ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خطر افزایش عرضه در کمین اوپک قیمت ها به کاهش تهدید می شوند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : اوپک اعلام کرد بازار نفت با مازاد عرضه مواجه است و افزایش تولید برخی کشورهای عضو اوپک کاهش تولید سایر کشورهای تولید کننده را خنثی می کند.

به گزارش انتخاب، رویترز در گزارشی نوشت: به دنبال  لغو تحریم های ایران و شکست ابتکار روسیه و دیگر تولید کنندگان غیرعضو اوپک برای محدود کردن تولید در ماه گذشته میلادی، عرضه نفت اوپک در حال افزایش است.

اوپک تاکید کرده تولید این سازمان در ماه آوریل به 32.44 میلیون بشکه در روز رسیده که 188 هزار بشکه در روز بیشتر از ماه مارس بوده است.

این بالاترین رقم دست کم از سال 2008 تاکنون است و مازاد عرضه همچنان پابرجاست و تولید نفت همچنان بالاست.

اوپک پیش بینی کرده است  که ادامه افزایش عرضه نفت ممکن است بر قیمت ها تاثیر منفی بگذارد. قیمت نفت به رغم رسیدن به رقم 47 دلار از رقم 27 دلار و 10 سنت ماه ژانویه، هنوز کمتر از 50 درصد قیمت های ثبت شده در اواسط سال 2014 است.

تغییر استراتژی اوپک در سال 2014 و تصمیم این سازمان به دفاع از سهم خود از بازار به جای کاهش تولید و تقویت قیمت ها به کاهش بیشتر قیمت ها کمک کرده است.

کاهش قیمت نفت در حال آسیب زدن به تولید کنندگان غیر عضو اوپک است و شرکت های نفتی پروژه های اکتشافی خود را به تعویق انداخته یا لغو کرده اند.

براساس پیش بینی اوپک  عرضه تولید کنندگان غیر عضو اوپک در سال 2016 به میزان 740 هزار ربشکه در روز کاهش خواهد یافت و  میزان افزایش تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری را 1.20 میلیون بشکه در روز پخواهد بود.

اوپک اعلام کرده که اگر این سازمان تولید خود را در سطح ماه آوریل ادامه دهد، به طور متوسط امسال بازار با روزانه 950 هزار بشکه مازاد عرضه مواجه خواهد بود، این در حالی است  که در پیش بینی قبلی این مازاد 790 هزار بشکه برآورد شده بود.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده