ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش 70 درصدی کشفیات کالای قاچاق در فرودگاه

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسن مهری در تشریح برنامه های سال 95 پلیس فرودگاه های کشور گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مواد مخدر، مفاسد اجتماعی و فرهنگی از وظایف ذاتی پلیس فرودگاه است.
وی افزود: پلیس فرودگاه های کشور دو اصل اساسی را امسال در برنامه های خود هدف گذاری کرده، تعامل با دیگر دستگاه ها و آموزش که یکی از عوامل تاثیر گذار در پیشبرد اهداف و همچنین عاملی موثر در پیشگیری از جرم است.
فرمانده پلیس فرودگاه های کشور بر تعامل و همکاری این پلیس با دیگر نهادهای امنیتی به منظور حفظ نظم و امنیت پایدار در صنعت هوانوردی تاکید کرد.
وی ادامه داد: داشتن اخلاق و رفتار اسلامی پلیسی با مردم، ارتقاء امنیت اخلاقی و برخورد قاطع نسبت به جرائمی از قبیل حمل مواد مخدر و کالای قاچاق را از اولویت های این پلیس است.
فرمانده پلیس فرودگاه های کشور به آموزش های حین خدمت کارکنان و اثر بخشی آن در انجام ماموریت های محوله اشاره کرد و اظهار داشت: ارائه آموزش های تخصصی ، ارتقاء توانایی علمی و مهارت کارکنان در کنار بهینه سازی تجهیزات مورد استفاده پلیس فرودگاه، از برنامه های این پلیس است .
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: اکنون شاهد کاهش 44 درصدی کشفیات مواد مخدر و افزایش 70 درصدی کشفیات کالای قاچاق طی دو ماه اخیر هستیم.

** توزیع بروشورهای آموزشی در میان مسافران
فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از دیگر برنامه های این پلیس در پیشگیری از سوء استفاده شیادان را آگاهی دادن به مسافران از طریق تهیه و توزیع بروشور با مضامینی همچون عدم قبول امانات از دیگران مسافران، اعلام کرد.

** کشف 500 گرم شیشه در زمان حضور نمایندگان پلیس ایتالیا و افغانستان در فرودگاه حضرت امام (ره)
مهری در بخش دیگری از سخنان خود به حضور نمایندگان پلیس ایتالیا و افغانستان در فرودگاه حضرت امام (ره) اشاره کرد و گفت: از دیگر برنامه های آموزشی پلیس فرودگاه ارائه آموزش های لازم در خصوص پیشگیری از خروج هر گونه قاچاق بوده که در این راستا تبادل اطلاعات و تجربیات موثری صورت گرفت.
وی خاطر نشان کرد: هم زمان با حضور نمایندگان کشورهای ایتالیا و افغانستان ، مقدار 500 گرم شیشه توسط ماموران پلیس فرودگاه حضرت امام (ره) کشف شد که از نحوه کشف و جاسازی آن به نمایندگان پلیس کشورهای ایتالیا و افغانستان آموزش های لازم ارائه شد.

** پلیس فرودگاه سدی در برابر خروج مواد مخدر از مرزهای هوایی کشور
مهری در ادامه با اشاره به کشف مقادیر قابل توجهی مواد مخدر توسط پلیس فرودگاه حضرت امام (ره) خاطر نشان کرد: ماموران ما در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر از مرز هوایی، هنگام چک و کنترل مسافران خروجی به مقصد دبی - انگلیس به فردی در رابطه با حمل مواد مخدر مظنون شدند.
وی افزود: پس از بازرسی دقیق بار همراه متهم، مقدار سه کیلو 910 گرم تریاک که در داخل بسته خرما و نان برنجی به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود، کشف شد.
فرمانده پلیس فرودگاه های کشور گفت : ‌ارائه آموزش های مستمر و انگیزه بخشی به کارکنان، پلیس فرودگاه را به سدی در برابر خروج مواد مخدر از مرز های هوایی کشور مبدل کرده است.
اجتمام**7268 ** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده