ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درسنامه شناخت بهائیت منتشر شد

به گزارش عصر جمعه خبرنگار ایرنا، در این کتاب مطالب متنوعی درباره نحله شیخیه و فرقه بابی به عنوان ریشه های عقیدتی، تاریخی بهائیت آمده است، همچنین مروری بر تاریخچه سیاسی پیدایش و نضج این فرقه و نیز زندگی موسس و رهبران آن و عملکرد سیاسی این جریان در دو قرن اخیر فراروی خواننده گذاشته شده است.
بخش قابل توجهی از مطالب کتاب به تحلیل عقاید، تعالیم و احکام آئین بهائیت اختصاص یافته است و تا حد امکان تلاش شده تا چالش های عقیدتی بهائیت با اسلام به ویژه خاتمیت و مهدویت مورد امعان نظر بیشتری قرار گرفته و شبهات آن پس از دسته بندی مورد نقد و پاسخگویی قرار گیرد.
علاوه بر این، بخش مستقلی برای تبیین انشعابات این آئین در دو قرن اخیر و نیز چگونگی سازماندهی و مدیریت پیروان آن در نظر گرفته شده است.
برای غنای هرچه بیشتر کتاب، اشخاص و مکان های ذکر شده در متن به صورت کامنت های کنار صفحه معرفی شدند تا خواننده بدون از دست دادن نظم مطالب متن بتواند اطلاعات جانبی را نیز دریافت کند.
برای اغنای ذهن جویای آن دسته از خوانندگان که توضیحات کتاب تشنگی علمی و کنجکاوی روحی آنان را سیراب نمی سازد، در انتهای هر فصل منابعی برای مطالعه بیشتر معرفی شده است و در پایان کتاب فصل مستقلی برای کتابشناسی کتب مشهور بهائیان اختصاص داده شده است.
این کتاب در حال حاضر توسط انتشارات گوی در سالن کتاب های عمومی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب در شهر آفتاب آماده ارائه به علاقه مندان به این حوزه است.
این کتاب دومین اثر حسین رهنمائی در موضوع شناخت و نقد بهائیت است کتاب پیشین وی در سال 91 با عنوان 'بن بست ظلمانی' توسط انتشارات ندای زیتون منتشر شد علاوه بر این مقالاتی نیز در نشریات علمی کشور در این باب از خود برجای نهاده است.
فراهنگ**1799**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X