ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابعاد فرهنگی و ادبی شیراز می‌تواند حلقه توسعه گردشگری بین ایران و ترکیه شود

معاون گردشگری کشور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به سفر وزیر گردشگری ترکیه به شیراز گفت: ابعاد فرهنگی و ادبی شیراز می‌تواند حلقه توسعه گردشگری بین ایران و ترکیه شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مرتضی رحمانی‌موحد  بعدازظهر امروز در نشست خبری مشترک هیئت گردشگری ترکیه با ایران اظهار داشت: بازدید وزیر گردشگری ترکیه و هیئت سرمایه‌گذاران همراه وی از شیراز و بناهای تاریخی و ادبی این شهر می‌تواند توسعه‌بخش حلقه ارتباطی ایران و ترکیه باشد.

وی با بیان اینکه آثار تاریخی و بناهای شیراز ظرفیت جهانی و متعلق به همه انسان‌ها‌ست، گفت: علاقه شاعران ترک زبان به حافظ  و ارتباط و مشابهت‌های فرهنگی دو کشور ایران و ترکیه نشان از این دارد که همکاری دو کشور حد و مرزی ندارد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه امید است سفر امروز دستاورد خوبی برای هر دو کشور داشته باشد، افزود: شیراز و استان فارس ظرفیت‌های زیادی در حوزه گردشگری و همکاری با ترکیه دارند.

رحمانی‌موحد استان فارس را یکی از پایگاه‌های مهم برای توسعه گردشگری کشور دانست و خاطرنشان کرد: باید از این ظرفیت به خوبی در جهت توسعه گردشگری استفاده شود.

تنظیم سند چهارمین نشست کمیته فنی ایران و ترکیه

ماهر اونال، وزیر گردشگری و فرهنگ ترکیه در ادامه این نشست اظهار داشت: روز گذشته تفاهم‌نامه و سند چهارمین نشست کمیته فنی ایران و ترکیه در تهران تنظیم شد و به امضا طرفین رسید.

وی گفت: با امضای این تفاهم‌نامه کمیته‌هایی در هر دوکشور تشکیل می‌شود تا موضوعات مندرج در تفاهم‌نامه را پیگیری کنند و امید است همکاری ایران و ترکیه در حوزه فرهنگ، هنر و گردشگری وسیله‌ای برای آشنایی و ارتباط بیشتر دو ملت شود.

اونال با بیان اینکه سفر یک سنت حسنه در فرهنگ ایران و ترکیه است، خاطرنشان کرد: عمل به این سنت حسنه و تلاش برای ترویج این سنت سبب آشنایی با فرهنگ‌های جدید را فراهم می‌کند.

وزیر گردشگری ترکیه با اشاره به علاقه یحیی کمال شاعر بلندآوازه ترکیه به حافظ  شیرازی تصریح کرد: ارتباط این دو شاعر ارتباط دو تمدن بزرگ است و از طریق این ارتباطات می‌توان ابعاد مختلف فرهنگ و اعتقادات مشترک دو ملت را کشف کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده