ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح کاداستر اراضی کشاورزی حوضه آبریز دریاچه ارومیه اجرا می شود

محمود مظلومی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این طرح در سطح ۱۳۰ هزار هکتار از اراضی حوضه آبریز دریاچه ارومیه اجرا می شود افزود: آغاز عملیات اجرایی این طرح نیازمند تخصیص اعتبارات مورد نیاز از منابع مختلف اعتباری است.

وی ادامه داد: علاوه بر تهیه نقشه کاداستر برای ۱۳۰ هزار هکتار ازاراضی کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در سال جاری، در نظر داریم در سطح ۴۰ هزار هکتار ازاراضی خارج از حوضه آبریز دریاچه نیز با استفاده از منابع اعتباری سازمان امور اراضی کشور این طرح را اجرا کنیم.

مظلومی افزود: در سال ۹۴ با استفاده از اعتبارات سازمان امور اراضی کشور در سطح سه هزار هکتاراز اراضی کشاورزی شهرستان پیرانشهر طرح کاداستر اراضی به صورت پایلوت اجرا شد که این عملیات در حال اتمام است و بعد از رفع تداخلات احتمالی منجر به صدور سند تک برگی برای این اراضی خواهد شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: از سال ۹۳ تا کنون درراستای اجرای برنامه های احیای دریاچه ارومیه در بخش کشاورزی برای بیش از ۱۱۵ هزار هکتار ازاراضی کشاورزی استان نقشه کاداستر اراضی تهیه شده است.

مظلومی یاد آور شد: از سال ۹۴ تا کنون با استفاده از منابع اعتباری ستاد احیای دریاچه ارومیه، در بیش از ۱۳۰ هزار هکتار ازاراضی کشاورزی شهرستانهای میاندوآب و بوکان عملیات نقشه برداری انجام شده و در مرحله نهایی تهیه اطلاعات توصیفی و حقوقی قرار دارد.

وی تاکید کرد: اجرای طرح کاداستر کمک می‌کند در مدیریت بر مزرعه، بهره‌وری، افزایش ارتقای راندمان آب و تمامی مسائلی که در کشاورزی مطرح است داده‌های پایه‌ای منطقی و درستی داشته باشیم و بر آن اساس راندمان تولید را ارتقا دهیم.

تهیه نقشه کاداستر از اراضی کشاورزی و ایجاد پایگاه جامع و یکپارچه داده اطلاعات مکانی و توصیفی به منظور تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی، برنامه‌ریزی جهت مدیریت یکپارچه اراضی، مدیریت بهینه اراضی کشاورزی و اراضی منابع ملی از اهداف طرح کاداستر اراضی کشاورزی است که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان برنامه ششم این طرح به اتمام می‌رسد.

قانون جامع حد نگاری اراضی کشاورزی (کاداستر) به منظور سند دار کردن کل اراضی کشور در بهمن ماه سال ۹۳ در مجلس شورای اسلامی مصوب شد و وزارت جهاد کشاورزی این قانون را به امور اراضی کشور ابلاغ کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده