ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ثروت آل سعود و حمایت‌های آمریکا سبب ماندگاری رژیم صهیونیستی شده است

حسینی همدانی نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه نباید در مقابل خواسته‌های دشمنان کوتاه آمد، گفت: ثروت آل سعود و حمایت‌های آمریکا سبب ماندگاری رژیم صهیونیستی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته کرج با تبریک ایام فرارسیدن روز ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) اظهار داشت: حضرت علی‌اکبر(ع) گذشته از اصالت خانوادگی دارای مکارم اخلاق بود که محبوبیت وی در بین مردم را دو چندان کرده بود.

وی با اشاره به اینکه ایشان مورد توجه عام و خاص مردم بود، افزود: شجاعت همراه با مهربانی و حمایت و دستگیری از مظلومان و درماندگان، ملایمت و نرم‌خویی از دیگر صفات بارز ایشان بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اینکه درب خانه حضرت بر روی همه باز بود و گرسنگان و در راه ماندگان به ایشان مراجعه می‌کردند، بیان کرد: حضرت علی‌اکبر(ع) از علمای زمان خود بود و رشادت‌های وی در روز عاشورا بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه روز جوان و تقارن آن با ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) به خوبی انتخاب شده است، تصریح کرد: جوانان قشر مهمی از جامعه هستند که در مناسبت‌ها و تغییرات اجتماعی نقش دارند و در معارف دینی به دوران جوانی توجه ویژه‌ای شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه تاکیدات مهمی در این زمینه مطرح شده که باید مورد توجه و اهتمام قرار گیرد، عنوان کرد: توجه به علم و معنویات باید با اولویت معنویت مورد توجه قرار گیرد و جوان باید در دوران جوانی از این ظرفیت به درستی استفاده نماید.

وی با بیان اینکه خداباوری در دوره جوانی سبب آبادانی دنیا و آخرت می‌شود، گفت: جوانان از ظرفیت‌های جدی بالقوه و بالفعلی برخوردار هستند و مسئولیت پذیر، سخت‌کوش و خلاق هستند.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه جوانان اهل تولید علم و دانش بوده و تحول‌آفرین هستند، خاطرنشان کرد: جوانان در شکل‌دهی پیشرفت علمی نقش دارند و در عرصه‌های مختلف مورد طمع دشمن قرار می‌گیرند.

دشمن سعی در خارج کردن جوانان از اجتماع و تضعیف جوانان دارد

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه دشمن برای این نیروی عظیم و تحول آفرین برنامه‌ریزی دارد و به دنبال از بین بردن توانایی‌ها و ظرفیت‌های این جوانان است، تصریح کرد: دشمن سعی در خارج کردن آنها از اجتماع و تضعیف جوانان دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه و برنامه‌های دشمن برای "توسری خور" و ناتوان بار آوردن جوانان اظهار داشت: معظم‌له تاکید دارند که دشمن به دنبال دیکته خواسته‌های خود به جوانان و فراهم‌کردن زمینه نفوذ بر روی آنان است  تا به هدف خود برسد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه جوانان لحظه به لحظه در تیررس خطر تاثیرگیری الگو از فرهنگ غرب قرار دارند، گفت: جوانان ما ثروت کشور هستند که سبب پیشرفت علمی، اقتصادی و فرهنگی کشور می‌شوند.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه دشمن از این همه نیروی جوان و فداکار می‌ترسد و به دنبال از کار انداختن آنها است، عنوان کرد: دشمن به دنبال منحرف کردن جوانان ما است.

خطیب‌ جمعه کرج با اشاره به اینکه برخی از لوازم از بین برنده ایمان به وفور یافت می‌شود، خاطرنشان کرد: وسایل نابود کننده فکر، اخلاق و اندیشه و توانایی جسمانی به وفور و ارزان یافت می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: متولیان امر باید توجه بیشتری به جوانان داشته باشند و این مهم نیاز به اقدام عملی دارد و با توصیه امکان‌پذیر نیست.

دستگاه‌های مرتبط با حوزه جوانان موازی‌کاری می‌کنند

امام‌جمعه کرج  با بیان اینکه دستگاه‌های متعددی در حوزه جوانان فعال بوده ولی وظایف مشخصی ندارند و موازی‌کاری می‌کنند، افزود: هر کسی کار خود را انجام می‌دهد و برآیند نیروها به سمت جلو نیست و حرکت خوبی در این زمینه دیده نمی‌شود.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه اقدامات در حوزه جوانان پاسخگوی نیاز این قشر نیست، افزود: توانایی در این زمینه از بین می‌رود و این موضوعات ضعف‌هایی است که باید برای استفاده از ظرفیت جوانان در حفظ هویت دینی و ملی برطرف شود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه کار فرهنگی باید به دست جوانان سپرده شود، اظهار داشت: جوانان باید با برنامه و هدفمند نقش افسران جنگ نرم را ایفا نمایند و اقدامات فرهنگی را پیش ببرند.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی بدون حضور جوانان دارای نتیجه نیست، تاکید کرد: این نیروی عظیم جوان باید در عرصه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی به کار گیری شود که این موضع، تحول‌آفرین و اثرگذار در راه پیشرفت است.

خطیب جمعه کرج با اشاره به  فرارسیدن روز ملی جمعیت اظهار داشت: مسئله جمعیت از مسائل مهم و مورد تاکید اسلام است و کشور ما نیز داری جمعیتی است که اگر به آن توجه نشود به سرعت به سمت پیر شدن می‌رود.

کم شدن جمعیت جوان سبب آسیب‌های فراوانی در بخش‌های مختلف می‌شود

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه کم شدن جمعیت جوان سبب آسیب‌های فراوانی در بخش‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی نظامی است، گفت:  مقام معظم رهبری بر موضع فرزندآوری تاکید کردند و از فرزندآوری به عنوان یک مجاهدت بزرگ یاد نمودند که بانوان باید به این موضوع توجه کنند.

وی با بیان اینکه نباید اجازه داد که دوران باروری در افراد سپری شود و وقت بگذرد، تاکید کرد: گروه مولد در سن تولید مثل باید به این مسئله اهتمام داشته باشد و در صورتی که وقت این کتار بگذرد برگشت به عقب و پشیمانی در این مورد بی فاید و بدون ثمر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه ازدواج آسان باید توسط همه ترویج شود تاکید کرد: کسانی که با سخت‌گیری و سنگ‌اندازی مانع اجرای این سنت هستند نزد خدای تعالی عذری ندارند.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه برآورده کردن خواسته دشمن با ایجاد شرایط سخت و دور از توانایی جوانان برای ازدواج شکل می‌گیرد، افزود: دشمن اگر بتواند با نسل‌کشی اقدام می‌کند و اگر نتوانست از دیگر فضاها از جمله ماهواره، اینترنت و فضای مجازی شروع می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اینکه ایجاد و ترویج فساد و تخریب و از بین‌بردن خانواده‌ها از دیگر برنامه‌های دشمن است، گفت: فرزندآوری کمتر و تبلیغات برای زندگی بهتر با فرزند کمتر، از شعارهای دشمن است که باید در این زمینه هوشیاری لازم حفظ شود.

ترویج نگهداری سگ در خانه از برنامه‌های دشمن است

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه دشمن برای کمبود و جبران نیاز در خانه ترویج سگ و حیوانات خانگی را می‌کند، گفت: در لوازم آرایشی با برنامه‌ریزی سبب عقیم شدن مصرف کننده می‌شوند تا دیگر فرزندآوری نداشته باشد و این موضوع در راستای نابود کردن انسانیت است.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به نقشه‌های دشمن گفت: جمعیت کشور باید بیشتر شود و سیاست‌های جمعیتی کشور باید به سمت افزایش معقول باشد.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه در این مسیر به خداوند اعتماد کنید، گفت:  این موضوع که فرزند را به خاطر ترس از گرسنگی به قتل می‌رسانند جهالت اولی بود و برخی نیز به گونه‌ای دیگر از فرزندآوری جلوگیری می‌کنند که باید گفت این دو موضع باهم فرقی ندارند و این موضوع مورد مذمت قرآن قرار دارد.

افزایش جمیعیت در استان البرز فرهنگ‌سازی شود

آیت‌الله حسینی‌همدانی گفت: پسندیده است که دستگاه‌های متولی جمعیت در استان جلساتی در این زمینه با توجه به ظرفیت‌های استان از اقوام مختلف داشته باشند تا افزایش جمیعیت در استان فرهنگ‌سازی شود.

امام‌جمعه کرج با اشاره به فرارسیدن 26 اردیبهشت موسوم به روز "نکبت" اظهار داشت: این روز روزیاست که رژیم غیرقانونی، پلید و کودک‌کش صهیونیستی اشغالگر اعلام موجودیت کرد.

وی با بیان اینکه این رژیم جعلی با حمایت آمریکا و هم پیمانانشان در منطقه به وجود آمد، تاکید کرد: ایجاد این رژیم برای رسیدن به مطامع و اهداف منطقه‌ای بود و این رژیم به بهانه‌های مختلف در حال جنگ با اسلام است.

ریشه همه بحران‌ها در منطقه و جهان رژیم سفاک صهیونیستی است

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه قصد این کشورها از بین بردن و نبودن اسلام است و هدف دیگری در سر ندارند، متذکر شد: ریشه همه قتل‌ها، جنایات، کودک‌کشی‌ها و بحران‌ها در منطقه و جهان رژیم سفاک صهیونیستی است.

وی گفت: جهان اسلام برای نجات یافتن از شرارت‌های این شرور عالم و رهایی از سلطه اقتصادی و فرهنگی این ولیده خبیث استکبار راهی جز وحدت و یکپارچگی ندارد، گفت: تنها راه بازگشت آرامش به منطقه و بلکه جهان نابودی کامل رژیم صهیونیستی است.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه منشاء همه شرارت‌ها این رژیم جعلی است، گفت: ماندگاری این رژیم به دلیل ثروت آل سعود و حمایت‌های آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه از این رژیم است.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه از اعتقادات خود مبنی بر حمایت از ملت مظلوم فلسطین عقب‌نشینی نمی‌کند و تنها کشور حامی این مردم است، گفت: دولت‌های اسلامی از مردم ایران یاد بگیرند و مانند ایران باشند، ملت ایران برای حفظ استقلال خود با تمام قوت در مقابل اسرائیل و آمریکا ایستاده و اهل نرمش و عقب‌نشینی نیست.

وی گفت: آمریکا، اسرائیل و آل سعود از اینکه مواضع و سخنان ایران در منطقه فصل‌الخطاب بوده ناراحت هستند، گفت: ناراحت باشند و از این ناراحتی هم بمیرند.

فتوای میرزای شیرازی درباره تنباکو قدرت اسلام و مرجعیت شیعه است

نماینده ولی‌فقیه در البرز با اشاره به فرارسیدن سالروز فتوای میرزای شیرازی در مورد تنباکو،گفت: سخنان میرزای شیرازی به ناصرالدین شاه در مورد قرارداد ذلت‌بار مورد توجه قرار نگرفت و میرزا را به طلبه‌پروری و درس دعوت کرد که میرزا اقدام به صدور فتوا نمود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان قدرت مرجعیت شیعه در جهان با این فتوا شناخته شد، تاکید کرد: این موضوع قدرت اسلام و مرجعیت شیعه است و قدرتی است که استکبار را مجبور کرده در هر موقعیتی به دنبال تضعیف این جایگاه توسط عوامل نفوذی داخلی و خارجی باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه دشمنان تا کنون در اجرای نقشه‌های خود با شکست مواجه شده و موفق نبوده‌اند، گفت: نماد مرجعیت شیعه و رهبری قدرت شیعه در حال حاضر در ولی‌فقیه دیده می‌شود و روحانیت شیعه ویژگی‌های فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه از ویژگی‌های مهم روحانیت شیعه بی‌اعتنایی به مسائل دنیوی است، تصریح کرد: وابسته نبودن به قدرت  و نترسیدن از دشمنان زورگو و بیدار کردن مردم در مراحل مختلف از دیگر ویژگی‌های روحانیت است.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه روحانیت اصیل و تربیت شده در مکتب اهل‌بیت(ع) از امامش حسین(ع) یاد گرفت که با دشمن بیعت نکند، عنوان کرد: خط تحریف از زبان خیلی از افراد شنیده می‌شود که نباید این سخنان شنیده شود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه این افراد باید سخنان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را بخوانند، گفت: برخی سخنانی که از جانب افراد مطرح می‌شود با خاستگاه انقلاب اسلامی منافات دارد و این موضعات باید مورد توجه باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه نباید از مواضع و منویات رهبر انقلاب فاصله گرفت، افزود: هنجارشکنی در کل دنیا جرم محسوب شده و هنجار شکنان باید مجازات شوند و با این جرم‌ها مقابله می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه دستگاه قضا و نیروی انتظامی باید در مقابل این مواضع محکم بایستند، گفت: اگر غیر از این باشد در همه زمینه‌ها باخته‌ایم.

کوتاهی وزارت خارجه سبب برگزار نشدن حج امسال شد

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه نباید در مقابل خواسته‌های این دشمنان کوتاه آمد، گفت: کوتاه‌آمدن وزارت امور خارجه در مورد این زیاده خواهی‌ها سبب شد که حج امسال شکل نگیرد و باید با زبان دیپلماسی برای رفع کاستی‌ها تلاش شود.

وی با بیان اینکه ملتی پشت سر وزارت امورخارجه است که عاشورایی و محرمی است، تاکید کرد: چرا در عرصه بین‌المللی خوف کرده و جواب نمی دهید، محکم در مقابل دشمن ایستادگی کنید و ملت ایران نیز پشتیبان شما است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی البرز با بیان اینکه خیال خام است که عده‌ای فکر می‌کنند چهره‌های خیابانی بدون برنامه‌ریزی و طراحی باشد، تاکید کرد: عده‌ای وظیفه دارند که سیستم اجتماعی شهر را مختل کرده و چهره شهر را بهم بزنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تشکر از رئیس‌کل دادگستری استان البرز و دادستان کرج گفت: این دو مدیر با قاطعیت و صلابت به وظایف محوله عمل می‌کنند و از نیروی انتظامی نیز تشکر می‌نماییم گرچه برخی اوقات به دلایل هجمه‌های زیاد تلاش این دوستان دیده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه این عزیزان به اندازه توان خود سعی و تلاش می‌کنند که قابل تقدیر است، تصریح کرد: از دستگاه‌های امنیتی، سپاه البرز و اطلاعات البرز برای برقراری امنیت تشکر می‌کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده