ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۷۵۰۰ میلیارد تومان برای پزشک خانواده ۴۶ میلیون ایرانی کافی است

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محسن علیجانی در نشست هم اندیشی جامعه پزشکی با متخبین دوره دهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت یکی از راهبردهای اساسی حاکمیت و دولت است گفت: یکی از راه حل های برون رفت از مشکلات حوزه سلامت ارائه گایدلاین های و سطح بندی خدمات یا نظام ارجاع است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت باید تصدی گری را واگذار کند و به سیاست گذاری بپردازد تصریح کرد: تصدی گری مشکل کلیت دولت است وقتی در هر عرصه ای تصدی گری را وگذار نکنیم خدمات برای مردم گران خواهد بود.

نماینده منتخب تهران در ادامه با بیان اینکه  سازمان نظام پزشکی می تواند شان جامعه پزشکی را حفظ کند، گفت: در بحث نظام ارجاع و برنامه پزشک خانواده برای ۲۲ میلیون روستایی ۳ هزار میلیارد تومان هزینه می دهیم اگر به این عدد جمعیت ۲۴ میلیونی شهرهای کوچک و حاشیه شهر ها را اضافه کنیم با ۴۵۰۰ هزار میلیارد تومان می توان پزشک خانواده را جاری کرد به عبارتی چنانچه نتوانیم کل کشور را تحت پوشش برنامه پزشک خانواده قرار دهیم با ۷۵۰۰ میلیارد تومان می توان ۴۶ میلیون نفر را تحت پوشش برد.

علیجانی با اشاره به اینکه کاهش هزینه ها در بخش سلامت نیاز به تحلیل موشکافانه ای دارد، خاظر نشان کرد: طرح تحول نظام سلامت به روایتی ۸۰ هزار میلیارد و به روایت دیگر ۱۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه دربرداشته اگر بتوانیم نظام ارجاع را پیاده کنیم می توانیم در هزینه ها صرجه جویی کنیم

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X