ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هنوز بودجه‌ای به نمایشگاه روز جهانی صنایع دستی اختصاص نداده ایم

مسعود سلطانی‌فر در گفتگو با خبرنگار مهر و در پاسخ به این‌که چه بودجه‌ای در اختیار شرکت‌کنندگان در نمایشگاه روز جهانی صنایع دستی تعلق می‌گیرد گفت: کسانی باید در این نمایشگاه شرکت کنند که خودشان بتوانند اعتبار آن را  تامین کنند. ممکن است ما بتوانیم کمکی در این زمینه کنیم اما سیاست ما به این شکل نیست که پول غرفه، غذا و هتل بدهیم تا عده ای اجناس خودشان را بفروشند و در جیب شان بگذارند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پاسخ به اینکه چرا سازمان با صنایع دستی مثل کالا برخورد می کند  بیان کرد: من پاسخ این سوال را دادم. ما بودجه محدودی برای مناطق محروم داریم که مقدار اعتبار آن بر اساس ضرورت محاسبه می شود.

سلطانی فر ادامه داد: من و معاون صنایع دستی تصمیم گرفتیم کمک خود را متوجه تولید کنندگان مناطق محروم کنیم و این کار را به صورت هدفمند انجام دهیم مثل تورهایی که قرار است در مناطق محروم بگذاریم و به تولید کنندگان یارانه بدهیم نه آنکه کسانی که در استان های محروم و غیر محروم هستند از حقوق یکسان برخوردار شوند. طبیعتا کمک مان متوجه هنرمندان و تولیدکنندگان در مناطق محروم می کنیم.

سلطانی‌فر اظهار کرد: بودجه ای برای این کار اختصاص دادیم اما رقم مشخصی نیست که آن را مطرح کنیم. ما باید این بودجه را با توجه به شرایط و برای کمک به این کار اختصاص دهیم. ممکن است اگر ما برای مثال رقم ۲۰۰ میلیون تومان را به عنوان بودجه این کار مطرح کنیم کسانی به جز معاون صنایع دستی به خرج کردن این رقم فکر کنند. بنابراین رقم مشخصی در نظر نگرفته ایم و هر مقدار که لازم باشد هزینه می کنیم.  

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره اینکه چرا سازمان از سیاست حمایتی به سیاست اقتصادی برای صنایع دستی رسیده است، بیان کرد: سیاست های ما کماکان حمایتی است اما نه حمایت از جنس کمیته امدادی. ما باید هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی را با حل کردن مشکلات دیگر حمایت کنیم نه آنکه غرفه رایگان در اختیار آنها قرار دهیم.

او در پاسخ به اینکه هنرمندان را در حل کردن چه مشکلات دیگری حمایت می کند، اظهار کرد: این موضوع باشد برای بعد.

همچنین سلطانی فر در پاسخ به اینکه چرا نمایشگاه‌های صنایع دستی به شیوه گالری‌دارها و با دریافت درصد فروش از هنرمندان برگزار نمی‌شود، گفت: به نظر من این فکری اساسی و درست است و بارها آن را با دکترنامور مطلق مطرح کردم که با انجام این کار نمایشگاه صنایع دستی برای ما درآمدزا می شود اما معاون صنایع دستی این کار را انجام نمی دهد. من هم معتقدم همه مشارکت کنیم و از سود فروش هنرمندان درصدی به سازمان اختصاص پیدا کند نه به این معنا که این پول را درجیب مان بگذاریم بلکه آن را برای نمایشگاه صنایع دستی هزینه کنیم.

او با انتقاد از رسانه ها برای عدم حمایت از صنایع دستی، بیان کرد: جز چند رسانه مابقی با ما همکاری نمی کنند و به خوبی از صنایع دستی پشتیبانی نمی کنند. من از رسانه ها انتقاد جدی دارم زیرا به جای کمک، جنجال می کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X