ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاثیرات مثبت زیادی درمناسبات ایرنا و یونهاپ نهفته استهمپوشانی رویدادهای خاورمیانه و شبه قاره کره

«پارک نو هوانگ» که به دعوت «محمد خدادی» مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران از فردا سفری چهار روزه به تهران خواهد داشت این سخنان را امروز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در پکن اعلام کرد و گفت که با گسترش مناسبات میان دو خبرگزاری مطرح در قاره آسیا که از سابقه زیادی نیز برخوردارند، تاثیرات مثبت این همکاریها آشکارتر خواهد شد.
او اظهار داشت که در این سفر قرار است دو خبرگزاری تفاهمنامه همکاری امضاء کنند تا با انجام این مهم، برقراری روابط میان این دو نهاد خبری از این پس به شکلی منسجم تر و کاربردی تر به پیش سوق داده شود.
رئیس خبرگزاری رسمی کره جنوبی در باره همکاری یونهاپ با سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و همچنین ارتباطات و اطلاع رسانی آنها برای مردم آسیا و جهان خاطرنشان کرد: همکاری این دو سازمان بسیار با اهمیت است و این دو نهاد خبری می توانند با همکاری یکدیگر قدرت پیشرو رسانه ای در منطقه خاورمیانه باشند.
وی بر این اعتقاد است که تاثیرات مثبتی در همکاری ایرنا و یونهاپ نهفته است و آنها می توانند به طور مشترک در پوشش اخبار خاورمیانه همکاری نزدیکتری داشته و اخبار کره جنوبی و آسیا را نیز با یکدیگر مبادله کنند.
«پارک نو هوانگ» ادامه داد: در واقع زمانی که یونهاپ اخبار خاورمیانه را پوشش می دهد ایرنا می تواند پوشش دهنده اخبار آسیا و شبه قاره کره باشد.
وی تصریح کرد که هر چقدر همکاری های دو طرف بیشتر باشد منافع بیشتری نصیب مردم قاره کهن و کل خاورمیانه می شود.
رئیس خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گفت که به همین خاطر قصد دارد در سفر به ایران فرصت های بالقوه همکاری را به بالفعل تبدیل کرده و از هیچ تلاشی برای تقویت همکاری های دو سازمان خبری دریغ نورزد.
«نو هوانگ» در خصوص نقش رسانه ها در آگاهی دادن به عموم مردم در عصر حاضر نیز اظهار داشت: با روی کار آمدن و وسعت گرفتن شبکه جهانی اینترنت، دنیا بیشتر از قبل به یکدیگر مرتبط و جامعه جهانی نیز یکپارچه تر از گذشته شده است.
وی بر این باور است که همزمان با شکل گیری این شبکه و اطلاع رسانی در اینترنت، نقش سازمان های خبری نیز مهمتر شده و آنها البته باید دقیق تر و عادلانه تر اخبار خود را منتشر کنند.
رئیس خبرگزاری کره جنوبی یادآور شد: بر همین اساس است که سازمان های خبری باید اخبار خود را به نوعی شکل دهند که در واقع موفقیت های بیشتری برای بشر رقم بخورد و اهمیت رسانه در این عرصه بیشتر نشان داده شود.
او البته تاکید کرد که اینترنت در کنار کمک به توسعه امور رسانه ای می تواند بعضا مانعی نیز برای اطلاع رسانی دقیق باشد و به همین دلیل این بر عهده رسانه ها، سازمان های خبری و خبرگزاری ها است که این موانع را رفع کنند.
«پارک نو هوانگ» در بخشی دیگری از مطالب خود به تاثیر رسانه بر شکل گیری فرهنگ عامه نیز اشاره می کند و می افزاید: ما در دنیای ارتباطات و رسانه زندگی می کنیم و مردم به رسانه های سیار برای حصول اخبار دسترسی دارند. بسیاری از جوانان به همین شکل از داخل و خارج از منازل خود و در هر مکانی به اخبار دست می یابند و به همین جهت است که سازمان های خبری نفوذ بی نظیری در شکل گیری فرهنگ عمومی دارند و نه فقط در داخل بلکه در سطح بین المللی چنین قابلیتی در اختیار آنهاست.
وی در باره یک رسانه قابل و مطلوب که بتواند بیشترین نقش را در آگاهی دادن به عموم مردم ایفا کند، خاطر نشان می سازد: در چنین شرایطی و با توجه به توضیحات داده شده، سازمان های خبری فقط باید اطلاعات دقیق و عادلانه خود را همراه با پوشش مناسب خبری در اختیار مخاطبانش قرار دهد.
رئیس یونهاپ ادامه داد: آنها باید مسائل را با قدرت موشکافی کرده و اخبار را به شکلی بسیار مشخص، شفاف و دقیق در اختیار مردم بگذارند تا عامه مردم بر اساس آنها جهت گیری فکری پیدا کنند.
در واقع از دیدگاه رئیس خبرگزاری رسمی کره جنوبی مردم با استفاده از این اخبار و موشکافی ها و کنکاش های رسانه ای است که می توانند در راستای موفقیت و توسعه گام بردارند و چنین سازمان های خبری همواره باید با افکار باز و تفکر پیشرفته به توسعه و پیشرفت مشترک انسان و بشریت مساعدت کنند.
گفتنی است، سفر «پارک نو هوانگ» به تهران در راستای دعوت «محمد خدادی» مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از وی در جریان برگزاری سی و نهمین اجلاس خبرگزاری های آسیا و اقیانوس آرام «اوآنا» صورت می گیرد که 25 آبان ماه سال گذشته به مدت دو روز در شهر سئول پایتخت کره جنوبی برگزار شد.
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی یکی از با سابقه ترین خبرگزاری های منطقه شرق آسیا محسوب می شود که دارای 580 خبرنگار در اداره مرکزی خود در سئول و در دفاتر منطقه ای و خارجی است و روزانه سه هزار مطلب، خبر و گزارش در باره امور سیاسی و عرصه های اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی، ورزشی، نظامی و قلمروهای دیگر منتشر می کند.
این خبرگزاری دارای 25 دفتر در کشورهای دیگر است که اخبار کره جنوبی و دیگر نقاط جهان را پوشش می دهند.
یونهاپ با بیش از 70 سازمان و خبرگزاری در سراسر جهان نیز تبادلات خبری و رسانه ای دارد و اخبار خود را به زبان های انگلیسی، چینی، ژاپنی، اسپانیایی، عربی و فرانسوی منتشر می کند.
این رسانه همچنین دارای بیشترین پوشش خبری در کره جنوبی است و بیشتر رسانه های این کشور اخبار خود را از این سازمان کسب می کنند.
یونهاپ دو هفته پیش نیز به عنوان اولین رسانه کره جنوبی دفتر رسانه‌ای خود را در تهران افتتاح کرد.
آساق**231**1597

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده