ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صرافان سد محکمی در برابر پولشویان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم مقابله جدی با پولشویی از طریق بانک ها،صرافی ها و سازمان امور مالیاتی گفت: دیوان محاسبات اقدامات داخلی در این رابطه را با اقدامات بین‌المللی هماهنگ کرده که در مبارزه با پولشویی تاثیر گذار است.

صرافان می توانند سد محکمی در برابر پولشویان باشند

ابراهیم نکو درگفت وگو با خانه ملت،با تاکیدبرلزوم مبارزه جدی با پولشویی گفت:مبارزه با جرم پولشویی مشروط به هماهنگی بیشتر دستگاه ها است و در حال حاضر که یکی از اولویت های اصلی کشور توسعه اقتصاد است،باید با پولشویی مقابله جدی شود.

 نماینده مردم رباط کریم و بهارستان درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: پول هایی که منشاء غیرقانونی دارند و از راه هایی مانند قاچاق به دست می آیند و تلاش می شود با دریافت ها و پرداخت ها به اصطلاح تطهیر و موجه شوند،پولشویی نامیده می شود.

نکو افزود: اگر درآمدهای حاصل از راههای غیرقانونی مانند تجارت مواد مخدر و قاچاق با پدیده پولشویی و با شگردهای خاص به نوعی قانونی شوند به اقتصاد کشور ضربه جدی وارد می کنند،بنابراین باید بانک ها به منابع پول های که وارد بانک می شوند دقت کنند. 

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: نقش صرافی ها نیز در مبازه با پولشویی مهم است و باید تدابیری اتخاذ کنند تا از واسطه گری ناخواسته در تطهیر پول های کثیف جلوگیری کنند.

وی ادامه داد:دیوان محاسبات کل کشور درمبارزه با پولشویی اقدامات خوبی را انجام داده و اقدامات داخلی دراین رابطه را با اقدامات بین‌المللی هماهنگ کرده که در مبارزه با پولشویی تاثیرگذار است.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:سازمان امورمالیاتی علاوه بر بانک ها می تواند در شناسایی دقیق منشاء بسیاری از درآمدها نقش داشته باشد و درصورت کشف درآمدها از راههای غیرقانونی با گزارش این درآمدها زمینه مقابله جدی با پولشویی را فراهم کند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده