ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

احیا واحدهای تولیدی با تسهیلات نرخ سود 22 درصد به نتیجه نمی‌رسد

سودبانکی استاندار هرمزگان گفت: بانک‌ها بخشی از سپرده‌ها و سرمایه مردم را در اختیار دارند اما نمی‌توانند در چارچوب اقتصاد مقاومتی تسهیلات ارائه کنند، این در حالی است که اقتصاد مقاومتی و احیا واحد‌های تولیدی با تسهیلات نرخ ۲۰ تا ۲۲ درصد به نتیجه نمی‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، جاسم جاری شامگاه جمعه، در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: بیشترین سرمایه مردم در اختیار بانک‌های خصوصی است که هیچ تعهدی در زمینه اقتصاد مقاومتی ندارند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات در زمینه رفع موانع تولید در استان‌ها، عدم تفویض اختیار کافی به دستگاه‌ها استانی است.

استاندار هرمزگان بیان داشت: اگر قرار است اقتصاد مقاومتی به نتیجه برسد باید همه ارکان نظام درگیر آن شوندو مشارکت داشته باشند.

جاری تصریح کرد: دولت مالک همه چیز نیست و همه امکانات را در اختیار ندارد.بنابراین اولین درخواست ما این است که اختیارات استان‌ها افزایش یابد.

نماینده عالی دولت در هرمزگان اظهار داشت: شرایط اقتصادی استان خوب است و پتانسیل های بسیار خوبی مانند ساحل و دریا نیز وجود دارد که باید برنامه‌های مرتبط با مشاغل دریا محور برای آن تعریف شود.

جادری راه اندازی صندوق توسعه استانی را یکی دیگر از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این صندوق مردم می‌توانند بخشی از سرمایه خود را با خرید سهام برای رفع موانع تولید سرمایه گذاری کنند.

وی صرفه جویی، بهره وری بیشتر و کمک برای ایجاد زمینه فرهنگی از طریق رسانه ها را از دیگر راهکارهای کمک به توسعه و افزایش تولید عنوان کرد.

استاندار هرمزگان ادامه داد: فعال سازی 307 طرح غیر فعال، مشارکت مردمی، اشتغال خرد و دریا محور، کار کردن ادارات و سازمان‌ها فراتر از وظایف سازمانی و دولتی، ایجاد و خلق ایده‌های نو و ارائه راهکار از طرف مدیران ساز مان‌ها و نهادهای مختلف می‌تواند در امر توسعه و برون رفت واحدهای تولیدی از رکود راه‌گشا باشد.

جادری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال گذشته در زمینه رفع موانع تولید 79 جلسه برگزار شده که طی آن 783 مصوبه به تصویب رسید که از این تعداد 564 مصوبه اجرایی شده است.

استاندار هرمزگان گفت:بانک‌ها بخشی از سپرده‌ها و سرمایه مردم را در اختیار دارند اما نمی‌توانند در چارچوب اقتصاد مقاومتی تسهیلات ارائه کنند، این در حالی است که اقتصاد مقاومتی و احیا واحد‌های تولیدی با تسهیلات نرخ 20 تا 22 درصد به نتیجه نمی‌رسد.

وی بیان داشت: هرمزگان در زمینه برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در بین 31 استان کشور رتبه سوم را از آن خود کرده است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان بیان داشت: در صورتی که درآمدهای استانی مانند گمرکات در خود استان هزینه شود بسیاری از مشکلات و موانع تولید رفع می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده