ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جاسوسی رئیس جمهور جدید برزیل برای آمریکا!

گروه بین الملل مشرق- سایت افشاگری ویکیلیکس اسنادی از جاسوسی "میشل تامر" رئیس جمهور موقت برزبل برای سازمان جاسوسی آمریکا "سیا" خبر داده است.
جاسوسی رئیس جمهور جدید برزیل برای آمریکا!
بنابر این گزارش، ویکیلیکس با انتشار دو سند از مکاتبات محرمانه بخش اطلاعاتی سفارت آمریکا در برزیل، از جاسوسی میشل تامر رئیس جمهور جدید این کشور برای سازمان سیا در سال 2006 پرده برداشته است. این مکاتبات شامل به جلسات وابسته اطلاعاتی سفارت آمریکا در برزیل با میشل تامر مربوط است. لام به ذکر است که در پی عزل دیلما روسف از مقام ریاست جمهوری، ساعاتی پس از آنکه سنای برزیل خواستار برکناری موقت دیلما روسف چپگرا از مقام ریاست جمهوری به دلیل نقض قوانین بودجه شد، میشل تامر به عنوان رئیس‌جمهوری موقت برزیل نطق ملی ایراد کرد و خواستار حمایت مردم از دولت "نجات ملی" خودش شد. تامر 75 ساله اکنون به سمت آرام کردن اقتصاد برزیل و سیاست‌های دوستدار بازار پیش می‌رود. وی به مردم برزیل گفت که اطمینان داشته باشند که می‌توانند بر بحران کنونی غلبه کنند؛ بحرانی که رکود شدید، ناآرامی سیاسی و رسوایی فساد به بار آورده است.
جاسوسی رئیس جمهور جدید برزیل برای آمریکا!جاسوسی رئیس جمهور جدید برزیل برای آمریکا!
لینک اسناد ویکیلیکس:
https://wikileaks.org/plusd/cables/06SAOPAULO30_a.html#efmAJZAKWAKfAK-ARrASHAS1ATbCf0Cf9CgLCgZDOLDOVDWDDX7EGjEHl

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده