ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

محیط زیست و منابع طبیعی بکر از ظرفیت های توسعه است

به گزارش خبرنگار ایرنا، پژمان نیک اقبالی عصر جمعه در همایش پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز، ظرفیت بالقوه محیط زیست و منابع طبیعی را یک شرایط کم نظیری برای توسعه این استان دانست و افزود: مواهب طبیعی این استان از مزیت های خوب برای توسعه پایدار محسوب می شود.
وی به بافت سخت گذر کهگیلویه وبویراحمد اشاره کرد و افزود: درافق آینده ویژگی های طبیعی این استان بزرگترین بستر برای جذب سرمایه گذاری بویژه در حوزه گردشگری است.
وی با بیان اینکه محیط زیست و منابع طبیعی با زندگی مردم عجین است اما حفظ آن مطلوب نیست، اظهارکرد: ترویج فرهنگ زیست محیطی و بهره وری مطلوب و اقتصادی از مواهب طبیعی با حفظ سلامت محیط زیست یک الویت حیاتی است.
نیک اقبالی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های خوب زیست محیطی استان، باید زیرساخت های لازم برای توسعه گردشگری زیست محیطی را در مناطق حفاظت شده نظیر دیگر مناطق و کشورها فراهم کرد.
وی با تاکید بر همکاری دوجانبه مردم و مسئولان در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی اظهارکرد: کهگیلویه وبویراحمد در آینده از استانهای برتر کشور در این زمینه خواهد بود.
یک اقبالی نقش سازمانهای مردم نهاد در احیای محیط زیست را مهم دانست و بیان کرد: باید زمینه حضور فعال این سازمانها را در حفاظت از محیط زیست پایدار در سطح استان فراهم کرد.
وی با اشاره به وجود مشکلات در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست استان عنوان کرد: باید با برنامه ریزی تداخل مرزهای محیط زیست در روستاها بخصوص در شهرستان دنا را برطرف کرد.
نیک اقبالی بیان کرد: باید گونه های گیاهی منحصربفرد در سطح استان را به عنوان یک الگو در سطح استان و حتی کشور معرفی کرد.
نیک اقبالی با بیان اینکه آتش سوزی های سال گذشته خسارات زیادی برای جنگل ها ومراتع به بار آورد گفت: همکاری همه نهادها در هنگام آتش ضروری است.
معاون عمرانی استانداری بیشتر آتش سوزی های سال گذشته را عمدی ذکر کرد و گفت: امسال امکانات خوبی نسبت به سال گذشته برای مقابله با آتش سوزی در سطح استان تامین شده است.
نیک اقبالی بیان کرد: کهگیلویه وبویراحمد از بودجه 80 میلیارد ریالی اطفای حریق با چرخ بال در سال 94 محروم ماند، اگر چه برخی تجهیزات از جمله ماشین آلات وابزار اطفای حریق برای استان تامین شد.
معاون عمرانی استنادارکهگیلویه وبویراحمد برلزوم تلاش بین بخشی بویژه محبظط زیست و منابع طبیعی در مواقع بروز آتش سوزی و احساس مسئولیت دیگر بخشهای دولتی اشاره کرد و افزود: باید در فرایند برنامه های گذشته باهدف انسجام بنی بخشی درعرصه مدیریت بحران بازنگری کرد.پوی برگزاری جشنواره فیلم سبز را یک گام خوب فرهنگی برای مشارکت مردم در حفظ محیط زیست دانست و افزود: دراشستان کهگیلویه وبویراحمد باید ایننوع برنامه ها برای صیامنتاز مواهب طبیعی با رئویکرد مشارکت بیشتر مردم بیبش از پیش تقویت شود.
وی استمرار برگزاری نشست های هم اندیشی در حوزه محیط زیست را لازم و حیاتی دانست وافزود: درقالب این نشست باید با طرح ایده های نو ، خلاقیت هم افزایی کرد تا ازاین طریق بعه مانایی محیط زیست کمک کرد.
همایش پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز با اکران 250 فیلم و انیمیشن زیست محیطی از روز جمعه به مدت یک هفته در یاسوج برگزار خواهد شد.
7531/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده