ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فیگو و دروگبا در فیفا پست گرفتند ادامه تعلیق فدراسیون کویت و بخشیده شدن اندونزی

فیفا در اولین کنگره فیفا در دوران ریاست جدید برنامه‌های خاصی به مرحله اجرایی شدن رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شصت وششمین کنگره فیفا به ریاست اینفانتینو، رئیس جدید سوئیسی این نهاد در مکزیک پس از دو روز فشرده با تصویب برخی قوانین و ایجاد ساز و کارهای جدید به پایان رسید.

یکی از اولین قوانین تصویب شده، پرداخت 5 میلیون دلار آمریکا به هر یک از اعضای فیفا به مدت 4 سال بود که این مبلغ الزاما باید صرف گسترش و پیشرفت فوتبال شود.

فدراسیون‌های عضو فیفا موظف هستند سالانه و ماهانه گزارش شفاف مالی از نحوه سرمایه‌گذاری روی بودجه تخصیص یافته از سوی فیفا ارائه کنند.

 انطباق پیشرفت در درآمد نسبت به هزینه، واجد شرایط بودن اعضای جدید کمیته‌های مختلف، انتشار شفاف اسناد مالی هر یک از مقامات مسئول و انتخاب یک فرد مستقل برای کمیته‌های مختلف، دیگر قوانین تصویب شده از سوی کمیته اجرایی فیفا در این کنگره بود.

علاوه بر تعریف ساز و کار مشخص برای رده‌های مختلف فوتبال بانوان، برنامه‌ای موسوم به «قله فوتبال» در 3 ماه آخر سال جاری میلادی اجرایی خواهد شد؛ به این معنا که کنفرانس‌های منظم با 20 سرفصل مختلف بین مدیران و روساهای هر کنفدراسیون انجام می‌شود.

 همچنین برای تیم موسوم به ستارگان و افسانه‌های فوتبال دنیا که طبق قرار قبلی در کشورهای مختلف دنیا با نیات خیرخواهانه به میدان می‌رود، شرح وظایفی مانند تورهای 42 روزه، فرم جدید و تبدیل شدن برخی ستاره‌ها به سفیران فیفا در کشورهای خودشان تعریف شد.

در بخش مهم دیگری، چند انتخاب صورت گرفت.

لوئیس میگوئل مادوروی پرتغالی به عنوان رئیس و موگدال هندی به عنوان قائم مقام کمیته نظارت فیفا انتخاب شدند. لوئیس سالاوری پرویی هم عضو جدید این کمیته نام گرفت.

 اعضای کمیته انضباطی نیز از جان سیموندس جامائیکایی، لئوناردو پنای اکوادوری و والروی ونزوئلایی تشکیل شد.

هارا از ژاپن، ریواس از پاراگوئه و یبوآ از غنا به عنوان اعضای کمیته اخلاق فیفا پست گرفتند و بونیلای مکزیکی و بوئنوی بولیویایی هم درنقش اعضای کمیته حسابرسی مشغول به کار شدند.

در بخش انتخاب اعضای مستقل، ویتمن آمریکایی و تئو زاگوراکیس، ستاره یونان در یورو 2004 به عنوان اعضای کمیته مالی فیفا انتخاب شدند و لوئیس فیگو، اسطوره فوتبال پرتغال و میا هام، یکی از بزرگترین بانوان تاریخ فوتبال در سمت قائم‌مقام‌های کمیته رشد و توسعه فیفا در بخش مردان و زنان مشغول به کار خواهند شد.

کمیته سهامداران فیفا از هم از ژسورون کلمبیایی به عنوان رئیس و رومنیگه آلمانی و دروگبای ساحل عاجی در نقش قائم‌مقام تشکیل می‌شود.

 از دیگر تصمیمات کنگره شصت و ششم فیفا می‌توان به لغو محرومیت اتحادیه فوتبال اندونزی و پابرجا ماندن تعلیق فدراسیون‌های فوتبال کویت و بنین به شرط کمک به بهبود امور و رسیدگی به وضعیت فوتبال این دو کشور اشاره کرد.

فیفا همچنین نظارت کمیته ویژه حل اختلافات فوتبالی بین فلسطین و رژیم صهیونیستی را تمدید کرد و  توکیو سیکسوال به عنوان ناظر ویژه این کمیته موظف به سفرهای منظم به دو منطقه جهت احقاق حق 5 باشگاه فلسطینی مصادره شده توسط فدراسیون فوتبال رژیم صهیونیستی و رسیدگی به سایر امور شد.

انتهای پیام/ 

[ منبع این خبر سایت تنسیم ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده