ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

غرفه کودکان کار در نمایشگاه کتاب

به گزارش عصر جمعه ایرنا از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان که سازمانی غیردولتی است با شعار لغو کار کودک همین امروز ممکن است در نمایشگاه کتاب تهران حضور یافت.
هدف از تأسیس جمعیت دفاع از کودکان کار، تلاش جهت محو کامل کار، بهره‌کشی و هرگونه سوء استفاده از کودکان و احقاق حقوق و شرایط زندگی انسانی و برابر برای تمامی کودکان جهان است.
این سازمان متشکل از کسانی‌ است که از سال‌ها پیش در زمینه حقوق کودکان تحقیق و فعالیت‌هایی داشته‌اند.
در نمایشگاه کتاب تهران مجموع آرزوها و ترس کودکان از کار در یک کتاب جمع آوری شده است. همچنین بسته‌هایی شامل نقاشی کودکان کارو لیوان‌هایی که نقاشی‌های این کودکان بر روی آن چاپ شده است به نفع کودکان کار به فروش می‌رسد.
غرفه‌ی کودکان کار در سالن B ناشران عمومی قرار دارد.

** دیدار استادان دانشگاه های عربی با رئیس نمایشگاه کتاب تهران
جمعی از استادان دانشگاه های کشورهای عربی و نمایندگان جامعه دانشگاهی عربی با سیدعباس صالحی رییس بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار که با حضور 12 استاد برجسته دانشگاه‌های عربی همراه بود، رایزنی‌هایی برای ایجاد شکل‌گیری شبکه نخبگان ایرانی و عربی برای پیگیری و انجام فعالیت‌های علمی و فرهنگی در دو کشور انجام شد.
همچنین با توجه به بعد بین‌المللی نمایشگاه کتاب تهران، زمینه گفت‌وگوهای فرهنگی بین دو کشور در حاشیه نمایشگاه و در سال‌های آینده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این دیدار صالحی با علی عبدالله محمد آل محمود از کشور قطر، محمد ابوعامی از بلغارستان، عده فلاحی از الجزایر، احمد عبدالجبار، فلاح حسن عبدالحسین و محسن عود محسن از عراق، فروزی علوی و فوزی محفوظ از تونس، طالب بن اسالمی از عمان، حماش حسین از الجزایر و صالح محسن و کامل حبیب از لبنان دیدار و گفت‌گو کرد.

** توجه رسانه ها و بازدیدکنندگان به بخش مرمت آثار در غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی نمایشگاه کتاب
طی برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، بخش مرمت آثار در غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی مورد توجه رسانه‌ها و بازدیدکنندگان قرار گرفت.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، امسال در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، بخش مرمت آثار، حضوری فعال دارد و در حضور بازدیدکنندگان اقدام به مرمت اسناد و کتب خطی می‌کند.
همچنین طی روزهای اخیر رسانه‌های مختلفی اقدام به تهیه گزارش از بخش مرمت اسناد و کتب خطی غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی کرده‌اند.
مرمت کاران اسناد ایران به عنوان یکی از مراجع اصلی مرمت آثار در منطقه شناخته می‌شوند و طی سال‌های اخیر، کارشناسان بسیاری از کشورهای منطقه برای آموزش مرمت مکتوبات کهن در سازمان اسناد و کتابخانه ملی آموزش دیده‌اند.
همچنین تاکنون آثار بسیاری از کشورهای منطقه، توسط کارشناسان این سازمان مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است.
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از 15 تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برپا ‌شده است. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.
فراهنگ**1085**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X