ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایران و کتابخانه ادبیات خارجی مسکو همکاری های فرهنگی را گسترش می دهند

به گزارش ایرنا، رایزنی فرهنگی ایران در روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد: سفیر ایران در روسیه در دیدار با رئیس کتابخانه ادبیات خارجی مسکو به روابط مناسب فرهنگی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی با این کتابخانه و نیز فعالیت های ارزشمند از جمله نصب سردیس فردوسی در فضای این کتابخانه و همکاری در ایجاد بنیاد ایرانشناسی اشارهکرد.
سنایی در ادامه به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی از سوی رایزنی و علاقمندی به گسترش همکاری ها با کتابخانه ادبیات خارجی تاکید کرد و گفت: امیدواریم با پشتیبانی و حمایت سفارت و کتابخانه ادبیات خارجی مسکو شاهد فعالیت های ثمر بخش در این حوزه باشیم.
دودا رئیس کتابخانه ادبیان خارجی دراین دیدار به همکاری با نهادهای خارجی در این کتابخانه با در نظر گرفتن ماهیت علمی و فرهنگی در حوزه بین الملل به تعامل مناسب با بنیاد ایرانشناسی و رایزنی فرهنگی اشاره کرد.
رئیس کتابخانه ادبیات خارجی در ادامه توجه به شرق و فرهنگ شرقی از سوی این کتابخانه در مقطع کنونی را فرصت مناسبی برای همکاری های بیشتر، یادآوری کرد و توسعه روابط بین ایران و روسیه را نقطه قوت برای گسترش فعالیت ها برشمرد.
رضا ملکی رایزن فرهنگی ایران نیز در این دیدار به فصل جدید فعالیت های فرهنگی در کتابخانه ادبیات خارجی اشاره کرد و افزود: طی مدت چند ماهه گذشته پس از بازگشایی بنیاد ایرانشناسی و معرفی سرپرست جدید برنامه های مختلفی از جمله نشست های ادبی با حضور ادیبان و علاقمندان به ادبیات فارسی، نمایشگاه های مختلف ایرانشناسی و ارتباط با ایرانشناسان برگزار شده است.
ملکی در ادامه به توسعه همکاری های فرهنگی با ایجاد فضای مناسب برای ارائه خدمات و فعالیت های آموزشی و فرهنگی از سوی رایزنی فرهنگی در کتابخانه ادبیات خارجی اشاره کرد.
در ادامه سنایی از نمایشگاه ایرانشناسی در آیینه کتاب که به همت بنیاد ایرانشناسی در محل کتابخانه ادبیات خارجی بر پاشده است، بازدید کرد.
کتابخانه ادبیات خارجی مسکو از کتابخانه های دولتی و بزرگ روسیه که در سال 1924 تاسیس شده است، دربرگیرنده چند مرکز فرهنگی از جمله بنیاد بین المللی ایرانشناسی و شورای فرهنگی بریتانیا است..
اروپام*391**1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X