ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاهش سن اعتیاد دختران از چالش ها است

مریم جمشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر، موازی کاری دستگاه‌ها، کمبود اعتبارات، عدم دسترسی به اطلاعات به‌ویژه در حوزه زنان و موانع فرهنگی اجتماعی درزمینهٔ پیشگیری از اعتیاد در حوزه زنان و دختران را ازجمله مشکلات بیان کرد.

وی اظهار داشت: آمیختگی اعتیاد با سایر آسیب‌های اجتماعی و نیاز به کنترل متغیرهای مختلف ازجمله فقر و بیکاری و طلاق، مقطعی بوده طرح‌ها و تمرکز عمده بر موضوع پیشگیری صرفاً از طریق از دیگر چالش‌های فراروی است.

وی عنوان کرد: نقص زیرساخت‌های عمرانی و فرهنگی در رابطه با ورزش و تفریحات سلام، کمبود مراکز دی آی سی، کمبود کمپ استاندارد ترک اعتیاد بانوان و افزایش ایدز و کاهش سن اعتیاد دختران از دیگر چالش‌ها است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران یادآور شد: عدم پذیرش زنان و دختران معتاد پس از بهبود توسط خانواده، نبود حمایت اجتماعی کافی از آنان و ایجاد زمینه انحراف و سوءاستفاده در جهت خریدوفروش و یا حمل‌ونقل مواد ازجمله مشکلات درزمینهٔ اعتیاد زنان است.

جمشیدی افزود: برای رفع مشکلات افزایش اعتبارات و استفاده حداکثری از ظرفیت دستگاه‌ها در راستای پیشگیری و فرهنگ‌سازی امری ضروری است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران یادآور شد: آموزش تخصصی کادر مراکز دی آی سی، سرمایه‌گذاری بیشتر درزمینهٔ آموزش مهارت به بهبودیافتگان و توسعه امکان بازاریابی و فروش محصولات آن‌ها، حمایت از ان جی اوها و خیرین فعال در این حوزه، آموزش و آشنا سازی افراد با سوءمصرف مواد از سطوح پایین آموزشی، بررسی و توجه بیشتر به مخاطرات خوابگاه‌های دانشجویی و آموزش کافی و مؤثر به دانشجویان نیز برای کاهش آسیب‌های اعتیاد بین بانوان نیاز است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده