ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کتاب «جهان غیر انتفاعی» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری مهر، قدمت سازمان ها و نهادهای غیر دولتی مردم نهاد که با هدفی به جز تامین منافع مالی خود تشکیل شده و فعالیت می کنند، شاید به سالهای خیلی دور بازگردد. همه ما کم و بیش با نهادهای خیریه، صندوق های محلی، موسسات غیر دولتی و آزاد حمایت از ایتام و یا سالمندان آشنا هستیم. اما با پیدایش و قوت گرفتن پدیده جهانی شدن و کارکردهای وسیع آن، نهادهای مردم نهاد غیر دولتی هم شکل و کارکرد اجتماعی جدیدی به خود گرفتند.

 امروزه تعداد نهادهایی از این دست در زمینه های دفاع از حقوق بشر، حقوق حیوانات، روزنامه نگاران، فعالان سیاسی .... به اندازه ای زیاد شده اند که حتی تصمیمات بسیاری از دولت ها را در سطح کلان تحت تاثیر خود و فعالیت های مدنی شان قرار داده اند.

اما سوال اینجاست که ماهیت این نهادها چیست؟ تاثیر آنها بر فعالیت های اجتماعی چگونه و از چه مجرایی صورت می گیرد؟ بازه اختیارات و توانایی قانونی این نهادها تا چه حدی است؟ چه مشکلاتی بر سر راه عملکرد این نهادها قرار دارد؟ نقش این نهادها در شکل گیری و تقویت جامعه مدنی به عنوان یکی از عناصر اصلی بحث داغ و پر طرفدار این روزها یعنی جهانی شدن چیست؟

«جان کیسی»، نویسنده کتاب «جهان غیرانتفاعی» و استادیار مدرسه امور عمومی کالج باروچ در نیویورک، با معرفی و شرح وظایف این نهادها به سوالات مطرح شده درباره نهاد های غیر انتفاعی می پردازد.

در این کتاب که توسط انتشارات «کوماریان پرس» به چاپ رسیده، سرفصل هایی چون جهان غیر انتفاعی، ظهور بخش غیر انتفاعی و شکل گیری آن، مقایسه بخش های غیر انتفاعی با یکدیگر در بعد ملی، جهانی سازی ایده ها، بین المللی سازی بخش غیر انتفاعی و مسیر حرکت کلی این نهادها مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X