ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امنیت اخلاقی خاستگاه تعالی جامعه استبدون توجه به مخالفت‌ها با معضلات اخلاقی جامعه مقابله شود

امنیت اخلاقی ائمه جمعه شهرستان‌های هرمزگان، امنیت اخلاقی را خاستگاه تعالی جامعه اعلام و بر مقابله با معضلات اخلاقی بدون توجه به مخالفت‌ها تأکید کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستانهای‌هرمزگان، حجت الاسلام هادی میرزایی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته شهرستان با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی اصلی ترین مباحث مطرح شده را مساله مهم امنیت دانست و اظهارداشت: امنیت تنها مختص ایران اسلامی نیست بلکه که باید در تمامی کشورها و جوامع اسلامی حرف اول را بزند.

وی در ادامه بیان‌داشت: علیرغم توطئه‌ها و اقدامات استکبار در منطقه، ایران اسلامی از امنیت ویژه‌ای برخوردار بوده و این امنیت مرهون مجاهدت دلیرمردان این مرز و بوم است.

امام جمعه پارسیان ادامه داد: ناامنی ایجاد شده در منطقه به سبب حضور آمریکا و صهیونیست و تفکرات سعودی بوده که با هدف ناامن کردن ایران اسلامی و خدشه دار شدن چهره اسلام محمدی صورت گرفته است.

حجت الاسلام میرزایی تاکید کرد: در ایران اسلامی از امنیت جانی خوبی برخورداریم که این امنیت باید به حوزه امنیت اخلاقی  و اجتماعی هم بیش از پیش تامین شود و به طور جد به مقابل با معضلات اخلاقی بپردازیم.

وی ایجاد امنیت اخلاقی را امری ضروری خواند و گفت: امنیت اخلاقی خاستگاه مردم و جامعه است لذا مقام معظم رهبری فرمودند بعد از برنامه‌ریزی به مخالفت‌ها توجهی نشود.

امام جمعه پارسیان، 24 اردیبهشت سالروز لغو امتیاز تنباکو را ریشه در اعتقادات این مردم دانست و گفت: مرجعیت بصیر و شجاع استقلال این کشور را بیمه کرد و تا زمانی که این مرجعیت بصیر و مردم ولایت مدار هستند استکبار هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

حجت الاسلام میرزایی سالروز اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی را که با اطلاعیه بالفور شروع شد را آغاز شرارت‌ها و انسان کشی و برنامه آنان را تسلط بر کل دنیا دانست و افزود: اسرائیل با هدف دست یافتن به این خواسته شوم خود کل منطقه را به آشوب کشیده است.

وی، همراهی برخی از دولت های عربی به‌ویژه سعودی‌ها با این جریان را خفتی بر تاریخ ننگین آنان دانست و گفت: همه ملت‌ها وظیفه دارند در مقابل این غده سرطانی بایستند و از ملت مظلوم فلسطین حمایت کنند تا این جرثومه از صحنه گیتی محو شود.

امام جمعه پارسیان با تبریک روز میلاد حضرت علی اکبر (ع) گفت: امروز باید با شناختن نیازها و دادن امکانات مناسب به نسل جوان و مبارزه هدف دار با هجمه فرهنگی و تبیین شخصیت حضرت عل اکبر علیه السلام به فرمایش رهبری لبیک گفته و این کشور را بیمه و ایمن سازیم.

حجت الاسلام میرزایی با تشکر از سربازان جوان نقش آنان را در حفظ امنیت و صیانت از ارزش های دینی و انقلابی مهم دانست و گفت: جشنواره جوان سرباز فرصت خوبی برای تقدیر از این عزیزان است.

وی با اشاره به 30 اردیبهشت روز ملی جمعیت همگان باید با توجه به  ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت توسط مقام معظم رهبری، ارجاع 3 محور کمی ، کیفی و پراکندگی وهمچنین توجه به درصد شهر و روستا و مرزنشینی و نگاه به نسل جدید و دقت در فرصت‌های فرهنگی، مانع از رشد پیری در جامعه شوند.

امام جمعه بستک: وضعیت جاده‌های شهرستان بستک نیازمند توجه بیشتر است

حجت‌الاسلام جعفر کاظم‌زاده امام جمعه موقت شهرستان بستک نیز در خطبه‌های این هفته نماز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه در روایاتی از امام سجاد(ع) اظهار داشت: شیعیان ما با آثار عبادت و نیز سادگی و بی‌آلایشی در زندگی شناخته می‌شوند که در چهره‌های آنان آثار عبادت نمایان است.

وی بیان داشت: هنگامی که همه ساکت و خاموشند آنان در تقدیس و تسبیح خداوند هستند و آنگاه که همه خوابند آنها به نماز و نیایش پروردگار می‌پردازند.

کاظم‌زاده تصریح کرد: شیعه باید به فکر انسان‌سازی باشد و با دروغگو و فاسق همنشین نباشد چرا که انسان دروغگو مسیر نزدیک را به تو دور نشان می‌دهد و انسان فاسق به وقت‌اش تو را به لقمه‌ای نان می‌فروشد و همین که بی‌نیاز شد به تو لطمه می‌زند.

امام جمعه موقت شهرستان بستک در ادامه عربستان را عروسک خیمه شب بازی و کافران مسلمان‌نما دانست و افزود: اگر می‌خواهید که آرامش به آسیا و خاورمیانه بازگردد باید لکه‌های ننگی مثل عربستان و حامیانش سرکوب شوند.

کاظم‌زاده با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی خطاب به نیروهای نظامی و انتظامی گفت: اگر خودتان در مسائل قرص و محکم باشید جامعه هم به تبعیت از شما محکم می‌شود.

وی تصریح کرد: هدف نیروی انتظامی تنها این نباشد که بگیرد و در بند کند بلکه هدف باید آموزش باشد. همان طور که بستن کمربند ایمنی را یک فرهنگ کردید دوری از مواد مخدر و راه‌های پیشگیری از آن را نیز یک فرهنگ کنید.

امام جمعه موقت شهرستان بستک ضمن انتقاد از جاده‌های ورودی شهرستان گفت: ای کاش اداره راه شهرستان و استان کمی به فکر جاده‌ها بودند، ورودی جاده‌های شهرستان بستک از لاورمیستان تا کنارسیاه به سمت لامرد، از این سمت به سوی بندرعباس و جاده بندرلنگه متعلق به 30 – 40 سال پیش هستند.

وی افزود: قابل قبول نیست که سی و اندی سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته باشد ولی هنوز جاده‌های بی‌کیفیت داشته باشیم یا در برخی موارد جاده‌های ما هنوز خاکی باشد.

کاظم‌زاده همچنین با اشاره به اصطلاحات سیاسی و جناح بازی‌های برخی افراد خطاب به آقایان سیاسی گفت: این راست و چپ از کجا بوجود آمده؛ مگر شما همه با هم در یک سنگر نجنگیدید. مگر همه شما تحت فرمان یک رهبر نیستید؛ چرا در قالب اصلاح‌طلب و اصولگرا همدیگر را تخریب می‌کنید. با روحیه مردم بازی نکنید این یک درد برای مردم ماست، این بازی‌های بچه‌گانه سیاسی را ول کنید و حرف رهبر را بشنوید و نگاه رهبر را عملی کنید.

امام جمعه موقت شهرستان بستک در ادامه با اشاره به قضیه حج گفت: حج امسال بعید است که انجام شود و مسئولان خودکامه عربستان با کارشکنی‌هایی که می‌کنند راه را بسته‌اند حج را سیاسی و تابع دول غربی کرده‌اند.

کاظم‌زاده تصریح کرد: عربستان در همه چیز اسلام دست برده است، این غده سرطانی بعد از صهیونیست‌ها به عربستان سرایت کرده است.

وی همچنین با اشاره به هفته هلال احمر گفت: نیاز است یک تحول جدید در هلال احمر بوجود آید تا مردم بیشتر هلال احمر را بشناسند.

*امام جمعه موقت بندرخمیر: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند اقدام و عمل است‌

حجت‌الاسلام محمد صحرانشین نیز در خطبه های این هفته در شهرستان با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری اظهارداشت: اقدام و عمل در مسیر اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور از وضعیت اقتصادی کنونی است.

وی با تاکید بر اینکه پرداختن به سیاست های اقتصاد مقاومتی باید اولویت نخست برنامه های مسئولان در سال جاری باشد گفت: اقتصاد مقاومتی را نباید در شعار همایش‌ها و گفتمان‌ها خلاصه کرد، تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل می‌خواهد نه بخشنامه.

امام جمعه موقت با اشاره به موضوع برجام افزود: برجام نباید ما را از اقتصاد مقاومتی غافل کند، زیرا تحقق اقتصاد مقاومتی سبب کاهش وابستگی به اقتصاد تک محصولی و درآمدهای نفتی می شود و آن وقت است که می‌توان کشورهای غربی را از نفت ایران تحریم کرد.

حجت‌الاسلام صحرانشین بیان‌کرد: مسئولان امور حج و زیارت با توجه به اتفاقات رخ داده در مراسم حج سال گذشته نسبت به اعزام حجاج و تامین امنیت آنان اقدام کنند.

وی تاکیدکرد: حجاج ایرانی حج با عزت می خواهد نه حج با ذلت و ناامنی، بنابراین مسئولان آل سعود بدانند دو شهر مکه و مدینه متعلق به جهان اسلام است.

امام جمعه موقت بندرخمیر آل سعود را خائنین حرمین و مایع ننگ جهان اسلام در منطقه دانست و گفت: مسئولین آل سعود جهالیت 1400 سال پیش را روسفید کردند، زیرا  اعراب جاهلی، تنها دختران را زنده به کور کرده و بت پرست بودند و دیگر ادعای مسلمانی نداشتند، در حالی که آل سعود ادعای خادمین حرمین را داشته و هزاران کودک و جوان، زن و مرد را امروز زنده به کور می‌کند.

*مسئولان در حفظ و معرفی آثار باستانی شهرستان جاسک تلاش کنند‌

حجت‌الاسلام موسی فاطمی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته شهرستان با اشاره به دیدار فرماندهان نیروی انتظامی با مقام معظم رهبری بیان داشت: بحث امنیت در درجه اول قرار دارد.

وی افزود: اکنون در قلب اتحادیه اروپا ناامنی وجود دارد ولی در کشور ما حتی در دور افتاده ترین مکان‌ها  با رشادت‌های نیروهای نظامی و انتظامی و مرزبانی امنیت برقرار است.

امام جمعه موقت جاسک، با انتقاد از آمار سرقت منزل در شهرستان جاسک بیان داشت: باید در زمینه برخورد و کنترل سرقت از منازل اقدام و توجهی صورت گیرد حتی 2 یا 3 سرقت در ماه هم برای ناامن کردن این شهر کافی است منزل بنده3 بار مورد سرقت سارقان قرار گرفته است.

حجت الاسلام فاطمی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به اینکه عربستان در مساله حج کارشکنی می‌کند افزود:  شرط آنها عدم برگزاری  مراسم برائت از مشرکین و دعای کمیل  است اما منطق قرآن این است که در کنار شعار الله اکبر برائت از مشرکین هم باید صورت گیرد آنها مخالف شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل هستند.

امام جمعه موقت شهرستان جاسک روز میراث فرهنگی را نماد هویت ملی معرفی کرد و گفت:  امیدواریم مسئولین در معرفی و حفظ آثار باستانی این شهر که هویت این شهرستان است کوشش بیشتری کنند.

وی در بخش پایانی سخنان  خود گفت: البته آثار تاریخی هم در این شهرستان وجود دارد که  در منطقه نظامی قرار دارد امیدواریم مسئولان خدوم  نظامی شهرستان بتوانند فرجه ای برای بازدید مردم از این  اماکن تاریخی در نظر بگیرند.

انتهای پیام/‌

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده