افزایش تولید در واحد سطح نیز از دیگر موضوعاتی است که در برنامه های جهاد کشاورزی استان قرار دارد و پیگیری می شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان البرز به واحدهای پرورش اسب در استان نیز اشاره کرد و گفت: در البرز ۴۷ واحد پرورش اسب شناسنامه دار و دارای مجوز وجود دارد که ظرفیت اسمی این واحدها ۲ هزار راس اسب است.

ضرورت فعال شدن واحدهای تولید و پرورش اسب در البرز

وی اظهار کرد: یکی از ظرفیت های بالقوه ای که در البرز وجود دارد، بحث پرورش اسب و سوارکاری است که علاقه زیادی در میان مردم و سرمایه گذاران ایجاد می کند.

موسوی با اشاره به اینکه به دنبال انجام حمایت های لازم از این حرفه و صنعت هستیم، گفت: افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند از دانش خوبی برخوردار هستند و علاوه بر این از نظر میزان سرمایه دارای وضعیت مناسبی هستند.

وی بیان کرد: علاوه بر مباحث ورزشی که با هماهنگی ورزش و جوانان دنبال می شود، موضوعات اصلاحات نژادی و شناسنامه دار کردن اسب ها از جمله مواردی است که در استان البرز دنبال می شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان البرز در پایان تاکید کرد: به دنبال این هستیم که واحدهای غیرفعال در حوزه تولید و پرورش اسب و سوارکاری در استان را فعال کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده