ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پارک جامع علم و فناوری، فرصتی برای حمایت بیش از پیش از شرکت های دانش بنیان

خلیل جمشیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دانشگاه زنجان از نظر قانونی مسئولیت مستقیمی برای راه اندازی پارک جامع علم و فناوری ندارد اما از اعضای هیات امنا و شورای پارک به شمار می رود.
وی یادآورشد: نزدیک دو سال از پیگیری دانشگاه زنجان برای راه اندازی پارک جامع علم و فناوری سپری می شود و موضوع نیز با استاندار این استان مطرح شده است.
جمشیدی اظهار کرد: این دانشگاه حتی اعلام کرد که می تواند زمینی به مساحت 30 هکتار در اختیار این پارک قرار داده و حتی ساختمانی برای استقرار موقت بخش اداری تحویل دهد.
رئیس دانشگاه زنجان گفت: این دانشگاه همچنان پیگیر راه اندازی سریع این پارک است، چرا که از نظر زمانی زنجان از سایر استان ها در این زمینه عقب مانده است.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون زنجان از دو یا سه استانی در کشور به شمار می رود که فاقد پارک علم و فناوری جامع هستند.
جمشیدی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد با کمک پارک و بهره برداری از مزایای آن می توانند رشد کنند.
رئیس دانشگاه زنجان گقت: پارک های علم و فناوری به طور معمول باید در مجاورت دانشگاه ها راه اندازی شود به همین منظور ما پیشنهاد زمینی را داده بودیم که در مجاورت دانشگاه زنجان برای این مرکز اختصاص یابد.
وی اضافه کرد: به نظر در پشت ' گرده داغ ' معروف در شمال شهر زنجان برای احداث این پارک محل یابی شده است و بهتر بود این مرکز در مجاورت دانشگاه جامع استان راه اندازی می شد.
جمشیدی با بیان اینکه فعالیت های این پارک موقوف به مکان نیست، ابراز کرد: فعالیت این پارک می تواند در تمامی ابعاد گسترش یابد و در داخل دانشگاه یا واحدهای صنعتی انجام شود.
رئیس دانشگاه زنجان گفت: با این وجود کار بسیار خوبی است و امیدوارم که به زودی این پارک استانی راه اندازی شود و به حتم به دنبال آن فعالیت شرکت های دانش بنیان نیز رشد خواهد داشت.
وی به مزایای این پارک برای شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: از نظر بودجه ای به گونه ای این شرکت ها وابسته به پارک هستند به خصوص در بحث برخورداری از مزایای آن، معافیت از مالیات یا وامی که از بانک ها دریافت خواهند کرد.
جمشیدی یادآورشد: در کل وجود پارک در استان یک نعمت و غنیمت خوبی خواهد بود که باعث رشد فعالیت های فناورانه خواهد شد.
رئیس دانشگاه زنجان با بیان اینکه با راه اندازی این پارک شرکت های دانش بنیان حاضر در دانشگاه به آن منتقل نمی شود، گفت: به طور معمول شرکت های دانش بنیان در هر محل و مکانی و تحت پوشش پارک علم و فناوری فعالیت کنند.
وی اظهار کرد: شرکت های دانش بنیان موجود در دانشگاه زنجان نیز از مزایای این پارک بهره مند خواهند شد.
جمشیدی خاطرنشان کرد: شرکت هایی که در مرکز رشد داریم و شرکت های دانش بنیانی که استادان و دانشجویان این دانشگاه و متخصصان خارج از دانشگاه اگر قصد راه اندازی داشته باشند، در حقیقت پارک علم و فناوری یک چتر و سایه حمایتی بر سر آنان می گستراند و زیر پوشش قرار می دهد.
رئیس دانشگاه زنجان به برنامه این دانشگاه در حمایت از شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: برنامه راهبردی دانشگاه بر اساس اقتصاد مقاومتی که یکی از اسناد بالا دستی است، تنظیم شده است.
وی تاکید کرد: این برنامه ها به شکل ویژه به معاونت های دانشگاه ابلاغ و با همکاران عضو هیات علمی نیز برای راه اندازی شرکت های دانش بنیان طرح موضوع شده است.
بنا بر دستور استاندار زنجان بنا شده است که پارک جامع علم و فناوری در این استان راه اندازی شود تا به این طریق فعالیت شرکت های دانش بنیان از پراکندگی خارج شوند.
هم اکنون استان زنجان دارای یک پارک علم و فناوری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه، مرکز رشد و پارک علم و فناوری در دانشگاه زنجان و مرکز رشد و توسعه در دانشگاه آزاد اسلامی است که با راه اندازی پارک جامع علم و فناوری، همه تحت پوشش یک مرکز قرار می گیرند.
3001/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X