ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مرکز فراماسونری ایران دست کیست؟ + عکس

ساختمان لژ ایرانیان، در خیابان ابن سینا بالاتر از میدان بهارستان، جنب پمپ بنزین، یکی از اصلی ترین مراکز تشکیلات سازمان مخفی فراماسونری در ایران است که بیش از نیم قرن قدمت دارد.

فراماسونری

در دوره محمدرضا پهلوی برخلاف دوران رضاشاه با گسترش روابط سیاسی با غرب به خصوص انگلستان لژهای فراماسونری فراوانی در ایران تاسیس شد. هر چند که هیچ یک از افراد سرشناس خانواده پهلوی دست کم به طور رسمی عضو هیچ لژ فراماسونری نبودند اما بسیاری از رجال سیاسی، نخست وزیران، وزیران، نمایندگان مجلسین و فعالان سیاسی از فراماسون‌های سرشناس بودند. این جمع‌ها بعد از انقلاب اسلامی ایران تعطیل و اعضای آن تحت تعقیب قرار گرفتند.

یکی از ساختمان هایی که در دهه ۴۰ مرکز مهمترین جلسات اعضای فراماسونر بود واقع در یکی از کوچه های نزدیک میدان بهارستان بود که بعدها پس از انقلاب اسلامی طبق اسناد به جا مانده از ساواک هویتش فاش شد.

 مرکز فراماسونری ایران دست کیست؟

-لژ سعدی خیابان بوعلی سینا (بهارستان) شماره ۴۱۰٫

این ساختمان در دهه ۴۰ مرکز تشکیل مهمترین جلسات لژ سعدی فراماسونری در ایران بود که تعداد زیادی از نمایندگان مجلس شورای ملی و سنا، نخست وزیر، وزرای دولت و بسیاری از کارگزاران حکومت پهلوی در آن شرکت می کرند و برای سرنوشت کشور ایران و اجرای نقشه های شوم انگلیس، طراحی می کردند.

با پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۱۳۵۷، این ساختمان که در بین اهالی محل شناخته شده و معروف بود، به تصرف انقلابیون درآمد.

چند سالی است این بنا  تنها سوپر مارکتی برای ارائه چیپس و پفک شده است!

ظاهرا هر از چندگاه، تابلویی بر سر در این ساختمان نصب می شود. یک بار فرش کاشان، یک بار تعاونی مصرف کارکنان فنی و حرفه ای تهران!

خبراستار

مطالب مرتبط:

آرم تأسف‌برانگیز کنفرانس یک دانشگاه+عکس

شیطان پرستان مشهور هالیوود+ تصاویر

هـر چه انگلیسی هـا بگـویند + اسناد و تصاویر

شیطان پرستان با افکار جنسی در گوشه و کنار کشور+ تصاویر

مراسم تجاوز جنسی به این دخترتوسط شیطان پرستان+عکس

[ منبع این خبر سایت نیک صالحی-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نیک صالحی-اخبار منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده