ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

منشور علمی شهرداری اصفهان تدوین می‌شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان؛مهدی جمالی‌نژاد در جشن بیستمین سال تاسیس شهرک علمی و تحقیقاتی شهر اصفهان و رونمایی از چند دستاورد علمی و پژوهشی که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌‌ترین مسائلی که در برنامه اصفهان ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده مسئله دانش‌محوری و توجه به علم و دانش است، اصفهان ظرفیت مناسبی در زمینه علم و فناوری دارد که با توجه به آن باید به یکی از محورهای اصلی توسعه و تولید دانش تبدیل شود.

وی ادامه داد: برای اینکه شهر اصفهان به یک شهر دانایی‌محور تبدیل شود نیاز به همکاری و همراهی همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها برای ایجاد گفتمان دانش‌بنیان است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه دانش و خلاقیت دو کلیدواژه بسیار مهم در برنامه‌‌ریزی شهر اصفهان است، گفت: در برنامه‌ریزی‌های اخیر در شهر اصفهان سعی بر آن شده تا این شهر به سمت صنایع دانش‌بنیان هدایت شود.

وی افزود: به یقین چشم‌انداز ترسیم شده برای اصفهان در افق برنامه ۱۴۰۰، با همت یک دستگاه محقق نخواهد شد و برای دستیابی به این هدف نیازمند همراهی، همدلی و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف، حمایت دولت‌مردان و از همه اینها مهم‌تر پشتیبانی و دلگرمی مردمی هستیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه ما باید رویكرد و گفتمان نوینی را در شهر برنامه‌ریزی كنیم كه البته ورود به این فضای جدید نیاز به گام جدید دارد، تصریح کرد: تبادلات جهانی، دیپلماسی خلاق و نوین شهری و توجه به نخبگان و هنرمندان به عنوان موتورهای محركه شهر باید برای پیاده‌سازی شهر دانش‌محور در دستور كار است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه شهر اصفهان به عنوان نخستین شهر کشور مرکز علمی و فناوری را راه‌اندازی کرده است، گفت: اتمسفر شهری اصفهان به اتمسفری دانشی، فرهنگی و خلاقانه تغییر کرده و از این رو در حال حاضر شهرداری اصفهان بیرقی را دست گرفته و گفتمانی نوین را آغاز کرده است.

جمالی‌ن‍ژاد با اشاره به اینكه نخبگان،‌ هنرمندان، كارآفرینان، فن‌آفرینان، فرهنگسراها، مراكز جذب ایده و دیپلماسی علمی و فناوری از شاخصه‌های شهر دانش‌محور است، ابراز داشت: در حال حاضر باید با استفاده از این ظرفیت نسبت به تحقق شهر دانش‌محور در اصفهان اقدام كنیم.

وی با تاکید بر اینکه گفتمان دانش‌‌محوری جنس شهر و فعالیت‌های شهری را تغییر می‌دهد، اضافه کرد: در این شهرها واژه‌های جدید نوآوری، بازآفرینی و فن‌آفرینی معنا می‌یابد و موتور توسعه شهری با این نوع سوخت حرکت می‌کند.

شهردار اصفهان افزود: با قرار دادن موتور توسعه شهرها بر محور نوآوری و آینده‌پژوهی و با تولید فکر و اندیشه می‌توان شاهد طراحی فضاهای جدید در شهر و حل بسیاری از چالش‌های فعلی باشیم.

وی با بیان اینکه برای دست‌یابی به دانایی، خلاقیت و مهارت نیاز به ادراک جدید برای برقراری تعامل با مجامع علمی و اندیشمندان و بهره‌مندی از مدیریت دانش است، تصریح کرد: از این رو منشور علمی شهرداری اصفهان برای تحقق این امور تهیه شده است.

جمالی‌نژاد در پایان اضافه کرد: با رویکردهای نوین در مدیریت شهری اصفهان بتوانیم با پشتیبانی کلیه دستگاه‌های علمی و پژوهشی نظیر شهرک علمی و تحقیقاتی، پارک‌های علم و فناوری، دانشگاه‌ها، وزارت علوم و کلیه دستگاه‌های ذی‌صلاح که در حوزه دانش و پژوهش فعالیت می‌کنند، همکاری کنیم تا گفتمان جدید شهر اصفهان اجرایی شود. انتهای پیام/م

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده