خشنودی دولت یونان از توافق اولیه خود با اتحادیه اروپا و وام دهندگان

دولت یونان امروز (جمعه)، با اشاره به مذاکرات طولانی مدت خود با وام دهندگان خارجی و اتحادیه اروپا از توافق اولیه به دست آمده با وام دهندگان و اتحادیه اروپا ابراز رضایت و آن را بسیار مهم قلمداد کرد.

به گزارش ایرنا، 'یانیس دراقساکیس' معاون نخست وزیر یونان با اشاره به تلاش های دولت یونان برای رسیدن به توافق با وام دهندگان و اتحادیه اروپا، گفت: ظرف یک ماه آینده مبلغ 10 الی 12 میلیارد یورو پول نقد وارد بازار یونان خواهد شد و در واقع زمینه توسعه و رشد اقتصادی کشورفراهم خواهد آمد.
وی توافق به دست آمده را مهم خواند و افزود: بزگترین حزب مخالف یعنی حزب دمکراسی نوین تمام امیدهای خود را برای نرسیدن به توافق با وام متمرکز کرده بود و شعار ضرورت برگزاری انتخابات زودهنگام در کشور را سر می داد که با رسیدن به توافق با اتحادیه اروپا و وام دهندگان، امید این حزب به یاس مبدل شده است.
در همین حال 'الکسیس چپیراس' نخست وزیر یونان نیز ضمن ابراز ریاضت از توافق اولیه به دست آمده ، نیز گفت: دولت توانست تا حدی زیادی از حقوق مردم و کاهش فشارهای مالی بر آنان جلوگیری کند .
وی رسیدن به توافق با وام دهندگان و اتحادیه اروپا را یک موفقیت بزرگ برای دولت و ملت توصیف و گفت: با این توافق زمینه برای رشد همه جانبه اقتصادی کشور فراهم و راه را برای برون برد کشور از بحران مالی را فراهم کرده است.
احزاب سیاسی یونان با انتقاد از نتیجه توافق دولت این کشور با اتحادیه اروپا و وام دهندگان، این توافق را برعلیه مافع اقتصادی کشور قلمداد کرده و گفته اند: این توافق باعث خواهد شد که ملت یونان مجبور شود برای 10 سال دیگر به ریاضت اقتصادی ادامه دهد و بطور مرتب با افزایش مالیات ها و کاهش حقوق و مزایای خود دست و پنجه نرم کند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خشنودی دولت یونان از توافق اولیه خود با اتحادیه اروپا و وام دهندگان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X