ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تشویق به فرزندآوری ضرورت امروز کشور است وحدت امروز کشور مرهون هدایت‌های رهبری است

تسنیم استان مرکزی ائمه جمعه شهرستان‌های استان مرکزی تأکید کردند: موضوع کاهش جمعیت و حرکت به سمت پیری سبب شده که فرزندآوری و تشویق زوج‌ها به این اقدام از نیازهای ضروری جامعه باشد و در بحث وحدت خوشبختانه هدایت و رهنمون‌های مقام معظم رهبری توانسته مانند چراغ‌راه باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان مرکزی، حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه شهرستان ساوه که در مصلی امام علی(ع) برگزار شد با تاکید بر اینکه باید از نفوذ بیگانگان به کشور پرهیز شود اظهار داشت:ما نباید اجازه دهیم بیگانگان وارد حریم ما بشنوند و هر کس به بیگانگان اجازه ورد به حریم سیاسی و حریم کشور را دهد بی غیرت سیاسی است.

وی با اشاره به عدم پایبندی و رعایت تعهدات امریکا در مذاکرات هسته ای افزود: ادامه دشمنی‌های آمریکا و بدعهدی‌ها تمام شد ولی هنوز دشمنی و دزدی‌های او ادامه دارد، کاری که 34در سال پیش مرکز تفنگداران آمریکایی در لبنان بمباران شده را اروز به ما نسبت می‌دهند و در این باره قاضی آمریکایی به خود اجازه بدهد دولت ما را محکوم کند که این مخالف قانون و موازین بین المللی است.

خطیب جمعه ساوه تصریح کرد:  براساس اصل 2 منشور جامع قانون بین المللی تمامی کشورها مستقل و برابر هستند و هیچ کشوری حق محاکمه کشور دیگر را ندارد، بلوکه کردن دو میلیارد دلار از اموال ما برای جان‌کری و امثال او کافی نبود که الان ادعا می‌کند که کشور ما 50 میلیارد تومان دیگر به آمریکا بدهکار است.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به سخنان اخیر جان کری عنوان کرد: روح برجام هدف ما از برجام حذف روحیات انقلابی، اسلامی و حذف ایدلوژیک از کشور ایران است و گروهی در داخل طبل حمایت و تایید سخنان بیگانگان را میزنند و می‌گویند ما اسلام انقلابی نداریم پس همزبانی و همدلی یعنی چه؟ لذا مسئولان باید مواظب حرف زدنشان باشند تا سبب سواستفاده دشمنان نشود.

وی ادامه داد: در نشست مقام معظم رهبری با فرماندهان ناجا ایشان فرمودند از دو قطبی کردن جامعه پرهیز کنید و مراقب این وحدت باشیم آن کسی که انقلاب، نظام اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی را قبول دارد این خودی است اما اگر گروهی مانند جریان فتنه دنبال تیشه به ریشه نظام هستند باید مراقب اینها بود و در برابر آن ایستاد.

امام جمعه ساوه خاطرنشان کرد: مسئله دوم که مقام معظم رهبری در این دیدار مطرح کردند بحث امنیت کشور بود که فرمودند امنیت اولویت کشور است لذا ما انواع امنیت داریم و یکی از این امنیت‌ها امنیت اخلاقی است که همه نهادها و در راس آن نیروی انتظامی مسئول این امر است چرا که ناموس ما باید از ابتذال اخلاقی محفوظ بماند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به موضع‌گیری گروهی در برابر صحبت‌های مقام معظم رهبری مبنی بر جلوگیری از گسترش زبان‌انگلیسی در کشور گفت: متاسفانه بعضی خوب متوجه نشدند و به خودشان جرات موضع‌گیری در برابر مقام معظم رهبری را می‌دهند، این گروه حواسشان باشد مردم این اجازه را نخواهند داد که تا مقام معظم رهبری صحبتی می‌کنند و به مزاج برخی خوش نمی‌آید و خوب متوجه نمی‌شوند در برابر ایشان موضع گیری کنند،‌ حواسشان باشد به سرنوشت بنی‌صدر مبتلا نشوند.

وی افزود: رهبر معظم با فراگیری زبان انگلیسی مخالف نیست خود ایشان مسلط به این زبان هستند بلکه هدفشان این بود که آموزش زبان انگلیسی سبب گسترش فرهنگ  بیگانه در کشور نشود.

امام جمعه ساوه بیان کرد: یازدهم شعبان سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) روز جوان را در پیش داریم جوانان قشر موثر یک جامعه و نیز روح و جان جامعه هستند هم جوانان باید قدر خود را بدانند که سرشار از استعداد و توانمدی های بسیاری هستند و هم دولت به جای اینکه وام های کلان به قشر خاصی از جامعه برای سفر به کشورهای خارجی را بدهد به فکر جوانان باشند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به مشکلات جوانان گفت: دولت باید به فکر اشتغال، ازدواج و تامین مسکن جوانان باشد  و قانونی وضع شود که مشکلات جوانان حل گردد.

امام جمعه آشتیان: مسئولان در تامین معیشت مردم کوتاهی نکنند

حجت‌الاسلام نیشابوری در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان آشتیان با تاکید بر اینکه ما با آمریکا راجع با هیچ موضوعی جز هسته‌ای مذاکره نخواهیم کرد گفت: آمریکایی‌ها دنبال آن هستند که پای ایران را در موضوعات موشکی، مسائل منطقه، تروریسم، حقوق بشر برسر میز مذاکره باز کنند، غربی‌ها ما را متهم به ساخت بمب هسته‌ای کردند جمهوری اسلامی برای گرفتن بهانه از دست آنها حاضر به مذاکره محدود شد  چراکه هدف ایران از مذاکره اعتمادسازی بود .

وی افزود: امروز غربی‌ها به دنبال تضعیف قدرت دفاعی وخلع جمهوری اسلامی هستند واگر ایران قدرت بازدارندگی نداشت غربی‌ها وآمریکا و اسرائیل یکی از دو کار را انجام می‌دادند، نخست تاسیسات هسته‌ای را بمباران می‌کردند و ایران را مانند لیبی وادار به جمع آوری دستگاه‌های هسته‌ای می‌کردند و امروز اگر غرب به حق هسته‌ای ایران تن داده فقط به سبب قدرت دفاعی و بازدارندگی ایران است .

خطیب جمعه آشتیان همچنین با تاکید بر اجرای درست اقتصاد مقاومتی در کشور تصریح کرد: عدم موفقیت در اقتصاد مقاومتی و تامین معیشت مردم سبب از دست دادن دین واعتقادات آنها می‌شود.

حجت‌الاسلام نیشابوری بیان داشت: چنانچه پیامبر(ص) فرموند فقر گاهی سبب کفر می‌شود و اقتصاد بر امنیت، فرهنگ و اعتقادات مردم تاثیر می‌گذارد و نقش بسزایی دارد، ایمان و صبر مردم سبب نمی‌شود مسئولان در تامین معیشت مردم کوتاهی کنند .

وی با اشاره به حقوق‌های نجومی و چند میلیونی عده‌ای از مسئولان نظام گفت: مسئولانی که با ویژه خواری و زندگی اشرافی می‌خواهند خدمت کنند درد مردم را نمی‌فهمند، حقوق چند میلیونی با عدالت و تدبیر و امید سازگار نیست.

امام جمعه آشتیان خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی و قوه قضائیه باید در این موضوع وارد شده و از این گونه ریخت و پاشها جلوگیری کنند همچنین دولت باید هرچه سریعتر جلوی این تبعیض و تجاوز به بیت‌المال را بگیرد و اطلاع‌رسانی کند.

حجت‌الاسلام نیشابوری تاکید کرد: این گونه مشکلات در جامعه با رفتن یک نفر حل نمی‌شود، سوال این است این حقوق‌ها براساس چه ضوابطی تامین و پرداخت می‌شود.  

وی با اشاره به افزایش به اهمیت افزایش جمعیت درکشور گفت: اگر با رشد جمعیت فعلی پیش برویم در آینده تبدیل به کشوری پیر خواهیم شد و در این راستا باید فرهنگ سازی شود.

امام جمعه آشتیان اظهار کرد: کشور ایران با وضعیت موجود قادر است150 میلیون نفر جمعیت داشته باشد، مسئولان باید پاسخ دهند برای افزایش جمعیت چه کردند ، چه باید کرد و چه می‌کنیم ؟

حجت‌الاسلام نیشابوری با اشاره به جوانان کشور گفت: جوانان ما بهترین جوانان هستند و به همین منظور مسئولان باید کمک کنند تا این سرمایه‌های ارزشمند به هدر نرود و در راستای اهداف انقلاب از آنها استفاده شود.

وی افزود:  ما باید تلاش کنیم صفات و ویژگی‌های مومن را در خود ایجاد و تقویت و حفظ کنیم، امام سجاد (ع) پنج ویژگی را برای مومن بیان فرمودند پرهیزکاری در خلوت، صدقه در حال نیازمندی، صبر و شکیبایی، بردباری هنگام خشم، راستگویی هنگام ترس .

خطیب جمعه آشتیان همچنین با تبریک میلاد علی اکبر (ع) و روز جوان گفت : علی اکبر (ع) الگوی کامل برای جوانان است . علی اکبر (ع) هم صورت زیبایی داشت و هم باطن باطن و سیرت زیبا ، او در برابر خداوند و پدر و مادر و بزرگان ادب وتواضع را رعایت می‌کرد، پدرش را نیز بعنوان پدر وهم امام معصوم اطاعت می‌کرد.

حجت‌الاسلام نیشابوری شجاعت را یکی از مولفه‌های اصلی هر جوانی دانست و گفت: جوان ایرانی باید همانند شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شجاعت همراه با غیرت دینی داشته باشد.

امام جمعه خمین: راهکارهای افزایش جمعیت و فرزندآوری در جامعه فرهنگ‌سازی شود

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بااشاره به روز ملی جمعیت در تقویم کشوری گفت: نیاز است که مسئولان با انجام اقدامات فرهنگ‌سازانه در مسیر افزایش جمعیت و تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری حرکت کنند، متاسفانه چندین سال دشمن با ترویج شعار « فرزند کمتر زندگی بهتر» سعی در کاهش جمعیت کشور داشت.

امام جمعه خمین افزود: جامعه کنونی ما درحال پیرشدن است و نشان می‌دهد که باید با افزایش جمعیت کشور ار از گرفتاری به این موضوع نجات داده و نگذاریم که از چرخه رشد و توسعه عقب بمانیم.افزایش جمعیت وتشویق زوج‌های جوان به فرزندآوری باید یکی از اولویت‌های مهم مسئولان در تصمیم‌گیری‌های سطح کلان باشد.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به ترویج زبان فارسی گفت: نیاز است که زبان فارسی با پشینه قوی و قدرتمند خود در میان کشورهای دیگر ترویج داده شود و اولویت نخست ما باشد.

وی خاطرنشان کرد: شناسانده زبان فارسی به سایر کشورها می‌تواند معرفی فرهنگ غنی ما به آنها باشد که نیاز است دراین حوزه کار شود.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به تسلط جوانان امروز به سلاح ایمان و علم گفت: ایمان و علم دو سلاح قدرتمندی است که اگر جوانان امروزی جامعه خود را به آن تجهیز کنند می‌توانند در مقابل بسیاری از فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرده و آنان را خنثی کنند.

خطیب جمعه خمین بیان داشت: در ارتباط با سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی نیز ببیان این نکته ضروری است که از زمان روی کارآمدن این رژیم مردم جهان اعمالی نظیر آدم کشی، خیانت، دروغ و ترور را ندیده و در تاریخ معاصر این روز با عنوان روز نکبت ناگذاری شده است.

امام جمعه زرندیه گفت: نیروی انتظامی با نظارت کامل و اقتدار، امنیت اخلاقی را در جامعه اجرا کند

 حجت‌الاسلام محمدعلی علم‌الهدی در خطبه های نماز عبادی-سیاسی جمعه این هفته شهرستان زرندیه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان ومسئولان نیروی انتظامی گفت: امنیت موضوع مهم و درجه یک کشور است و مسئولان نیروی انتظامی باید با نظارت کامل و با عزم و اقتدار، امنیت جامعه را در تمامی زمینه‌ها و از جمله امنیت اخلاقی را در جامعه اجرا کنند.

وی افزود: امروز دشمنان نظام با استفاده از نرم افزارها و فضاهایی که افرد جامعه ما ایجاد کرده به ویژه فضای مجازی،  روز به روز در حال گسترش تهاجم فرهنگی خود است و این امر یکی از مهم‌ترین موارد آسیب‌های اجتماعی است که به دنبال آن فروپاشی بنیان خانواده و دور شدن ما از خداوند متعال را به همراه دارد.

خطیب جمعه زرندیه تصریح کرد: یکی از سیاست‌های دشمنان نظام اسلامی در منطقه ترساندن کشورها از یکدگر است و به همین منظور ایران هراسی و شیعه هراسی را در دستور کار خود قرار داده است.

حجت‌الاسلام علم‌الهدی بیان داشت: دشمن به دنبال از بین بردن اسلام و ایجاد تفرقه و اختلاف بین شیعه و است تقسیم کشورهای اسلامی از توطئه‌های دشمنان اسلام است که می‌خواهند نور اسلام را کم فروغ کنند.

وی ادامه داد: حامیان تروریست‌ها در ظاهر آتش بس را در سوریه عنوان کرده‌اند که این ظاهر قضیه بوده و اصل آن این است که تروریست‌ها در زمان آتش‌بس به دنبال تجهیز و سازماندهی اجرای نقشه‌های شوم خود بودند.

امام جمعه زرندیه خاطرنشان کرد: به همین منظور امنیت رژیم صهیونیستی سه گزینه برای آینده سوریه شامل سقوط بشار اسد، باقی ماندن وی و تداوم وضیعت فعلی متصور است که گزینه نخست یعنی قدرت گرفتن گروه‌های تروریستی چون داعش در آینده تهدیدی علیه امنیت اسرائیل است و باقی ماندن بشار اسد نیز یعنی عدم شکست پذیری جبهه مقاومت و تداوم شکست اسرائیل در منطقه ولی گزینه سوم مطلوب ترین گزینه برای آمریکا واسرائیل است.

حجت‌الاسلام علم‌الهدی با اشاره به 30 اردیبهشت روز ملی جمعیت گفت: سیاست کلی کشور باید در راستای افزایش جمیعت باشد و به همین منظور ظرفیت‌های طبیعی کشور اسلامی ما و جغرافیای سیاسی ایران نیاز به یک جمیعت جوان بیشتری دارد و ایران باید به صورت یک کشور جوان باقی بماند.

وی بیان داشت: 26 اردیبهشت به نام یوم النکبه نامگذاری شده زیرا روز تاسیس اسرائیل در 68 سال قبل است وامروز برای از بین بردن بحران‌های خاورمیانه یک راه راهبردی و اساسی وجود دارد و آن نیز نابودی رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده