ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هنوز نرخ تضمینی برگ سبز چای به چایکاران اعلام نشده است

باغ چای ائمه جمعه شهرستان‌های استان گیلان تأکید کردند: هنوز نرخ تضمینی برگ سبز چای به چایکاران اعلام نشده است تا چایکاران بدانند که حاصل دسترنجشان چگونه معامله و محاسبه می‌شود اگرچه رئیس سازمان چای اعلام کرده که تا چند روز آینده اعلام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان رودسر اظهار داشت: برخی از حاکمان کشورهای عربی دستشان در دستان آمریکا و اسرائیل و دیگر دشمنان اسلام است و هر چه آنان بگویند را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه امسال به گفته مقامات عربستانی قرار نیست حجاج ایرانی به حج تمتع مشرف شوند و این کارشان بی تردید خواسته کفار است افزود: هدف دشمنان و در راس آن‌ها آمریکا و اسرائیل این است که از حضور ایران که از لحاظ علمی،  عقلی و اصولی به عنوان هسته مرکزی جهان اسلام است در مجامع جهانی ممانعت شود و خواسته آنان در حال انجام است.

امام جمعه رودسر با اشاره به در پیش بودن روز جوان گفت: اهمیت جوان بر کسی پوشیده نیست و روایات متعددی در این زمینه موجود است از این رو مسئولین باید از ایده و توان جوانان استفاده کنند زیرا جوانان مظهر امید در جامعه هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دستجردی با بیان اینکه تیزی کلام جوانان از سر دلسوزی است گفت: جوانان سرشار از قدرت و شور و نشاط هستند که باید این خصوصیات آنان را مدیریت کرده و در جهت صحیح به‌کارگیری شود.

امام جمعه شهرستان رودسر با اشاره به مشکل تهیه زمین برای توسعه وادی شهر رودسر اظهار کرد: خرید زمین جهت وادی نیازمند اقدام انقلابی است و در این زمینه خیرین محترم و عموم مردم می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند زیرا با توجه به برگزاری جلسات متعدد، خرید زمین توسط مسئولین ممکن نیست.

امام جمعه املش: اگر خلیج فارس برای ایران نا امن شود برای همه دنیا ناامن می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی امام جمعه املش با اعلام تذکر به شورای اقتصاد به‌خاطر عدم تعیین نرخ تضمینی برگ سبز چای با گذشت دو ماه از سال اظهار داشت: هنوز نرخ تضمینی برگ سبز چای به چایکاران اعلام نشده است تا چایکاران بدانند که حاصل دسترنجشان چگونه معامله و محاسبه می‌شود اگرچه رئیس سازمان چای اعلام کرده که تا چند روز آینده اعلام می‌شود.

امام جمعه املش گفت: دولت که خود می‌بایست علم‌دار اقتصاد مقاومتی باشد با توجه به این همه سفارش مقام معظم رهبری چرا باید در بحث تعیین نرخ تضمینی خرید برگ سبز چای و اعلام آن به کشاورز، این همه تأخیر داشته باشد در حالی‌که سال گذشته این‌گونه نبود لذا قشر کشاورز باید مورد حمایت جدی دولت قرار گیرد.

وی با اشاره به کارشکنی‌های عربستان سعودی در اعزام حجاج ایرانی به مناسک حج امسال گفت: آل سعود که در واقع آل یهود هستند مکرر در امر اعزام حجاج ایرانی به مناسک حج کارشکنی می‌کند لذا باید بدانند که ملت بزرگ ایران این کارشکنی‌ها را هرگز فراموش نخواهد کرد و پاسخ کوبنده‌ای به آل سعود خواهد داد.

حجةالاسلام والمسلمین روحانی به دستبرد آمریکا به اموال ایران اشاره کرد و افزود: دزدی آشکار آمریکا در دستبرد دو میلیاردی اخیر به بهانه‌های پوچ و بی اساس، حاکی از ادامه دشمنی آمریکا با ملت ایران و نظام اسلامی است که البته رئیس جمهور در کرمان گفته است نخواهیم گذاشت از حلقوم آمریکائی‌ها پائین رود.

امام جمعه املش درباره تهدیدات آمریکا نسبت به ایران گفت: اگر خلیج فارس برای ایران نا امن شود برای همه دنیا نا امن خواهد شد و ناوهای هواپیمابر آمریکایی و اروپایی و کشتی‌های نفتکش و سایرین ذره ای امنیت نخواهند داشت و با موشک‌های ساحل به دریا و سایر سلاح‌ها و مهمات نظامی ایران به قعر دریا فرو خواهند رفت و همه دنیا می‌دانند که ما سر جنگ با کسی نداریم ولی از وضعیت دفاعی بالایی برخورداریم.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی به  روز پاسدار و هفته هلال احمر و اعیاد شعبانیه به ویژه نیمه شعبان سالروز ولادت با سعادت امام عصر(عج) اشاره کرد و افزود: امروز مأموریت‌های سپاه به مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی محدود نمی‌شود بلکه هرجای دنیا نیاز باشد و اسلام ناب محمدی در خطر باشد حضور فعال و مؤثر دارد و هلال احمر هم پس از بروز حوادث، امید و تکیه‌گاه حادثه دیدگان است.

امام جمعه سیاهکل: جوانان به جای وارد شدن در فضای مجازی، در فضای حقیقی وارد شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا شکسته دل امام جمعه سیاهکل در خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه این شهر، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: در شب نیمه شعبان احیای این شب در مسجد جامع سیاهکل برگزار خواهد شد و از همین‌جا از همه مردم سیاهکل دعوت می‌کنم تا در آن شرکت کنند.

وی با اعلام خبر ایجاد قرارگاه اقتصاد مقاومتی درسیاهکل گفت: من از این قرارگاه که قرار است به مسئولین راهکار بدهد حمایت می‌کنم و از همه مسئولین می‌خواهم در جهت تحقق اهداف آن تلاش مضاعف کنند.

امام جمعه سیاهکل با اشاره به دسیسه‌های علنی و غیرعلنی دشمنان بر علیه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: دشمنان، داعش را به وجود آورده اند و به صورت علنی اعلام می‌کنند که داعش می‌تواند دشمن خوبی برای ایران باشد لذا می‌گویند یا بشار اسد برود و یا همین حالت فعلی باشد.

وی افزود: اگر بشار اسد بماند صهیونیست‌ها شکست خورده اند، اگر برود و معارضین بیایند باز هم برای اسرائیل خطر است، پس بهترین حالت برای اسرائیل ماندن حالت فعلی است که در آن تمامی خوبی‌ها در یک طرف و تمامی پلیدی‌ها در جبهه مقابل در حال نبرد هستند.

امام جمعه سیاهکل با بیان اینکه اسرائیل باید نابود شود تا جهان آرام بگیرد گفت: روز یکشنبه روز "نکبت" نام گرفته است؛ روزی که غده سرطانی اسرائیل فلسطینی‌ها را از سرزمین مادری خود بیرون راندند لذا باید دعا کنیم یوم النکبت به پایان برسد و یوم الفتح برسد.

وی با بیان اینکه دشمنان به وسیله ماهواره و فضای مجازی به دنبال از بین بردن دین جوانان ما هستند و جوانان باید به جای وارد شدن در فضای مجازی، در فضای حقیقی وارد بشوند افزود: ازدواج باید رونق بگیرد؛ فرزند آوری یک مجاهدت بزرگ است و برای اینکه کارآمدی داشته باشیم می‌بایست جامعه ما جوان باشد.

حجت الاسلام و المسلمین شکسته دل ضمن گرامیداشت سالگرد آیت الله بهجت و تبریک روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اعلام کرد: ایشان مردی بزرگوار بودند و افتخاری برای جهان تشیع و به ویژه مردم گیلان محسوب می شوند لذا از همه جوانان سیاهکلی دعوت می‌کنم ایشان را الگو قرار دهند و همیشه در نمازجمعه و مراسم مذهبی شرکت کنند.

امام جمعه آستارا: طرح امنیت اخلاقی برای ایجاد امنیت مردم و جامعه اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا، امام جمعه آستارا در نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان، با اشاره به سالروز لغو امتیاز تنکابو در پی فتوای میرزا حسن شیرازی، اظهار داشت: هیچ قشری به اندازه روحانیت و مرجعیت دغدغه دین و اسلام را نداشته اند.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه مرجعیتی که در برابر اسلام و ولایت فقیه قرار بگیرد مرجعیت اصیل نیست تصریح کرد: مردم اگر به دنبال مرجعیت و علمای بزرگ دین باشند و در مسیر روحانیت قدم بردارند جوامع اسلامی از آسیب و تهدیدات دشمن مصون می‌ماند.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به مرجعیت انگلیسی و اسلام آمریکایی خاطرنشان کرد: بصیرت‌مداری و آگاهی، دو اصلی هستند که مردم با تکیه بر این اصول می‌توانند مرجعیت و روحانیت اصیل را از مرجعیت غیر اصیل و آمریکایی تشخیص دهند.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا با بیان اینکه رژیم منحوس صهیونیسم، 68 سال پیش اعلام موجودیت کرد و اسلام چنین رژیمی را به رسمیت نمی‌شناسد عنوان کرد: رژیم منحوس اسرائیل و صهیونیسم در این 68 سال  تحت حمایت قدرت‌های بزرگ به ویژه آمریکا، انواع و اقسام جنایات را در فلسطین مرتکب شده است.

استاد حوزه علمیه آستارا بر دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های مردم مظلوم فلسطین در عصر حاضر تأکید کرد و گفت: اگر رژیم منحوس صهیونیسم از صفحه روزگار محو شود آرامش به دنیای اسلام بر می‌گردد و مقام معظم رهبری نابودی اسرائیل را به مسلمانان جهان نوید داده اند.

وی با اشاره به سالروز رحلت آیت الله بهجت فومنی اظهار کرد: دفاع از امام و انقلاب، حمایت از ولایت فقیه و موضع‌گیری در برابر قدرت‌های منطقه به ویژه آمریکا از شاخص‌ترین ویژگی‌های این بزرگوار بود.

امام جمعه آستارا با اشاره به اینکه مأموران نیروی انتظامی و آمران امر به معروف و نهی از منکر در راه خدا و جهاد با نفس از سرزنش هیچ کس نباید هراسی داشته باشند بیان کرد: طرح امنیت اخلاقی باید با قدرت و جدیت تمام پیگیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا با بیان اینکه رفتارهای نیروی انتظامی و آمران امر به معروف و نهی از منکر باید در چهارچوب قانون، شرع و اخلاق مداری باشد اظهار داشت: اگر پلیس با بدحجابی و سگ گردانی مبارزه میکند این به نفع مردم است چرا که طرح امنیت اخلاقی برای ایجاد امنیت مردم و جامعه اجرا می‌شود. 

خطیب جمعه آستارا ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، با بیان اینکه جوانان سرمایه‌های نظام و کشور هستند اظهار کرد: همه طیف‌ها و سلیقه‌ها را در مساجد و پایگاه‌های فرهنگی باید پذیرفت چرا که دشمن برای جذب نوجوانان و جوانان کشور در کمین نشسته است.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا با اشاره به اینکه فضای مجازی با زندگی انسان‌ها گره خورده است ابراز کرد: مسئولین دستگاه‌های ذی ربط باید زیرساخت‌های فرهنگی و کلید کنترل فضای مجازی را در دست داشته باشند.

وی بر ضرورت اجرایی شدن طرح اینترنت ملی تأکید کرد و افزود: طراحی تالارهای گفت‌وگو و شبکه‌های اجتماعی متناسب با ارزش‌های اسلامی، می‌تواند در بهبود فضای مجازی کشور در راستای مبارزه با تهاجم فرهنگی ثمربخش باشد.

امام جمعه تالش: مسئولان استانی برای جوانان تالشی هیچ کاری نکرده‌اند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت السلام والمسلمین حسین انصاری امام جمعه تالش در خطبه‌های این هفته نمازجمعه در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در مورد  ترویج زبان انگلیسی به این شکل نامناسب را باید جدی گرفت.

وی افزود: اگرچه دانستن زبان انگلیسی فوایدی دارد اما این نوع نحوه روی آوردن به زبان انگلیسی و یادگیری آن درست نیست. آیا در دوران کودکی یادگیری زبان یک نیاز است و دانستن زبان انگلیسی یک شان تلقی می‌شود. کسانی که دم از زبان فارسی می‌زنند چرا بعد از تذکر مقام معظم رهبری حرفی نزدند؛ مگر زبان خارجه فقط زبان انگلیسی است.

حجت السلام والمسلمین انصاری با اشاره به روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: موفقیت کشور در عرصه‌های مختلف با حضور جوانان صورت می‌گیرد لذا دشمنان با ترفندهای مختلف از جمله مواد مخدر و فیلم‌های ماهواره ای برای از میدان خارج کردن جوانان و به انحراف کشاندن آنان تلاش می‌کنند لذا مسئولین باید به داد جوانان برسند.

وی افزود: وقتی جوانی می‌بیند مسئولی 80 میلیون تومان درآمد ماهانه دارد ولی خودش شغل و درآمدی ندارد برای او پذیرش این مسئله سخت است؛ مسئولان استانی چه کار می‌کنند؛ برای جوانان در تالش هیچ کاری نکردند در حالی‌که در شهرهای دیگر شاهد پیشرفت هستیم.

حجت السلام والمسلمین انصاری با بیان اینکه در تالش برای کارخانه‌های چوکا و صنایع چوب اسالم کاری انجام نشده است تا مقداری از بیکاری جوانان کم شود تصریح کرد: مسئولان باید به شهرهای استان بیایند و از نزدیک شاهد این مشکلات باشند و مشکلات جوانان  را حل کنند.

امام جمعه شهرستان تالش با اشاره به روز جمعیت خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها در مورد مسئله کاهش جمعیت تذکر دادند اما سئوال اینجاست که مسئولین تا به حال برای حل این معضل چه کرده اند و چه برنامه ای دارند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده