ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عربستان به دنبال سد کردن مسیر زیارت خانه خداستزمینه ازدواج جوانان فراهم شود

مکه ائمه جمعه خوزستان در خطبه‌های نمازجمعه گفتند: جوانان سرمایه‌های معنوی و اجتماعی ما هستند و به همین دلیل باید زمینه برای ازدواج جوانان فراهم شود تا مشکلات و نا به هنجاری فردی و عمومی کاهش یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیماز اهواز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی در خطبه‌های نماز جمعه دزفول اظهار داشت: دشمن  انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند تا ایران را نا امن کند ولی به برکت وجود نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی، کشور در امنیت خوبی قرار دارد.

وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و به ویژه در میان نسل نوجوان و جوان توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهد کرد و بریدن از فرهنگ شهید و شهادت افراد را به‌سوی دشمن هدایت خواهد کرد و هر کجا که به این فرهنگ اهمیت داده شده جامعه اسلامی به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرده است.

امام جمعه دزفول عنوان کرد:  رشادت‌های جانبازان آنها را الگویی مناسب و سند افتخاری برای جمهوری اسلامی تبدیل کرده  و جانبازان را الگوی بسیار مناسب برای نسل امروزی به ویژه جوانان تبدیل کرده است و باید نقش بی بدیل جانبازان در دوران دفاع مقدس به جوانان تبیین شود تا این جوانان الگو گیری مناسبی داشته باشند.

وی گفت: امنیت، آسایش و آرامش امروز جامعه و استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون خون شهدا،  جانبازان و رزمندگان است  و به همین جهت باید به رشد و گشترش فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه توجه و تاکید داشت.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی بیان کرد: جوانان سرمایه‌های معنوی و اجتماعی ما هستند و به همین جهت باید زمینه برای ازدواج جوانان فراهم شود تا مشکلات و نا به هنجاری فردی و عمومی کاهش یابد و این خود یکی از الگوهای فرهنگ اصیل اسلامی و انقلابی ما است.

وی افزود: جوانان ما باید با فرهنگ صحیح اسلامی و انقلابی آشنا شوند تا در دام طراحی‌ها و برنامه‌های دشمن قرار نگیرند و پیام و منطق واقعی انقلاب اسلامی و باور مقاومت را به نسل‌های دیگر منتقل کنند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: دشمن به دنبال ترویج فرهنگ غربی با ترویج بی حجابی و سگ گردانی است که ما باید خطرات آن را جدی بگیریم و به دنبال اصلاح آن و ارائه الگوی صحیح زندگی برای جوانان خود باشیم. 

وی گفت: کارشکنی عربستان در پذیرش حداقل شرایط مورد نیاز برای پذیرفتن زائرین خانه خدا نمونه ای دیگر از دور بودن این کشور از خط واقعی اسلام و پیامبر است که نیازمند اصلاح این روند غلط است چرا که این بیان گر سد کردن راه زیارت خانه توسط این کشور است.

امام جمعه اندیمشک: پاسداران الگوهای ممتاز مقاومت و بیداری اسلامی / خطر نفوذ دشمن جدی گرفته شود

امام جمعه اندیمشک گفت: پاسداران انقلاب اسلامی الگوی‌های ممتاز مقاومت و بیداری اسلامی هستند چرا که با شجاعت و شهامت همیشگی پشتیبان انقلاب و ارزش‌های اسلامی و انقلابی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت الله خدامی در خطبه‌های نماز جمعه اندیمشک اظهار داشت: تقوی الهی یک راهنما و نیاز عملی و اعتقادی ما در عرصه زندگی فردی و اجتماعی است و ما باید بیش از هر چیز و زمانی به رشد جنبه‌های این اصل مهم اعتقادی و معنوی توجه داشته باشیم.

وی افزود: انقلاب اسلامی ما یک حماسه بزرگ معنوی و فرهنگی است و همین مقوله توجه به رشد و شاخص‌های فرهنگی و اسلامی را در جامعه بیش از گذشته مطرح کرده است و همه اقشار مختلف باید بیش از هر چیز به رشد و توسعه این منطق باید توجه و تاکید داشته باشند.

امام جمعه اندیمشک اظهار کرد: امروز و در کشورهای مسلمان خون صدها زن و کودک بی دفاع و مظلوم به زمین ریخته می‌شود و حوادثی روی می‌دهد که دل هر انسانی را به درد می‌آورد.

وی افزود: دشمنان بر خلاف ادعایشان به قوانین بین‌المللی پایبند نیستند اما ادعای دموکراسی می‌کند و همزمان در امور داخلی کشورها مداخله می‌کند، کما اینکه از شاه معدوم در مقابل خواست ملت ایران حمایت کرد و سال‌هاست به مرزهای برون مرزی اسلام در سوریه و لبنان و فلسطین حمله می‌کند.

حجت الاسلام  والمسلمین خدامی بیان کرد: دشمن با لشکر کشی خود به کشورهای مختلف از مظلومان و بی‌گناهان حمایت نمی‌کنند و  حتی از کسانی که مظلومان و بی‌گناهان را می‌کشند حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند، همان‌گونه که می‌بینیم از عربستان در مقابل مردم مظلوم یمن حمایت می‌کند.

وی گفت: پاسداران انقلاب اسلامی الگوی های ممتاز مقاومت و بیداری اسلامی هستند چرا که با شجاعت و شهامت همیشگی پشتیبان انقلاب و ارزش‌های اسلامی و انقلابی هستند و همین شهادت و شهامت آنان باعث آرامش کنونی کشور و شکست دشمن در نفوذ به مرزهای جغرافیایی کشور شده است که این مقوله الگوی ممتاز و منحصر به فرد در توسعه ارزش‌های اسلامی و انقلابی ما است و ما برای مقابله با طراحی های دشمن در نفوذ به مرزهای کشور آماده باشیم چرا که نفوذ دشمن جدی است و ما باید آن را جدی بگیریم.

امام‌جمعه خرمشهر: دولت باید زمینه ازدواج جوانان را فراهم کند

امام‌جمعه نیز امروز در خطبه‌های نمازجمعه خرمشهر اظهارداشت: بیش از 15میلیون جوان در سن ازدواج در کشور وجود دارد که ازدواج نکردند و این‌یک مصیبت است، باید مشکل و موانع ازدواج آنان را مرتفع کنند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید نبی موسوی فرد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خرمشهر با تبریک اعیاد شعبان، اظهار داشت: 11ماه شعبان زادروز حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان است، جوان در منظر دین بسیار مهم و در توصیه توجه به جوانان روایات متعددی وجود دارد.

وی افزود: اقتدار و خشونت متفاوت است، هیچ مقام و شخصی نباید در مواجهه با زیردست خود اقتدار را با خشونت اشتباه بگیرد، اقتدار و قاطعیت با بداخلاقی و خشونت متفاوت است، همین جوان‌ها بودند که در جنگ‌ها کنار پیامبر ایستادند.

امام‌جمعه خرمشهر عنوان کرد: باید به جوانان بها داد، بها دادن در شعار نباشد باید در عمل به جوانان بها بدهیم، زمینه اشتغال و ازدواج آنان باید فراهم بشود که بر عهده دولت است.

وی گفت: امام خامنه‌ای نیز توجه ویژه‌ای به اتکای بر قشر جوان دارند، همین جوان باید اقتصاد را درست کند، جوان باید خود را به ابزار جبهه فرهنگی و اجتماعی مجهز کند، باید برای اشتغال و ازدواج آنان زمینه‌سازی کرد، مسئولان باید از جوانان استفاده کنند پیرها را در مسئولیت‌های مشاوره‌ای، جوان را باید دریافت.

حجت‌الاسلام موسوی فرد بیان کرد: بیش از 15میلیون جوان در سن ازدواج در کشور وجود دارد که ازدواج نکردند و این‌یک مصیبت است، باید مشکل و موانع ازدواج آنان را مرتفع کنند.

خطیب جمعه خرمشهر همچنین به کارشکنی رژیم سعودی در حج امسال اشاره کرد و افزود: این‌ها علی‌رغم اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی در قبال کشتار منا در حج گذشته نرمش از خود نشان داده اما خودشان را موظف به پاسخگویی نمی‌دانند، اگر حکام ظالم آل سعود میلیون‌ها نفر را بکشند چون در زمین صهیونیست‌ها بازی می‌کنند از آن‌ها حمایت می‌شود.

وی اظهار داشت: باوجود همه جنایت‌های واضحی که رژیم سعودی در سوریه و یمن مرتکب می‌شود شاهد هستید که جامعه به‌اصطلاح جهانی و مجامع حقوق بشری سکوت کردند، این نشان می‌دهد که شعارهای آنان دروغی بیش نیست.

حجت‌الاسلام موسوی فرد گفت: حقوق بشر یک شعار است که هر جا منافع مستکبران به خطر افتاد از آن برای سرکوب و محدودسازی استفاده کنند.

وی عنوان کرد: علی‌رغم اهمیت حج در اسلام می‌بینیم که سعودی‌ها در حج کارشکنی می‌کنند، ما فعلاً نصیحت می‌کنیم پیش از آنکه دیر بشود دست از لجاجت بردارند، طبیعی است رژیمی که در اختیار یهودی زاده‌ها باشد این مشکلات به وجود می‌آید.

امام‌جمعه آبادان: مسئولان باید از ظرفیت‌های کشاورزی و گردشگری شهر استفاده کنند

امام‌جمعه آبادان نیز امروز در خطبه‌های نمازجمعه آبادان اظهارداشت: مسئولان باید از ظرفیت‌های کشاورزی و گردشگری منطقه و شهرستان برای احیای اقتصاد شهر استفاده کنند.

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه‌های نماز جمعه آبادان اظهار داشت: تلاش ارگان‌های نظامی و امنیتی در کشورمان سبب شده است تا درحالی‌که منطقه در جنگ و ناامنی به سر می‌برد امنیت خوبی در کشور ما حکم‌فرما باشد.
خطیب نماز جمعه آبادان بابیان اینکه دشمنان می‌خواهند ایران را ناامن کنند اما نمی‌توانند، عنوان کرد: پرورش امثال عبدالمالک ریگی‌ها نیز به همین منظور بود.

وی با اشاره به سالروز ولادت علی‌اکبر (ع) و روز جوان اعلام کرد: علی‌اکبر (ع) به‌عنوان الگویی برای جوانان است که در وجودش اوصاف وصف نشده‌ای وجود داشت و همواره نگاه جوانان متعهد به ویژگی‌های این بزرگوار معطوف است.

حجت‌الاسلام ابراهیمی پور با اشاره به ظرفیت‌های آبادان، اعلام کرد: مسئولان باید از ظرفیت‌های کشاورزی و گردشگری منطقه و شهرستان برای احیای اقتصاد شهر استفاده کنند.

امام‌جمعه آبادان با اشاره به سالروز لغو امتیاز تنباکو در ایران، اظهار کرد: هدف غرب در آن زمان نه‌تنها استثمار اقتصادی بلکه تهاجم فرهنگی و فکری بود و امروز نیز همچنان همین مسیر را طی می‌کند.

امام جمعه بندرهندیجان: از عزل مقتدایی راضی نیستیم

امام‌جمعه هندیجان نیز امروز ضمن انتقاد شدید از برکناری مقتدایی اظهارداشت: علت عزل مقتدایی استاندار خوزستان   لابی‌ها است چراکه این مرد بزرگ برای مردم خدمت می‌کرد و مقابل زورگویی و منفعت‌طلب‌ها می‌ایستاد و مقاومت می‌کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی شمیل پور امام جمعه هندیجان اظهار داشت: تأییدیه حوزه انتخابی ماهشهر، هندیجان و امیدیه را به علی گلمرادی نماینده منتخب مردم   تبریک عرض می‌کنم و   از زحمات حبیب آقاجری تشکر می‌کنم و امیدواریم علی گلمرادی کارهای انجام‌شده را پیگیری کند.

شمیل پور در خصوص جابجایی فرماندار هندیجان افزود: انتصاب سید مهران رفیعی به‌عنوان فرماندار جدید هندیجان را تبریک   میگویم و از زحمات احمد جعفری نسب فرماندار سابق تقدیر و تشکر می‌کنم.

شمیل پور بیان کرد: به علت جابجایی‌هایی که در استان خوزستان صورت گرفته باعث شده است که استاندار خوزستان عزل شود. از عملکردهای خوب عبدالحسن مقتدایی استاندار سابق در مقابل انتقال آب کارون بود که ما احتیاج مبرم به آب‌داریم اما برخی افراد دنبال منافع خود هستند و مقابله با لابی‌های ایران‌خودرو و سایپا بوده که باعث شده جوان‌های خوزستان کشته نشوند.

امام‌جمعه هندیجان در پایان گفت: مقتدایی در ایجاد بازارچه‌های مرزی و اشتغال‌زایی و رسیدگی به مردم عملکرد خوبی داشته است، اینجا می‌شود تردید کرد که آیا بازنشستگی یا استعفا و یا عزل مقتدایی صورت گرفته است؟ اما هیچ‌چیزی جز عزل و برکناری استاندار خوزستان نبوده است و از این موضوع ناراحت هستیم ما برای استانداری خوزستان کسی را می‌خواهیم که حامی حقوق مردم خوزستان باشد.

پایان پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده