ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«طوفان مرگ» و «وسوسه» در نمایشگاه کتاب

«طوفان مرگ» و «وسوسه» نوشته نیما کهندانی در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، «طوفان مرگ» سومین جلد از پنج‌گانه «پادشاهی جهان» در ژانر فانتزی مدرن است.

پیش‌تر، «خیزش خاک» جلد نخست این مجموعه با محوریت اساطیر ایران در دوره‌ پیشین نمایشگاه و «نفرین بیوا» دومین جلد این مجموعه با محوریت اساطیر ژاپن عرضه شده بود.

داستان «طوفان مرگ» که به مجموعه «پادشاهی جهان» تعلق دارد درباره اساطیر باستانی اسکاندیناوی است.

در معرفی این مجموعه عنوان شده است: مجموعه‌ «پادشاهی جهان» داستان فانتزی مدرنی است که در آن ایزدان و اساطیر باستانی جهان پا به دنیای امروز می‌گذارند تا تشکیلات پادشاهی جهان را در تصرف کشورهای جهان همراهی کنند. سردمداران این تشکیلات از نیروهای ماورایی بهره می‌جویند اما در مقابل خود انجمن پاترا را دارند که با پیدا کردن چهار مبارز از چهار نقطه‌ جهان که با نیروها جادویی چهار عنصر متولد شده‌اند، سعی در شکست این تشکیلات دارند؛ مانی: مبارز خاک، آمایا: مبارز آب، لوسیا: مبارز آتش و درنهایت پسری که مبارز باد است.

«طوفان مرگ» داستان سومین مبارز، پسری دانمارکی است که کنترل نیروی باد را در اختیار دارد. او به جهان‌های باستانی نورث خواهد رفت تا به یک «جادوگر باد» بدل شود. مبارز باد تصمیم خواهد گرفت که برای کدام جبهه مبارزه کند؛ پادشاهی جهان یا انجمن پاترا؟ در این میان داستان هر یک از سه مبارز دیگر نیز به موازات هم پیش می‌رود.

«طوفان مرگ» با ویراستاری محبوبه موسوی در 500 صفحه و با قیمت 30000 تومان از سوی انتشارات ویدا برای نوجوانان منتشر شده است.

همچنین «وسوسه» عنوان نخستین جلد از سه‌گانه «مرزهای در هم شکسته» است. این اثر که «اقتباسی آزاد» از داستان «سیاوش و سودابه» شاهنامه‌ فردوسی است، روایتگر داستان پسری هفده‌ساله به نام «کیا» است که بیماری لاعلاجی دارد و به‌زودی جان خواهد داد؛ تا وقتی که پدربزرگش پرده از رازهای ناگفته برمی‌دارد و او را به زمان سیاوش می‌فرستد؛ زمان پادشاهی کاووس‌شاه. کیا که خود پیش‌تر تجربه‌ «وسوسه‌ای تلخ» را از سر گذرانده، شاهد ماجرای تلخ بهترین دوستش، شاهزاده سیاوش با سودابه خواهد بود.

در این میان دیو باستانی، کماریکان، در حال گردآوری سپاهی بزرگ از دیوها است تا از طریق مرزها و دروازه‌های باستانی به جهان امروز بیاید و ایران را به تصرف خود درآورد. آیا سیاوش تن به «وسوسه» می‌دهد و اسیر اغوای سودابه می‌شود؟ آیا از آتش جان سالم به درمی‌برد؟

«وسوسه» با ویراستاری فرشته احمدی در 235 صفحه و با قیمت 15000 تومان از سوی نشر یادشده برای مخاطب جوان و بزرگسال منتشر شده است.

سه‌گانه «پیشتازان و اربابان مرگ» (جلد یکم: طلوع تاریکی، جلد دوم: هفت، جلد سوم: رستاخیز تاریکی) در ژانر فانتزی، نخستین مجموعه‌ نیما کهندانی است که پیش‌تر از سوی نشر موج منتشر شده است.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا 25 اردیبهشت در شهر آفتاب برپاست.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده