ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بررسی روند اجرای برجام در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هفته آینده با حضور در کمیسیون های خاص و تخصصی به موارد در دستور کار این کمیسیون ها خواهند پرداخت.

**کمیسیون اصل نودم (90) قانون اساسی
روز یکشنبه، اعضای این کمیسیون بازدیدی از سامانه جامع امور گمرکی و نشست با مسؤولان گمرک جمهوری اسلامی ایران در محل سازمان مذکور خواهند داشت و روز دوشنبه نشست عمومی کمیسیون برای بررسی گزارش‌های تهیه شده درباره مسکن مهر، سازمان حج و زیارت و سایر مسائل مطروحه برگزار می شود.

**کمیسیون مشترک بررسی طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی
روز دوشنبه اعضای این کمیسیون جمع‌بندی فعالیت های کمیسیون ویژه در انجام وظایف نظارتی و تقنینی در طول دوره نهم مجلس شورای اسلامی را در دستور کار دارند.

**کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری
روز یکشنبه بررسی طرح نظام جامع آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارتی اعاده شده از شورای نگهبان با حضور نماینده آن شورا، بررسی طرح استفساریه بند (الف) ماده (103) قانون مدیریت خدمات کشوری و ارائه گزارش مسؤولان دیوان محاسبات و وزارت امور اقتصادی و دارایی (اموال دولتی) در خصوص بررسی وضعیت اجرای ماده (23) قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران دانشگاه فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش در دستور کار اعضای این کمیسیون قرار دارد.

**کمیسیون اقتصادی
روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه آینده بررسی طرح عملیات بانکی بدون ربا بر اساس اصل هشتاد و پنجم (85) قانون اساسی که در جلسه مورخ 20/2/95 در صحن علنی به تصویب رسیده و پیشنهادات رسیده از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی می شود.
در ادامه برنامه روز دوشنبه نیز نمایندگان همچنین گزارش نهایی هیات تحقیق و تفحص از عملکرد صنعت بیمه کشور و گزارش نهایی هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد منطقه آزاد اروند را بررسی می کنند.

**کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
نمایندگان عضو این کمیسیون روز یکشنبه به بررسی ابعاد حقوقی احقاق حق برداشت غیرقانونی اموال جمهوری اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریکا با حضور مسؤولان ذی‌ربط خواهند پرداخت و دوشنبه روند اجرای برجام براساس قانون اقدام متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام با حضور مسؤولان ذی‌ربط را بررسی خواهند کرد.

**کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات
اعضای این کمیسیون روز یکشنبه به گزارش تفریغ بودجه سال 1393 رسیدگی می کنند.

**کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور
روز یکشنبه طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اعاده شده از شورای نگهبان در دستور کار نمایندگان قرار دارد و دوشنبه نیز به بررسی طرح تبدیل نظام انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا به نظام انتخاباتی تناسبی خواهند پرداخت.

**کمیسیون صنایع و معادن
یکشنبه آینده بررسی طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع‌دستی و دوشنبه بررسی و جمع ‌بندی نظرات مراجع ذی‌ ربط و صاحب‌ نظران در خصوص موانع رشد تولید در کشور در دستور کار این کمیسیون خواهد بود.
سیام**91** 1701

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده