ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حضور خارجی ها برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت ایران

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محسن اسدی لاری قائم مقام وزیر بهداشت گفت: در این همایش که طی روزهای شنبه و یکشنبه ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت برگزار می شود، شرکت هایی که برای همکاری اعلام آمادگی کرده اند و همچنین شرکت هایی که از تمایل آنها به همکاری مطلع بودیم، با توجه به قابلیت های آنها در تامین منابع و اقدامات موثر، دعوت به عمل آمده است.

وی افزود: بحث سرمایه گذاری و تامین مالی نیاز ویژه نظام سلامت است که در دو سال اجرای برنامه طرح تحول سلامت اقدامات زیادی در این زمینه انجام شده است که فارغ از کاستی های آن رضایت مندی مردم و عدالت در دسترسی به خدمات بهداشتی درمانی را پی داشته است.

اسدی لاری با اشاره به مراجعات طبقات محروم و نیازمند به بیمارستانهای آموزشی و دولتی، توجه به بحث تامین مالی را برای ارایه خدمات بهتر و با کیفیت، یک ضرورت دانست و اظهارداشت: در این خصوص با توجه به تاکید وزیر بهداشت بر این موضوع و علاقه مندی شرکت های خارجی برای ایجاد ارتباط مستمر با ایران پس از برجام، ایجاد ساز و کاری برای این ارتباط ها ضروری به نظر می رسید.

وی گفت: بر همین اساس و برای دسترسی اطلاعاتی یکسان کشورهای علاقه مند برای همکاری تصمیم به برگزاری اولین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت گرفته شد.

اسدی لاری در مورد اهداف این همایش خاطرنشان کرد: تلاش برای دسترسی کامل شرکت ها به نیازها و اولویتهای حوزه سلامت، شناساندن سرمایه گذاران داخلی با شرکت های خارجی و پیش بردن مذاکرات انجام شده تا کنون از مهمترین اهداف اجرایی این همایش خواهد بود.

وی تاکید کرد: این همایش نقطه عطفی در همکاری های بین المللی در حوزه سلامت خواهد بود و شروعی برای این نوع همکاری ها است که امیدواریم تلاش های ما در این زمینه مثمر ثمر واقع شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X