ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر ترک: مذاکرات لغو روادید اتباع ترکیه با اروپا به بن بست رسیده است

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، ولکان بوزکر در این رابطه افزود که با توجه به شرایط امنیتی و بمب گذاری های اخیر در این کشور، تغییر قانون ضد تروریسم ممکن نیست.
وی که هم اکنون با هدف ترغیب رهبران اروپایی برای پذیرش شرایط ترکیه به بروکسل، پایتخت بلژیک سفر کرده است، گفت: قانون ضد تروریسم به چشم اسفندیار این توافق بدل شده و با شرایط فعلی، تغییر در قانون ضد تروریسم از لحاظ سیاسی ممکن نیست.
بوزکر با بیان اینکه قانون اساسی این کشور در این زمینه 'بدتر از دیگر کشور ها نیست' خواستار بازنگری کمیسیون اروپا در مواضع خود شد.
اتحادیه اروپا تاکید می کند که برای لغو روادید شنگن برای اتباع ترکیه، دولت این کشور باید 72 معیار را در این رابطه رعایت کند که یکی از آن ها، تغییر قانون ضد تروریسم مطابق با شرایط اتحادیه اروپا است.
برخی رهبران اروپایی معتقدند که ترکیه این قانون را به عنوان دستاویزی برای سرکوب مخالفان قرار داده است ، با این حال دولت این کشور آن را برای مبارزه با داعش و پ ک ک الزامی توصیف می کند.
وزیر در امور اتحادیه اروپای ترکیه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه توافق با اتحادیه اروپا در این زمینه به 'بن بست' رسیده است، گفت که کشور های اروپایی باید به دنبال یک 'فرمول جدید' برای ادامه مذاکرات در این زمینه باشد.
وی با بیان اینکه مذاکرات امروز با نمایندگان اتحادیه اروپا چندان رضایت بخش نبوده است، ادامه مذاکرات را منوط به تغییر مواضع طرف مقابل دانست.
ترکیه و اتحادیه اروپا مارس گذشته برای لغو روادید شنگن برای اتباع ترکیه در ازای توقف موج پناهجویان به اروپا و بازگرداندن آن ها از یونان به توافق رسیدند.
بر اساس این توافق، مهاجرانی که از 20 مارس (اول فروردین 96) به صورت غیرقانونی وارد یونان شده اند، در صورتی که در تقاضای پناهندگی نداده باشند و یا با تقاضای آن ها مخالفت شده باشد، به ترکیه بازگردانده خواهند شد.
ترکیه تهدید کرده که در صورت عمل نکردن اتحادیه اروپا به وعده هایش درباره آزادسازی روادید، روند بازگرداندن پناهجویان را متوقف خواهد کرد.
آساق ** 9386**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X