ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تایید ارتباط قطعی ویروس زیکا و میکروسفالی

متخصصان چینی برای اولین بار اظهار داشتند: به طور قطع بین ویروس زیکا و بروز عارضه میکروسفالی در نوزادان ارتباط وجود دارد.

به گزارش ایسنا، با شیوع ویروس زیکا، کارشناسان در بررسی‌های خود از احتمال وجود ارتباط میان ویروس زیکا و بروز عارضه میکروسفالی در نوزادان خبر داده بودند اما در مورد قطعیت این ارتباط تردید داشتند.

اکنون پزشکان چینی برای اولین بار در بررسی‌های آزمایشگاهی خود مشاهده کردند موش‌های آلوده به پشه حامل این ویروس، به عارضه مادرزادی مبتلا می‌شوند که بر اثر آن سر و مغز آن‌ها به خوبی رشد نمی‌کند.

«ژیهنگ شو» از محققان این مطالعه گفت: بررسی آزمایشگاهی روی نمونه‌های حیوانی در کنار دیگر مطالعات دیگر منابع ارزشمندی را برای انجام تحقیقات بیشتر در مورد مکانیزم‌های مولکولی و سلولی و مدیریت ویروس زیکا و تاثیر آن بر رشد مغز در دوران جنینی در اختیار ما قرار می‌دهد.

به گزارش مدیکال دیلی، در این بررسی ویروس زیکا مستقیم به مغز جنین موش تزریق شد. همچنین زمان تزریق این ویروس مهم بوده‌ است. تزریق زود هنگام ویروس زیکا باعث شد جنین جان سالم به در نبرد. هر چند در مواردی که این ویروس دیرتر به مغز جنین موش یعنی در دوره‌ای مشابه با سه ماهه دوم بارداری انسان تزریق شد، وضعیتی را بوجود آورد که بر اثر آن مغز و سر موش‌های تازه متولد شده کوچک‌تر از حد معمول خود بود.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده