ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح ملی ارزیابی حفظ قرآن مجید در استان سمنان برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، یازدهمین دوره طرح ارزیابی حفظ قرآن کریم بعدازظهر آدینه در حالی همزمان با سرار کشور به همت دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان به میزبانی دبیرستان صدرای شاهرود برگزار شد، که ۷۰حافظ قرآن کریم در رشته های مختلف به صورت آزمون کتبی با هم به رقابت پرداختند.

امتحان شفاهی در تهران برگزار می شود

مسئول دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در خلال این رقابت، به خبرنگار مهر گفت: یازدهمین دوره طرح ارزیابی مسابقات قرآن کریم این استان در رشته های حفظ پنج، ۱۰، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم با حضور ۶۰حافظ بانو و ۱۰حافظ مرد همزمان با سراسر کشور در شاهرود برگزار شد و نفرات برتر حفظ قرآن کریم دانسته های خود را به امتحان گذاشتند.

محمد دلالی درباره نحوه برگزاری این آزمون توضیح داد: این آزمون به صورت کتبی و در سوالات چهارگزینه ای بر اساس حفظ و مفهوم آیات الهی به گونه ای برگزار می شود که تعیین سطح معلومات قرآنی حضار برای اعطای مدرک تخصصی قرآن کریم در سطح پنج گانه برای کارشناسان دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی محرز شود.

وی افزود: حفاظی که بتوانند در مرحله کتبی حدنصاب اخذ مدارک تخصصی را کسب کنند، در آزمون شفاهی طرح اریابی قرآن کریم به میزبانی پایتخت در شهریورماه سال جاری شرکت خواهند داشت.

مدارک تخصصی به نفرات برتر تعلق می گیرد

مسئول دارالقرآن الکریم استان سمنان درباره سطح این رقابت ها، گفت: این رقابت ها به صورت سراسری در همه کشور با حضور ده ها هزار علاقمند به حفظ قرآن کریم برگزار می شود و افراد برتر بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب اسلامی موفق به دریافت مدارک تخصصی می شوند لذا رقابتی با این اعتبار و برگزاری در سطح ملی، قطعا سطح ارزیابی را ارتقاء خواهد داد.

دلالی درباره مدارک اعطایی در این دوره تخصصی، توضیح داد: بر طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی حفاظ قرآنی به ترتیب در سطوح پنج معادل دیپلم، چهارمعادل فوق دیپلم، سه معادل لیسانس، دو معادل فوق لیسانس و یک معادل دکترا مدرک تخصصی دریافت می کنند.

این امتحان ارزیابی در حالی به میزبانی دبیرستان صدرای شاهرود برگزار شد که پذیرفته شدگان برای دریافت مدرک تخصصی حفظ قرآن کریم شهریور ماه سال جاری در تهران به رقابت می پردازند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده