روابط تهران - تونس هیچگاه قطع نشده است

رئیس نمایشگاه کتاب تونس و سفیر لبنان در ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با سید عباس صالحی رئیس نمایشگاه کتاب تهران دیدار کردند.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا مستقر در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، عادل خضر رئیس نمایشگاه کتاب تونس در حاشیه بازدید از بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با سیدعباس صالحی رئیس بیست‌ و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دیدار کرد و راهکارهای افزایش تعاملات در حوزه فرهنگی بررسی شد.
عادل خضر در این نشست با اشاره به اهمیت گستردگی نمایشگاه کتاب تهران گفت: امیدواریم تعاملات بین دو کشور در حوزه ادب و فرهنگ و کتاب در سال‌‌های آتی افزایش یابد و علاوه بر تبادل غرفه، شاهد حضور بیش‌ تر ناشران تونسی در این نمایشگاه باشیم.

* روابط تهران تونس هیچگاه قطع نشده است
رئیس نمایشگاه کتاب تونس افزود: روابط دو کشور در طول سال‌‌های مختلف هیچ‌گاه قطع نشده و ایران همواره جایگاه فعالی در عرصه‌‌های مختلف دارد. امیدوارم این تعاملات در آینده با حضور پررنگ‌تر ناشران دو کشور همراه باشد.
عادل خضر با بیان اینکه تعامل اتحادیه ناشران ایران و تونس نیز باید توسعه بیش‌تری داشته باشد ادامه داد: این دو تشکل ظرفیت‌‌های بسیار خوبی در حوزه‌‌های مختلف دارا هستند. باید زمینه‌ای ایجاد شود تا حجم و ارتباطات آنها افزایش پیدا کند.
در ادامه این دیدار سید عباس صالحی رئیس بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز بر لزوم تقویت روابط فرهنگی دو کشور تاکید کرد و خواستار حضور پررنگ‌تر ناشران تونس در نمایشگاه کتاب تهران شد.

* اهمیت نمایشگاه کتاب از نظر سفیر لبنان
همچنین فادی حاجی‌ علی سفیر لبنان در ایران نیز امروز با سید عباس صالحی رئیس نمایشگاه کتاب تهران دیدار کرد و راهکارهای تعامل فرهنگی دو کشور بررسی شد.
در این دیدار که در حاشیه بازدید سفیر لبنان از بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همراه بود، حاجی‌علی با اشاره به اهمیت نمایشگاه کتاب گفت: این نمایشگاه فرصتی است تا زمینه فعالیت‌‌های فرهنگی دو کشور در زمینه‌‌های نخست فرهنگی از جمله کتاب افزایش پیدا کند.
وی ادامه داد: گستردگی و تنوع بخش‌‌های مختلف این نمایشگاه سبب ایجاد فرصتی برای گفت‌وگوهای علمی - فرهنگی در میان ناشران و نویسندگان داخل و خارج از ایران می‌‌شود.
سفیر لبنان با ابراز امیدواری استمرار حضور ناشران لبنان در نمایشگاه کتاب یادآور شد: افزایش سطح ارتباطات فرهنگی ایران و لبنان از جمله اقداماتی است که در حاشیه این نمایشگاه می‌‌تواند اجرای شود.

* لبنان دریچه نشر کتاب‌‌های عربی به ایران
در بخش دیگر این دیدار رییس بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز، لبنان را دریچه نشر کتاب‌‌های عربی به ایران دانست و گفت: کشور لبنان هر سال حضور پررنگی در نمایشگاه کتاب تهران دارد و امسال نیز 54 ناشر لبنانی در 31 غرفه کتاب‌‌های خود را در موضوع‌ها متنوع به نمایش گذاشته‌اند.
صالحی افزود: روابط فرهنگی و دیپلماتیک ایران و لبنان دوستانه و قدیمی است که نقش مهمی در تبادلات فرهنگی دو کشور دارد.
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برپاست.
فراهنگ**1355**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روابط تهران - تونس هیچگاه قطع نشده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X