ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بهره گیری از ظرفیت های کشاورزی راهکار توسعه چهارمحال وبختیاری است

قاسم سلیمانی دشتکی در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بهره گیری از ظرفیت های بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری راهکار توسعه این استان است، اظهار داشت: حوزه کشاورزی یکی از ظرفیت های استان چهارمحال و بختیاری است که باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: استان چهارمحال و بختیاری به واسطه داشتن ظرفیت های همچون آب، زمین حاصلخیز و شرایط توپوگرافی خاص توانسته در تولید بسیاری از محصولات حوزه کشاورزی رتبه برتر کشوری را کسب کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: این استان هم اکنون در تولید محصولات بخش کشاورزی از جمله بادام رتبه اول کشور را دارد.

قاسم سلیمانی دشتکی یادآور شد: در حوزه شیلات نیز این استان بزرگ ترین تولید کننده ماهی های سردآبی کشور است که ماهی تولیدی این استان یکی از با کیفیت ترین ماهی های تولیدی کشور است.

وی در ادامه با بیان اینکه باید از ظرفیت های بخش کشاورزی برای توسعه بیشتر استان بهره گرفت، گفت:حوزه باغداری در این استان به واسطه وجود اراضی شیب دار باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

پنج هزار هکتار از اراضی استان چهارمحال و بختیاری به توسعه باغات میوه اختصاص پیدا می کند

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در راستای توسعه باغات استان چهارمحال و بختیاری و بهره گیری از این ظرفیت مقرر شده است که پنج هزار هکتار از اراضی استان به توسعه باغات میوه اختصاص پیدا کند.

قاسم سلیمانی دشتکی تاکید کرد: حدود ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه باغات این استان پیش بینی شده است.

وی در ادامه یاداور شد: بهره گیری از حوزه کشاورزی از طرفی موجب توسعه استان و از طرف دیگر موجب ایجاد اشتغال می شود که این مهم زمینه را برای راه اندازی واحدهای صنایع تبدیلی نیز در سطح استان فراهم می کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه تاکید کرد: ایجاد اشتغال یکی از اهداف اصلی در چهارمحال و بختیاری است که در تلاش هستیم که در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، گردشگری، صنعت، صنایع دستی و... اشتغال قابل توجهی در سطح استان ایجاد کنیم.

قاسم سلیمانی دشتکی با بیان اینکه ظرفیت ها و پتانسیل های چهارمحال و بختیاری برای اشتغال مورد توجه قرار بگیرد، یادآور شد: بایدبا تلاش بسیار از ظرفیت های استان برای توسعه استان و ایجاد اشتغال استفاده شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه باید موانع ورود سرمایه گذاران به استان برداشته شود، تاکید کرد: تسهیل راه ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در استان زمینه برای ایجاد اشتغال را فراهم می کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده