ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اورژانس بیمارستان‌های خراسان جنوبی توسعه می‌یابد

اورژانس سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه توسعه اورژانس بیمارستان‌های نهبندان، فردوس و بشرویه در دستور کار است گفت: از سال‌های ۹۳ و ۹۴ مبلغ ۷۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های نظام سلامت در خراسان جنوبی هزینه شده است.

محمد دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: تلاش داریم تا پایان سال بتوانیم بیمارستان رازی را راه‌اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه از دیگر برنامه‌های ما تا پایان سال راه‌اندازی مرکز رادیوتراپی و استخدام نیرو است افزود: تعداد 255 نیرو برای بیمارستان رازی، 20 نیرو برای رادیوتراپی و 100 نفر برای اورژانس پیش بیمارستانی پیش‌بینی شده که نزدیک به 500 نیرو تا پایان سال در حوزه درمان استخدام می‌شوند.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: توسعه بخش اورژانس بیمارستان‌های شفای بشرویه، آتشدشت نهبندان و شهید چمران فردوس در دستور کار است و تاکنون در فاز نخست برای بیمارستان آتشدشت نهبندان 300 میلیون تومان، بیمارستان فردوس 500 میلیون تومان و بیمارستان بشرویه 200 میلیون تومان ابلاغ شده است.

دهقانی فیروزآبادی افزود: توسعه فضای استاندارد زایمانی در بیمارستان ولی‌عصر(عج) بیرجند و توسعه ان. آی .سی. یو که شامل اضافه شدن 8 تخت مورد نیاز ایجاد می‌شود.

وی اظهار داشت: پیگیری برای جذب اعتبار مورد نیاز 1.5 میلیارد تومان برای اورژانس بیمارستان قاین هستیم که این بیمارستان 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: احداث کلینیک تخصصی بیمارستان‌ها از جمله بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند از دیگر برنامه‌ها است و برای اتمام بیمارستان رازی بیرجند تا پایان مردادماه به 80 میلیارد ریال اعتبار نیاز است و 3 ماه هم زمان برای تجهیز آن در نظر گرفته شده که با هزینه وزارت و با 60 میلیارد ریال اعتبار انجام می‌شود.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه 920 تخت فعال در بیمارستان‌های خراسان جنوبی داریم افزود: این تعداد تخت‌ ضریب اشتغال 65 تا 70 درصدی تخت‌های بیمارستانی را دارند که از استاندارد لازم برخوردار هستیم و در برنامه ششم باز چینش تخت‌های بیمارستانی که‌‌ همان افزایش است انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون 70 میلیارد تومان اعتبار صرف اجرای برنامه‌های مختلف طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های خراسان جنوبی شد اظهار داشت: در سال‌های 93 و 94 مبلغ 70 میلیارد تومان اعتبار برای برنامه‌های مختلف طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های خراسان جنوبی هزینه شده که در این مدت 13 میلیارد و 600 میلیون تومان تجهیزات خریداری شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده