ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رژیم صهیونیستی عامل اصلی بحران در خاورمیانه استظلم آل‌سعود در تعطیلی حج ایرانیان قابل توجیه نیست

نماز جمعه تهران ائمه جمعه شهرستان‌های استان زنجان با بیان اینکه رژیم جعلی و کودکش صهیونیستی ریشه تمام نکبت و بدبختی و بحران در منطقه خاورمیانه است، تاکید کردند: تنها راه برون رفت از بحران منطقه نابودی اسرائیل غاصب است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی طالبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قیدار با بیان اینکه یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف است، اظهار داشت: تجمل گرائی و مصرف‌زدگی بلای جان اقتصاد مقاومتی است به طوری که تجمل گرائی راه مصرف‌زدگی را هموار می‌کند و انگیزه تولید را از جامعه می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه وقتی جامعه‌ای به اسراف و تجمل‌گرایی پرداخت و آزادانه و بدون کنترل به مصرف کننده صِرف تبدیل شد، به تدریج از قدرت تولید آن کاسته می‌شود، تصریح کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری «برای جامعه، بلای بزرگی است که میل به مصرف روز به روز در آن زیاد شود و همه به بیشتر مصرف کردن، بیشتر خوردن، متنوع‌تر خوردن، متنوع‌تر پوشیدن و دنبال مد و هر چیز تازه برای وسایل زندگی و تجملات آن رفتن تشویق شوند، چه ثروت‌ها و پول‌هایی که در این راه ها هدر می‌رود».

امام جمعه قیدار با بیان اینکه وسایل رفاهی غیرضروری، در مقایسه با دیگر تولیدات مورد نیاز جامعه، تولید، واردات و مصرف چشم‌گیرتری دارند، عنوان کرد: در پاسخ به تقاضای مردم برای خرید این گونه وسایل، سرمایه و ارز فراوانی از کشور خارج می‌شود و به سرمایه‌هایی که غرب به وسیله آنها بر ضد اسلام توطئه می‌کند، افزوده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به صدمات و آسیب‌هایی که این فرهنگ به غلط جا افتاده در کشور دارد جامعه را به سوی نابودی می‌کشاند و ثروتها و منابع آن را تباه و کشور را در تمام ابعاد وابسته به بیگانگان می‌کند که ضروری است تا یک بسیج عمومی برای کاهش تجمل و مصرف گرایی در میان خانواده‌ها تشکیل شده و نسبت به فرهنگسازی در این زمینه اقدام کرده و مردم را به مصرف منابع داخلی ترغیب کند.

طالبی با اشاره به دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: «اقتدار و قاطعیت بدون بی‏رحمی»، «سلامت درونی»، «حضور به‌‏هنگام و سریع»، «عطوفت و کمک به مردم» و «قانون‏گرایی» عواملی هستند که سبب ارائه تصویری مثبت از نیروی انتظامی در بین مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی به پشتوانه ملت، بینی دشمنان را به خاک مالیده است و سعی دشمنان برای ایجاد ناامیدی، بدبینی و اختلاف در کشور نیز در عصبانیت آن‏ها از پیشرفتهای ایران، ریشه دارد، مراقبت از وحدت موجود در کشور را وظیفه تمامی مسئولان و مردم دانست و گفت: ایجاد دو جریانی، دو فرق‌ه‏ای و دو قطبی از ضربه‏‌های مهلکی است که دشمن به‏‌دنبال آن است.

امام جمعه قیدار با اشاره به 26 اردیبهشت سالروز اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس موسوم به «یوم‏النکبه» در سال 27 هجری شمسی خاطرنشان کرد: روز 26 اردیبهشت یکی از تلخ‌ترین روزها در جهان و روز سراسر نکبت و بدبختی است.

وی با بیان اینکه رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی ریشه تمام نکبت و بدبختی و بحران در منطقه خاورمیانه است، تنها راه برون رفت از بحران منطقه را نابودی اسرائیل غاصب اعلام کرد.

طالبی ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، سالروز لغو امتیاز تنباکو به دنبال فتوای آیت‌الله مجاهد میرزا محمدحسن شیرازی و فرارسیدن روز ملی جمعیت را گرامی داشت.

رفتار کارشکنانه آل سعود در برگزاری مراسم حج ایرانیان

امام جمعه ابهر با اشاره به رفتار فاحش عربستان در برگزاری مراسم حج امسال گفت: رژیم آل‌سعود سبب تعطیلی و عدم برگزاری مراسم حج امسال ایرانیان در مکه شد.

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ابهر با اشاره به اینکه رفتار کارشکنانه رژیم آل‌سعود در برگزاری مراسم حج امسال اظهار داشت: رژیم وابسته سعودی در اطاعت از راهبرد‌های شوم اربابانش به ویژه آمریکا  و رژیم صهیونیستی موجب تعطیلی و عدم برگزاری مراسم حج امسال مسلمانان در مکه شدند.

وی با اشاره به اینکه علاقه و شوق ایرانیان همه ساله در این ایام برای فرا رسیدن نوبت حج خود لحظه شماری می‌کردند، افزود: این ظلم فاحش عربستان قابل توجیه و جبران نیست و باید با آن مقابله کرد.

امام جمعه ابهر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی کشور در هفته گذشته گفت: نیرو‌های انتظامی باید مطابق با دستور رهبر معظم انقلاب برای بالا بردن امنیت کشور تمام توان و سعی خود را به کار گیرند.

وی به ویژگی‌های جامعه منتظر اشاره کرد و افزود: جامعه منتظر باید آماده ترویج سنت‌ها و ارزش‌های اسلامی و مبارزه‌گر با دشمنان اسلام و بدعت‌ها باشد.

حجت‌الاسلام رحیمی با اشاره به قرار گرفتن در ایام نیمه شعبان و بهره گرفتن از سنت‌ها و فضیلت‌های این ماه گفت: انتظار ظهور حضرت مهدی‌(عج) برخاسته از رهنمود‌های زندگی ساز اسلام است که سبب خودسازی و اصلاح مسلمانان و جامعه دین‌دار است.

وی گفت: ماهواره‌ها و فضای مجازی در این دوره مصادیق دجال هستند چه بسا که در فضای مجازی شاهد توهین به ارزش‌های دینی و اسلامی هستیم.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه دو رکن اساسی در بصیرت مهدوی دشمن ستیزی و حجت محوری است، تصریح کرد: منتظران ظهور(عج) با اعتقاد به مهدویت دینی باید فرهنگ دشمن شناسی و دشمن ستیزی را در خود تقویت کنند.

کارشکنی‌های عربستان در راستای اطاعت از اربابان غربی بوده است

امام جمعه خرمدره با اشاره به رفتار کارشکنانه عربستان سعودی در مشرف نشدن حجاج ایرانی به حج گفت: رفتار کارشکنانه رژیم سلفی سعودی در اطاعت از اربابانشان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی سبب مشرف نشدن حجاج ایرانی به حج شد.

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خرمدره ضمن گرامی داشتن فرارسیدن ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان اظهار داشت: دشمنان در صدد فلج کردن نیروی جوان کشورند و با هر وسیله‌ای درصدد تحقق اهداف شوم خود هستند.

وی ضمن تاکید بر باور کردن توانمندی‌های جوانان کشور در تمامی حوزه‌ها تصریح کرد: خانواده‌ها در این زمینه نقش بسزایی دارند و والدین باید جوانان خود را درک کرده و به آنان توجه بیشتری کنند.

امام جمعه خرمدره با بیان اینکه حضور جوانان در فضای مجازی باید کنترل شود، ابراز کرد: پدر و مادر خانه را محیط امن و آرامش برای جوانان قرار دهند و وقت خودشان را با آنان سپری کنند.

وی با بیان اینکه نقش روحانیان و آموزش و پرورش در تربیت جوانان امری مهم است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد به موانع و مشکلات امروز جوانان اشاره کرد و گفت: موانع ازدواج جوانان باید برطرف شود و جوانان برای تشکیل خانواده راغب‌تر شوند و در این بین مسئولان نیز از ارائه حمایت‌های لازم از زوج‌های جوان دریغ نکنند.

حسینی با اشاره به رفتار کارشکنانه عربستان سعودی در مشرف نشدن حجاج ایرانی به حج گفت: هر سال در این ایام حجاج جلسات خود را تشکیل می‌دادند، اما امسال رفتار کارشکنانه رژیم سلفی سعودی در اطاعت از اربابانشان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی سبب مشرف نشدن حجاج ایرانی به حج شد.

وی ضمن سفارش نمازگزاران به تقوای الهی عنوان کرد: اعتقاد به دوره آخرالزمان و انتظار منجی عقیده‌ای است که در دین‌های  آسمانی از جمله یهود، زرتشت، مسیحیت و مدعیان نبوت و دین مقدس اسلام به عنوان یک اصل مسلم مورد قبول واقع شده است.

امام جمعه خرمدره تصریح کرد: وظیفه ما در زمان غیبت مانند وظیفه در زمان حضور امام معصوم(ع) است، اگرچه آن حضرت(عج) از نظر ما غایب است، اما به ما اشراف و آگاهی دارد و بر اعمال و رفتار ما ناظر است.

وی ابراز کرد: بزرگترین وظیفه شیعیان در عصر غیبت انتظار فرج و ظهور دولت جهانی حضرت مهدی(عج) است و منتظر باید تفکر اسلامى خویش را سامان داده و وضعیت روحى و ایمان درونى خود را تقویت کند.

عملیات احداث محور ارتباطی طارم-خلخال تسریع یابد

امام جمعه موقت طارم ضمن تاکید بر لزوم تسریع در عملیات احداث محور ارتباطی طارم به خلخال گفت: امیدواریم با احداث محورهای مواصلاتی در مسیر خلخال و ماسوله، شهرستان طارم از این محرومیت خارج شده و درآمد حاصل از فروش محصولات این شهرستان عاید کشاورزان این منطقه شود.

حجت‌الاسلام مهدی مرادخانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه طارم ضمن گرامی داشتن ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان با اشاره به معضلات و مشکلات جوانان جامعه امروز اظهار داشت: حدود 90 درصد از جوانان ما که در زندان‌ها هستند رابطه خوبی با مساجد ندارند در نتیجه این وظیفه هیئت امناء و مسئولان فرهنگی مساجد است تا زمینه حضور جوانان را در این مکان‌های مذهبی و روحانی فراهم کنند.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان و نقشه‌های شوم آنان برای انحراف فکری و ذهنی جوانان کشورهای اسلامی به ویژه ایران تصریح کرد: مسئولان باید به جوانان بها دهند چرا که خارج از مساجد و اماکن فرهنگی و مذهبی تورهایی برای این افراد از ناحیه دشمنان اسلام تدارک دیده شده است.

امام جمعه موقت طارم با بیان اینکه متاسفانه با تمام جذابیت و وجود مناطق توریستی طارم ظرفیتهای گردشگری این شهرستان غریب واقع شده است، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های ذیربط نظیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان باید در این زمینه قوی‌تر از گذشته عمل کند.

وی ضمن تاکید بر لزوم تسریع در عملیات احداث محور ارتباطی طارم به خلخال افزود: امیدواریم با احداث محورهای مواصلاتی در مسیر خلخال و ماسوله، شهرستان طارم از این محرومیت خارج شده و درآمد حاصل از فروش محصولات این شهرستان عاید کشاورزان این منطقه شود.

مرادخانی با اشاره به توانمندیهای طارم در بخش کشاورزی ابراز کرد: همانطور که گفته شد با تکمیل عملیات ساخت محورهای طارم به خلخال و ماسوله این شهرستان در تمامی بخش‌ها از جمله کشاورزی به رونق و آبادانی اقتصادی دست می‌یابد.

وی سالروز لغو امتیاز تنباکو به دنبال فتوای آیت‌الله مجاهد میرزا محمدحسن شیرازی و روز ملی جمعیت را گرامی داشت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده