ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری روز استان سمنان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

به گزارش ایرنا،معاون هماهنگی امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو انجمن مفاخر این استان در این آئین در سالن مناسبت های فرهنگی مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب گفت: توسعه فرهنگ در سایه توسعه خرده فرهنگها رخ می دهد و این اتفاق در استان سمنان افتاده است.
محمدمهدی احمدی سمنان را استان تدین و عقلانیت عنوان و خاطرنشان کرد: استفاده از خرده فرهنگها و ظرفیتها برای توسعه
فرهنگ، از ویژگی های استان سمنان است.
وی گفت: فلسفه برگزاری روزهای استان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را تقدیر از چهره ها و معرفی فرهنگ استان ها به مردم نقاط مختلف کشور است.
وی با بیان این که در کشور از ظرفیتهای فرهنگی، هنری، علمی برای معرفی آن ها استفاده نشده است ،تاکید کرد: نشستهای استان ها زمینه ای برای معرفی فرهنگی استان ها به دیگر مردم کشور است.
محمدرضا میرزایی معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان دراین آئین سمنان را استانی فرهنگی با چهره های شاخص و مطرح عنوان کرد که در پیشبرد فرهنگ کشور نقش داشته اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: سمنان با 75 واحد چاپخانه ای، 26 ناشر دارد.
محمدرضا سوقندی با اشاره به رونمایی از سرود استان سمنان و رونمایی از 2عنوان کتاب دراین آئین، افزود: برگزاری همایش پژوهشی بین المللی موسیقی استان سمنان از سوی هنرمندان درحال برنامه ریزی است.
وی ادامه داد: نمایشگاه آثار متخصصین هنرمند از برنامه های اداره کل ارشاد سمنان درآینده است.
وی با اشاره به ویژگیهای فرهنگی و هنری استان سمنان افزود: وجود فرهیختگانی مانند عبدالرفیع حقیقت با انتشار 121 عنوان کتاب که 21 عنوان آن مربوط به استان سمنان است، نماد غنای فرهنگی این استان است.
منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی، سمنان را استان دیوانسالاران در تاریخ برشمرد و اضافه کرد: این خطه 480 سال پایتخت اشکانیان بوده است.
مصطفی کواکبیان گفت: این خطه مهد بزرگانی چون بایزید بسطامی، علاالدوله سمنانی، ابن یمین فریومدی، ابوالحسن خرقانی و.. است.
وی افزود: آرامگاه شیخ علاالدوله درمنطقه بیابانک و درنزدیکی زادگاه دکتر روحانی رئیس جمهوری است و انتظار می رفت دکتر روحانی در سفر به سمنان به آرامگاه این عارف سری می زد.
نویسنده و چهره فرهنگی سمنان در این آیین با اشاره به تاثیر تاریخ نگاری و کار فرهنگی گفت: سمنان کانون بزرگان عرفان است.
عبدالرفیع حقیقت با انتقاد از وضعیت آرامگاه عارف نامی علاالدوله سمنانی در منطقه بیابانک، از دکتر روحانی رئیس جمهوری خواست به وضعیت این آرامگاه رسیدگی کند و گفت: این کار از تمام امور دیگر برای دکتر روحانی، بیشتر شهرت می آورد.
تقدیر از چهره های فرهنگی سمنانی، رونمایی از کتاب 2 جلدی برگزیده داستان های جشنواره ملی داستان های کبوتر حرم در دوره دهم و یازدهم، معرفی کتابها و مولفان برتر 2سالانه کتاب استان، شعرخوانی تعدادی از شاعران بخشی از برنامه های روز استان سمنان در نمایشگاه 29کتاب تهران بود.
10 ناشر با 431 عنوان کتاب در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور دارند.
نمایشگاه کتاب تهران 15 تا 25 اردیبهشت درحال برگزاری است.
6103/6026

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده