ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مترو انتخاب اول بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران گفت: بخش اعظم جمعیت میلیونی كه از نمایشگاه بازدید كردند، با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه مترو و اتوبوس خود را به شهر آفتاب رساندند. خبرگزاری میزان: سید جعفر تشكری هاشمی گفت: تمامی امكانات و تسهیلات حمل و نقل عمومی برای روزهای انتهایی نمایشگاه كتاب را آماده كرده و به كار گرفته ایم.

وی با اعلام این كه مترو به عنوان وسیله‌ای ارزان، ایمن و سریع، بهترین وسیله برای بازدید از نمایشگاه بود و بیشترین استقبال نیز از آن صورت پذیرفت، تأكید كرد: بخش قابل توجهی از مسافران مترو از طریق خط یك به صورت مستقیم در ایستگاه شهر آفتاب پیاده شدند و بخش دیگری از مسافران نیز با استفاده از خط سه در ایستگاه نعمت آباد پیاده شده و با استفاده از اتوبوس های مستقر در این محل به شهر آفتاب منتقل شدند.

مترو هر ساعت 18 هزار نفر را به «شهر آفتاب» رساند

معاون شهردار تهران با اشاره به این كه میانگین سرفاصله حركت قطارهای مترو در ایستگاه شهر آفتاب، 10 تا 15 دقیقه بود که با تقویت ناوگان، این سرفاصله در روزهای پنج شنبه و جمعه به 6 دقیقه و نیم كاهش پیدا كرد، گفت: به این ترتیب در هر 6 و نیم دقیقه، بیش ار دو هزار مسافر در شهر آفتاب پیاده شدند و به عبارتی در هر ساعت، 9 قطار بیش از 18 هزار مسافر را به شهر آفتاب منتقل کردند.

تشكری هاشمی با بیان این كه با وجود استقبال گسترده شهروندان از نمایشگاه كتاب كه دور از تصور مسئولان تمامی دستگاه های دست اندر كار برگزاری نمایشگاه بود، تصریح كرد: با این وجود، ناوگان حمل و نقل عمومی در زمینه نقل و انتقال شهروندان به «شهر آفتاب» به خوبی عمل کرد و خدمات این حوزه از شرایط ایده آل برخوردار بود.

وی با تأكید بر این كه با وجود پیش بینی 9 ایستگاه اتوبوس در 9 نقطه پر تردد شهر، به جز 3 خط پایانه غرب (آزادی)، پایانه جنوب و میدان رسالت، استقبال مورد انتظار از سایر خطوط به عمل نیآمد، ‌اضافه كرد: شركت واحد اتوبوسرانی، 300 دستگاه اتوبوس در مسیرهای منتهی به مجموعه شهر آفتاب و 100 دستگاه اتوبوس دیگر از جمله 75 دستگاه اتوبوس دو كابین در داخل نمایشگاه مستقر کرده بود تا نسبت به جا به جایی شهروندان اقدام کند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده