ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در دستور کار دولت قرار گرفت

شهیندخت ملاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده معاون رئیس جمهور در اراک گفت: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در دستور کار این معاونت قرار گرفته که به زودی سند توانمندسازی این گروه از زنان با همکاری وزارت تعاون برای تصویب در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، شهین دخت مولاوردی در سفر یک روزه خود به استان مرکزی به منظور شرکت در مراسم افتتاح هشتمین نشست منطقه‌ای ترویج همکاری‌ها شبکه‌ای سازمان‌های مردم نهاد، در بدو ورود به اراک اظهار داشت: برنامه‌هایی برای گروه‌های مختلف زنان در دست اقدام وپیگیری است، درباره زنان سرپرست خانوار طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را در دست پیگیری داریم و بزودی سند توانمندسازی زنان را با همکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح می‌کنیم که این سند دارای ابعاد مختلفی است.

وی افزود: در این راستا سند سیاست اجرایی اشتغال پایدار برای دو گروه از زنان متشکل از زنان فارغ التحصیل دانشگاهی و زنان سرپرست خانوار در شورای عالی اشتغال در نوبت بررسی و تصویب است که این مهم در حال پیگیری است.

معاون رئیس جمهور در اراک تصریح کرد: دستور جلسه‌های ستاد ملی زنان و خانواده مشخص شده و با دفتر رئیس جمهور به عنوان رئیس این ستاد هماهنگی‌هایی انجام شده است.

ملاوردی با اشاره به تدوین سند جامع توان افزایی زنان گفت: سه هفته پیش گزارش مسایل زنان ایران را به هیئت دولت ارائه کردیم و مکلف شدیم با همکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی این سند را تدوین کنیم که کارآن در مرحله نهایی است.

وی ادامه داد: آنچه می‌خواستیم آماده است و پس از جمع بندی نهایی و تلفیق نظرات دو دستگاه، بزودی برای تصویب در کمیسیون اجتماعی ارائه می‌شود چراکه قرار نیست این سند به منظور تصویب به مجلس برود و توسط دولت به تصویب می‌رسد.

معاون رئیس جمهور در اراک خاطرنشان کرد: چندین لایحه در زمینه اشتغال و رفاه زنان توسط این معاونت آماده شده که پس از تصویب دولت برای تصویب به مجلس دهم ارسال می‌شود.

ملاوردی بیان داشت: امید است این ستاد بزودی تشکیل شود، البته دستور جلسات آن مشخص شده و برای تعیین زمان تشکیل جلسه ستاد باید با دفتر رئیس جمهور هماهنگ شویم تا رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد بتواند در جلسه شرکت کند.

وی عنوان کرد: در رابطه با رایزنی‌های انجام شده درباره برنامه ششم توسعه این حوزه قرار است در مجلس دهم بررسی شود چراکه مجلس نهم زمان کافی برای بررسی همه جانبه و دقیق آن نداشت و تصمیم گرفته شد که این مهم به مجلس دهم موکول شود وامیدواریم این برنامه در چند ماه نخست مجلس دهم به تصویب برسد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه به منظور افتتاح هشتمین نشست منطقه ای ترویج همکاری‌های شبکه ای سازمان‌های مردم نهاد در استان مرکزی حضور پیدا کرده ایم گقت: این نشست آخرین نشست از این سلسله نشست‌ها است و با برگزاری آن تا حدودی پوشش آموزش‌های ترویج همکاری‌های شبکه‌ای در کل کشور کامل می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده