ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمادگی کانون‌های وکلا برای پیگیری حقوقی رأی دیوان عالی آمریکا

دادگاه لاهه اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با اشاره به رأی اخیر دیوان عالی آمریکا از آمادگی کانون­‌های وکلا در راستای دفاع از حقوق ملت و ارائه خدمات حقوقی به‌ منظور استیفای حقوق قانونی ایران از طریق مراجع ذ‌یصلاح خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بیست‌وششمین همایش هیئت عمومی اتحادیه سراسری کانون­‌های وکلای دادگستری ایران به میزبانی کانون وکلای دادگستری گیلان، 22 و 23 اردیبهشت در رشت تشکیل شد که در بیانیه پایانی این همایش آمده است: اتحادیه آمادگی خود را برای رایزنی و همکاری با دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون قضایی مجلس جهت تدوین و تنقیح لوایح و طرح‌های حقوقی به ویژه لایحه جامع وکالت که حقوق مدنی آحاد مردم، استقلال نهاد وکالت و حقوق صنفی وکلا را در بر دارد، اعلام می­‌دارد.

این بیانیه می‌افزاید: اتحادیه با تاکید بر ضرورت حفظ شأن و جایگاه قانونی وکلای دادگستری مستند به تبصره 3 ماده واحده «نحوه انتخاب وکیل توسط اصحاب دعوی» مصوب 1370 مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر برابری شأن قضات و وکلای دادگستری و نظر به اینکه در برخی حوزه‌های قضایی سراسر کشور محدودیت­‌هایی در امر تردد وکلا، از قبیل بازرسی بدنی روی می‌دهد، نگرانی و مخالفت صریح خود را با این نوع رفتار اعلام و بر رفع این موانع و حفظ منزلت شغل وکلا تصریح و تاکید می­‌‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: نظر به اینکه مقتضای حفظ حقوق مردم در محاکم استفاده از وکلای دادگستری به عنوان متخصصین امر دادرسی است، اجباری شدن دخالت وکلا در دعاوی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. از این رو اتحادیه بیش از پیش در اتخاذ تدابیر قانونی جهت اعمال و اجرای این مهم تاکید می­‌‌کند. همچنین اتحادیه در راستای حفظ حقوق عامه مردم و وکلا و رفع تبعیض نسبت به انتخاب وکلای دادگستری بار دیگر بر ضرورت حذف تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1394 اصرار دارد.

در پایان این بیانیه آمده است: اتحادیه با توجه به رای صادره در خصوص وجوه نقدی ایران توسط دولت آمریکا، آمادگی کانون­‌های وکلای خود را جهت دفاع از حقوق ملت و ارائه خدمات حقوقی به‌منظور استیفای حقوق قانونی ایران از طریق مراجع ذیصلاح اعلام می­‌دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده