ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همایش دولت در دیار کریمان سفر 72 مدیر ارشد به دهها شهر و روستا درهفته گذشته

در سفر رئیس جمهوری به استان کرمان، 837 پروژه با 14 هزار و 182 میلیارد تومان سرمایه گذاری افتتاح، کلنگ زنی یا عقد قرارداد شد.
در سفر هفته گذشته دکتر روحانی به دیار کریمان 445 پروژه در استان با اعتبار بیش از سه هزار میلیارد تومان، همچنین عملیات اجرایی و عقد قرارداد قطعی پروژه های مختلف با بیش از 11 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شد.
با همت دولت سال 94 نیز 553 پروژه اقتصادی با هفت هزار و 720 میلیارد تومان در این استان به بهره برداری رسید و سال 93 بالغ بر 531 پروژه عمرانی به مبلغ شش هزار و 397 میلیارد تومان افتتاح شد.
همزمان با سفر دکتر روحانی به کرمان چند طرح بزرگ در مناطق مختلف کرمان به بهره برداری رسید و علمیات اجرایی چندین طرح نیز به طور همزمان آغاز شد و معاونان رئیس جمهوری و وزیران به عنوان نمایندگان رئیس جمهوری به شهرستان های استان سفر و در دیدارهای مردمی و نشست با مسئولان محلی، وضعیت مناطق مختلف را بررسی کردند.
اما در سفر تاریخی و ماندگار رئیس جمهوری به کرمان تفاهمنامه ساخت آزادراه کرمان - بندرعباس نیز امضا شد.
این تفاهمنامه توسط معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و مدیر بخش‌ خصوصی امضا شد.
با ساخت این آزادراه، مسیر کرمان - بندرعباس حدود 136 کیلومتر کوتاه می‌شود.
قرارداد مشارکت آزادراه کرمان - بندرعباس به طول تقریبی 360 کیلومتر بین وزارت راه و شهرسازی و نمایندگی شرکت ساخت و توسعه‌ حمل و نقل زیربناهای کشور و با مشارکت یک شرکت خصوصی امضا و مقرر شد این آزادراه طی پنج سال ساخته شود و برای دوره‌ 30 ساله مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
ساخت این آزادراه علاوه بر تاثیر در مصرف بهینه‌ سوخت و کاهش مدت‌زمان سفر، در ایمنی نیز نقش بسیار اساسی دارد.
این آزادراه حدود 33 تا 35 درصد از ترافیک محور کرمان - سیرجان - بندرعباس را جذب می‌کند و از زمان شروع بهره‌برداری این آزادراه که پیش بینی شده سال 1399 باشد، حدود پنج هزار و 300 وسیله‌ نقلیه‌ سبک و سنگین عبور می‌کنند که معادل سواری آن، حدود 10 هزار و 700 خودرو است.
در همین حال معاون وزیر راه و شهرسازی برآورد اعتبار مورد نیاز این آزادراه را حدود 2 هزار و 200 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت که این آزادراه از مسیرهای ترانزیتی اصلی کشور خواهد بود و در آینده می‌تواند با توجه به مسیرهایی موجود جنوب را به شمال وصل و این کریدور را تکمیل کند.
در هفته ای که گذشت معاون رئیس جمهوری، وزیران و معاونان آنها 72 سفر به نقاط مختلف کشور داشتند و از نزدیک اهداف دولت تدبیر و امید را مورد توجه و پیگیری کردند.
معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت امور خارجه در سفر به کرج ، معاون اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به آبادان ، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با سفر به انزلی ، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به کرمانشاه و معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز به شهرکرد سفر کرد و از برنامه ریزی دولت برای توسعه همکاری های بین المللی به منظور توان افزایی و انتقال تجربه به جوامع محلی در راستای حفظ محیط زیست کشور خبر داد.
کرج ، زاهدان، نوشهر، بندرعباس، انزلی ، گرگان ، مشهد، یاسوج ، زنجان و شیراز نیز هفته گذشته به ترتیب مقصد معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش ، معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش ، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس، معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی ، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، معاون تربیت‌ بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، بود.
هفته گذشته همچنین معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور به کیش، معاون اجرایی رئیس جمهوری به کرمان
، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران به شیراز ، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به کرمانشاه ، معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان به سنندج ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و همچنین معاون وزیرارتباطات وفناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران به کرج ، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به خرم آباد
،معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان به سنندج ، معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به قم ، معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور به شهرری، معاون حقوقی و معاون پژوهشی وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش به اراک سفر داشتند.
وزیر دادگستری ، وزیر آموزش و پرورش ، وزیر جهاد کشاورزی ،وزیر اطلاعات ، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگی، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران
، رئیس دفتر رئیس جمهوری ، سخنگوی دولت، وزیر آموزش و پرورش ،معاون رئیس جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم همسفران رئیس جمهوری در سفر به کرمان بودند.
در هفته گذشته معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به مشهد ،معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان به مشهد، معاون فرهنگی، ‌‌‌‌‌‌‌‌آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان به کرمانشاه، معاون پارلمانی رئیس جمهوری به جیرفت ، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور به گرگان ، معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گرگان ،معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کرج ، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به زنجان ، معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و معاون سیاسی وزیر کشور به مشهد ، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به سنندج ، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری به قزوین ، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌ و پرورش به اصفهان و وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی نیز سفری به قم سفر داشت و در گفت و گوهایی تاکید کرد که شرایط برای انجام حج تمتع آماده نیست؛ زمان را از دست داده ایم؛ ما درحد توان تلاش کردیم اما کارشکنی ازسوی سعودی هاست.
در هفته گذشته مشهد نیز مقصد وزیر کشور،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور،معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون امور بانوان وزیر ورزش و جوانان،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی بود.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ، معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز به شهرهای کرج، اصفهان، خرم آباد، قم، تبریز، کاشان و زنجان سفر داشتند.
1596 / 1539

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده