ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مهمترین رویدادهای همدان در یک هفته گذشته

*** آئین بزرگداشت هفتمین روز شهادت سردار شمسی پور در همدان برگزار شد
همدان - ایرنا - مراسم بزرگداشت هفتمین روز شهادت سردار علیرضا شمسی پور با حضور امام جمعه و استاندار همدان، مدیر کل فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، فرمانده سپاه و جمعی از مسئولان روز دوشنبه در مسجد مهدیه همدان برگزار شد و حجت الاسلام سید حمید میرباقری از اساتید و حوزه و دانشگاه در این مراسم به سخنرانی در رابطه با مقام شهدا پرداخت.
سردار علیرضا شمسی‌پور 12 اردیبهشت ماه امسال در جریان انجام تفحص شهدای والفجر 4 در ارتفاعات کانی‌مانگا منطقه پنجوین عراق در پی انفجار مین به فیض شهادت نائل آمد.

***خسارت سه میلیارد و 600 میلیون ریالی باران در تویسرکان
مدیرکل مدیریت بحران استان همدان گفت: بارش باران سه میلیارد و 616 میلیون ریال به باغها و اراضی کشاورزی تویسرکان خسارت وارد کرد.
علیمردان طالبی در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق ارزیابی های صورت گرفته باران به 100 هکتار از اراضی زراعی تویسرکان 880 میلیون ریال خسارت وارد کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استان همدان افزود: همچنین 30 هکتار از باغ های تویسرکان در این بارندگی خسارت دیدند که این خسارت دو میلیارد و 736 میلیون ریال برآورد شده است.

*** تاکید استاندار بر همکاری مدیران برای احیای بخش تولید
استاندار همدان در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید همدان گفت: مدیران بر اساس دستور دولت، موظف به همکاری با ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای احیای تولید در این استان هستند.
محمد ناصر نیکبخت اظهار کرد: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید همدان از سال گذشته و براساس مصوبه هیات دولت در این استان راه اندازی شده و اقداماتی همچون شناسایی واحدها برای رفع موانع تولید انجام داده است.
وی اضافه کرد: وضعیت واحدهای تولیدی مطرح شده در ستاد تسهیل تولید استان، ابتدا در کارگروه های تخصصی زیرمجموعه بررسی و ارزیابی و سپس برای جمع بندی و گرفتن مصوبه به ستاد ارجاع داده می شوند.
استاندار تصریح کرد: در ستاد تسهیل با در نظر گرفتن واقعیت ها تا جای ممکن و بر اساس قوانین و دستور العمل ها به واحدهای تولیدی کمک خواهد شد

*** برگزاری گلریزان به نفع ورزشکاران سرطانی
سنت پسندیده گلریزان در سرای پهلوان پرور ملایر به نفع ورزشکاران سرطانی این شهرستان در زورخانه پوریای ولی ملایر برگزار شد که در این آئین سنتی 130 میلیون ریال توسط خیران و مسئولان جمع آوری و به خانواده های سه ورزشکار سرطانی در رشته های کشتی و باستانی این شهرستان اهدا شد.

*** آیین شکر گزاری سر ریز شدن سد اکباتان همدان
استاندار همدان به همراه جمعی از مدیران در آئین شکرگزاری سرریز شدن آب سد اکباتان شرکت کرد.
نیکبخت در این مراسم گفت: استان همدان اولین استان کشور بود که توانست پساب فاضلاب را برای استفاده به نیروگاه منتقل کند اما آنچه مهم است انتقال شاخه ای از این پساب به منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد است که با راه اندازی آن می توان 30 هزار شغل جدید در استان ایجاد کرد.
محمد ناصر نیکبخت در آیین شکر گزاری سر ریز شدن سد اکباتان همدان افزود: با انتقال پساب فاضلاب شهر همدان به نیروگاه شهید مفتح نیز به شرطی موافقت کردیم که شاخه ای از آن به منطقه ویژه جهان آباد اختصاص پیدا کند.
وی اظهار کرد: اما حالا که این پساب مورد استفاده نیروگاه قرار گرفته است برای انتقال شاخه ای از آن به این منطقه ویژه اقتصادی اقدامی انجام نمی دهند.
وی تصریح کرد: هم اکنون با انتقال این پساب 25 چاه موجود در این نیروگاه از مدار خارج شده است.

*** معلمان نمونه همدان تجلیل شدند
30 معلم نمونه استان همدان با حضور مسئولان کشوری و استانی در خانه معلم شهر همدان تجلیل شدند.
معاون پژوهشی و آموزشی آموزش و پرورش استان همدان در این همایش گفت: هفته معلم امسال متفاوت تر از قبل بود چرا که اختیار برگزاری این هفته به استان ها محول شد شد و تجلیل از معلمان با هدف تجلیل عام ، از معلمان انجام شد.
بهروز مهری افزود: برای برگزاری برنامه های امسال از نظرات معلمان و صاحبنظران این حوزه استفاده شد و برنامه های این هفته در شورای آموزش و پرورش استان مصوب شد.
وی با بیان اینکه تغییرات امسال در مدارس دیده شد اضافه کرد: انتخاب معلمان برتر بر اثر توانمندی ها، شاخص ها و صلاحیت ها انجام شد در حالیکه سال های قبل معلمان نمونه خود متقاضی می شدند و از بین این افراد انتخاب نمونه ها انتخاب می شد اما امسال مدیران مدرسه بر اساس شاخص های موجود از جمله خلاقیت و ارائه طرح درس متفاوت نسبت به انتخاب این معلمان اقدام کردند.
وی بزرگداشت پیشکسوتان استان همدان، معرفی یکی از گنجینه های خوب با عنوان موزه آموزش و پرورش، چاپ کتاب مفاخر و سرکشی از خانواده های شهدای فرهنگی را از جمله برنامه های برگزار شده در سطح استان به مناسبت هفته تکریم معلم عنوان کرد

*** شوراهای اسلامی نمونه استان تجلیل شدند
چهار شورای اسلامی جوکار، بهار، قروه درجزین و فامنین به عنوان شورای نمونه استانی با حضور استاندار همدان تجلیل شدند.
معاون امور عمرانی استانداری همدان در نشست استاندار با اعضای شورای اسلامی استان همدان گفت: آدم های بزرگ که به دنبال خدمت به مردم هستند تنها به دنبال جا و مکان نیستند بلکه ایده های بزرگ در مکان های کوچک نیز قابل شکل گیری است.
محمود عراقی عنوان کرد: کار اعضای شورای شهر تنها نظارت بر کار مدیران یا برگزاری جلسه با مدیران نیست چرا که آنها پل ارتباطی مردم و مسئولان بوده و باید به دنبال انجام وظایف تعریف شده خود باشند.
وی تصریح کرد: در شان استان است که شورای اسلامی آن جای خوبی داشته باشد اما نباید کارهایی که در شورا باید انجام می شده و نشده است را بر گردن نبود مکان انداخت.

*** اسکان 23 مسافر در پایگاه امداد جاده ای همدان
همدان - ایرنا - مسئول کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر همدان گفت: 23 مسافر گرفتار در باران در پایگاه امداد جاده ای اسدآباد اسکان داده شدند.
محمد فضلی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: به علت بارندگی شدید و مه گرفتگی خودروی چهار خانوار در گل گرفتار شده بود که سرنشینان این خودروها در پایگاه امداد و نجات گردنه اسدآباد اسکان داده شدند.

*** اعضای بدن یک پسر جوان ملایری به چهار بیمار اهدا شد
مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت: اعضای بدن یک پسر 22 ساله ملایری که دچار مرگ مغزی شده بود، به چهار بیمار زندگی دوباره بخشید.
دکتر محسن ترکاشوند در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: مرحوم محمدرضا بیات پسر 22 ساله ملایری در اوایل اردیبهشت ماه امسال بر اثر تصادف با موتور سیکلت دچار ضربه مغزی شد.
وی افزود: این جوان بلافاصله به بخش آی سی یو بیمارستان امام حسین(ع) منتقل گردید و از چند روز پیش دچار مرگ مغزی شد.
وی ادامه داد: با تایید تیم های تخصصی مرگ مغزی و با رضایت خانواده مرحوم محمدرضا بیات، روز گذشته جسد وی برای اهدای اعضا به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.

*** فرزند پدر کش در همدان دستگیر شد
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: فردی که اقدام به قتل پدر خود در یکی از روستاهای شهر همدان کرده بود، دستگیر شد.
سرهنگ رضا زارعی در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اثر اختلاف خانوادگی یکی از اعضای خانواده با استفاده از سلاح گرم پدر خود را هدف گلوله قرار می دهد.
وی اضافه کرد: با اطلاع رسانی و حضور کارآگاهان، این موضوع توسط بازپرس ویژه قتل بررسی و منجر به دستگیری قاتل شد.

*** یک کودک در همدان غرق شد
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی همدان گفت: یک کودک حدود شش ساله در حوالی سد اکباتان شهر همدان غرق شد.
حبیب معصومی در گفت و گو با ایرنا افزود: روز گذشته غرق شدن یک کودک در نزدیکی سد اکباتان به فوریت های پزشکی همدان اطلاع رسانی شد.
وی اضافه کرد: یکدستگاه آمبولانس به همراه دو نفر از عوامل اورژانس در محل حادثه حضور یافته و با وجود انجام عملیات جستجو پیکر این کودک پیدا نشد.

*** کشف کوره های غیرمجاز تولید ذغال در اسدآباد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسدآباد از کشف 2 کوره غیرمجاز تولید ذغال در اسدآباد خبر داد و افزود: با حکم دادستان صاحبان این واحدها تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.
رامین رمضانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در گشت و پایش‌های خود موفق به کشف این واحدهای آلاینده در اطراف دو روستای جنت آباد و خنداب شدند.
وی اظهار کرد: واحدهای غیرمجاز تولید ذغال چوب بدون رعایت موارد زیست محیطی و گرفتن مجوز، فعالیت می‌کنند و باعث آلودگی محیط زیست می شوند.

*** جریان مناظره و کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها باید تقویت شود
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طبق آیین نامه، هر دانشگاهی می تواند کرسی های آزاداندیشی را در دانشگاه ها برگزار کند و با همدلی و هماهنگی باید جریان مناظره و کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها تقویت شود.
سید ضیاء هاشمی در نشست با اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر افزود: همه دست اندرکاران حوزه فرهنگ در جامعه باید کمک کنند تا فضای مناسب و کافی برای مشارکت اساتید و دانشجویان در ارایه دیدگاه ها، تبادل نظرات در جریان آزاداندیشی و به جریان انداختن اندیشه ها فراهم شود.
وی اظهار کرد: اگر دانشگاه های ما از طریق تقویت جریان گفت و گو، جریان مناظره و توسعه کرسی های آزاداندیشی تبدیل به یک دانشگاه آزاداندیش شود، بدون تردید ما یک تحول مثبتی را در حوزه دانشگاه و جامعه خواهیم داشت.

*** 9 محصول دانشگاه آزاد همدان در سامانه اکسپو به ثبت رسید
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان گفت: 9 محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در سامانه آزاد اکسپو ( سامانه فن بازار ملی دانشگاه آزاد اسلامی ) به ثبت رسیده است.
سعید جامه بزرگی روز دوشنبه در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره کارآفرینان برتر دانشگاههای استان همدان افزود: از ابتدای سال 95 تا امروز 9 هسته فن‌آور در مرکز رشد شهید احمدی روشن دانشگاه آزاد اسلامی همدان متولد شده است.
وی گفت: تاکنون 49 محصول اولیه در مرکز رشد واحد همدان ساخته ‌شده است و از این تعداد، 9 محصول مجوز ورود به سامانه آزاد اکسپو را دریافت کرده‌اند.

*** هشدار استاندار به بانک ها
استاندار همدان گفت: با توجه به لزوم توجه به شعار اقتصاد مقاومتی، بانک ها هر چه باشتاب برای تعیین تکلیف واحدهای تملک شده اقدام و این واحد ها را فعال کنند.
محمد ناصر نیکبخت در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان افزود: هیچ بانکی حق ندارد بدون اطلاع کارگروه رفع موانع تسهیلات نسبت به تملک واحد تولیدی اقدام کند.
وی ادامه داد: تملک واحد های تولیدی سودی برای بانک ندارد اما تمام ضرر آن به تولید کننده می رسد در حالی که باید شرایط لازم از سوی بانک ها برای فعال کردن دوباره این واحد ها انجام شود تا تولید کننده بتواند در سایه این تولیدات اقساط بانکی خود را پرداخت کند.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X