ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزارت دفاع آمریکا، چین را به «اقدامات قهری» در دریای جنوبی متهم کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع آمریکا در گزارش سالیانه خود به کنگره، درباره تحولات نظامی و امنیتی چین، از دیدگاه خود به تبیین اقدامات چین در عرصه جهانی پرداخت.
در این گزارش آمده است: چین از تاکتیک های قهری برای پیشبرد منافع خود به شکلی حساب شده استفاده می کند تا از آستانه تحریک مناقشه عبور نکند.
«آبراهام دنمارک» معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور شرق آسیا، در پاسخ به سؤالی برای توصیف تاکتیک های قهرآمیز چین، گفت: گارد ساحلی و شناورهای ماهیگیری چین برخی اوقات در مجاورت نیروهای نظامی یا شناورهای سایر کشورها به شکل غیر حرفه ای عمل می کنند.
این گزارش افزود: چین از سال 2014 تا کنون یک توده شنی کوچک را به جزیره ای به طول بیش از سه کیلومتر تبدیل کرده است.
آمریکا می گوید که ادعاهای چین در دریای جنوبی چین بر اساس قوانین المللی پایه و اساسی ندارد.
به گزارش ایرنا، منازعات بر سر جزایر واقع در دریای جنوبی با برخی همسایگان و همچنین حضور ناوهای جنگی آمریکا در این منطقه باعث بروز نگرانی های فزاینده برای چین شده و این کشور را بر آن داشته تا خود را برای رویارویی احتمالی آماده کند.
آمریکا که همواره برای حضور نظامی در منطقه شرق آسیا تلاش دارد، بتازگی دور تازه ای از اعزام ناوهای خود به منطقه را آغاز کرده که آخرین مورد آن حضور ناوشکن «لارنس» این کشور در حریم جزایر «نن شا» در دریای جنوبی چین بود که این هفته انجام شد.
همین موضوع و احتمال برخورد نظامی میان چین و برخی کشورهای مدعی در دریای جنوبی و حتی آمریکا باعث شده بویژه نیروهای دریایی و هوایی این کشور در ماه های گذشته به طور متوالی رزمایش ها و تمرینات مختلفی را برگزار کنند که بعضاً هدف آنها بالا بردن توان رزمی این نیروها عنوان شده است.
شبد**1078**1504

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده