ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابراز نگرانی سازمان اطلاعات آلمان درباره پیوستن روزافزون نوجوانان آلمانی به داعش

ماسن 2 سازمان اطلاعات داخلی آلمان از پیوستن حدود ۴۰ نوجوان آلمانی زیر سن قانونی به داعش در عراق و سوریه در سال گذشته خبر داده و در این باره ابراز نگرانی کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "فرانکفورتر روند شای"، "هانس گئورگ ماسن"، رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان درباره افرط گرایی سریع و پایدار نوجوانان در حال بلوغ در آلمان هشدار داده و اعلام کرد که سال گذشته حدود 40 فرد زیر سن قانونی از آلمان به سوریه سفر کرده اند.

بر اساس اطلاعات سازمان اطلاعات داخلی آلمان، این 40 نفر نوجوان زیر سن قانونی سال گذشته از آلمان به سوریه و عراق سفر کردند تا به تروریست های داعش یا دیگر گروه های تروریستی بپیوندند. تقریبا نیمی از این افراد زیر سن قانونی که به افراط گرایی گرایش پیدا کردند دختر بچه ها بودند.

به گفته رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان، این افراد زیر سن قانونی در آستانه بلوغ به سرعت و به صورت پایدار افراط گرا می شوند. وی این را به عنوان مشکل و مسئله ای خاص ارزیابی کرد که این افراد آمادگی و شایستگی پیدا می کنند که درخواست های داعش برای کشتار افراد به زعم آن ها بی اعتقاد در کشورشان را دنبال کنند.

"ماسن" در این باره ابراز نگرانی کرد که در آلمان دو خشونت با انگیزه های افراط گرایی از طریق نوجوانان در عرض چند هفته اخیر وجود داشته است.

دولت آلمان با توجه به این شرایط، در حال حاضر درخواست سازمان اطلاعات داخلی آلمان در این باره که محدودیت سنی برای ذخیره داده های افراد زیر سن قانونی پایین آورده شود را مورد بررسی قرار می دهد. تا به حال سازمان های اطلاعاتی اجازه نداشتند داده های افراد زیر سن 16 سال را ذخیره کنند.

بر اساس اطلاعات اخیر سازمان اطلاعات داخلی آلمان در مجموع حداقل 820 تبعه آلمانی به عراق و سوریه سفر کرده اند. یک سوم آن ها دوباره به کشور بازگشته اند. حدود 140 نفر از آن ها نیز در سوریه یا عراق ظاهرا جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/  

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X