ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امنیت ضروری ترین مسئله در نظام جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر، با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) درباره امنیت، ابراز داشت: ایشان می فرمایند، در بین شما دو نعمت فراموش شده قرار دارد که نخستین آنها امنیت است و دیگری سلامت و به واقع اهمیت امنیت در جامعه بالاتر از هر مقوله ای است.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگران، افزود: همانطور که معظم له نیز تاکید فرمودند، امنیت اخلاقی و محیط جامعه باید مورد توجه ویژه قرار مردم گیرد چراکه ناموس و آبروی مردم از مهمترین مسائل در جامعه است و نیروی انتظامی همیشه بیدار ایران اسلامی در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشد.

میراث فرهنگی بستر توسعه همه جانبه میامی را فراهم می سازد

امام جمعه میامی ضمن گرامیداشت هفته میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: میراث فرهنگی و به خصوص گردشگری بستر توسعه همه جانبه میامی را فراهم می سازد.

صفایی پور با اشاره به ارتباط بین میراث فرهنگی و اقتصاد مقاومتی، بیان داشت: میراث فرهنگی می توانند به جذب گردشگر و در نتیجه سرازیر شدن امکانات و منابع مالی کمک کند و برای نسل جوان جامعه اشتغال زایی را در پی خواهد داشت لذا برنامه ریزی درست در راستای استفاده از منابع فرهنگی و تاریخی، مصداق بارز تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: مسئولان میراث فرهنگی با برنامه ریزی دقیق در راستای جذب گردشگر می توانند رشد و توسعه همه جانبه شهرستان میامی را به ارمغان بیاوردند تا در نهایت بتوانیم شاهد رفع بخشی از مشکلات جامعه به خصوص در مقوله بیکاری شرق استان اقدامات مثبتی را صورت دهیم.

میراث فرهنگی قلب یک شهر است

امام جمعه میامی ارتقاء نمایندگی میراث فرهنگی و صنایع گردشگری میامی به اداره را خواستار شد و گفت: این مهم برای توجه بیشتر به میراث و مقوله گردشگری این شهرستان ضروری است چرا که میامی بیش از ۵۰اثرثبت شده تاریخی و فرهنگی دارد.

صفایی پور با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های فرهنگی و گردشگری میامی با توجه به قرار گرفتن در مسیر ترانزیت تهران-مشهد می تواند برای توسعه شهرستان موثر باشد، ابراز داشت: مسئولان برای استفاده از این قابلیت ها برنامه ریزی کنند تا بتوانیم شاهد ایجاد مشاغل خانگی از جمله صنایع دستی، غذاهای محلی، گردشگری، اسکان مسافران و گردشگران و در نهایت تحقق اقتصاد مقاومتی باشیم.

وی افزود: میراث فرهنگی قلب و هویت یک شهر است و با اقتصاد مقاومتی رابطه تنگاتنگی دارد لذا با توجه به اینکه مردم به حفظ آثار تاریخی اهمیت می دهند میامی نیز می تواند با مشارکت مردم و مسئولان، یک منطقه ویژه گردشگری معرفی شود چرا که آرامگاه ابن یمین فریومدی، شیخ حسن جوری، مسجد جامع فرومد، جاذبه های گردشگری بخش کالپوش، کاروانسراهای شاه عباسی و... در این شهرستان قرار دارد.

حزب الله افتخار جهان اسلام است 

امام جمعه موقت شاهرود نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته به میزبانی حسینیه مدرسه قلعه، گفت: حزب الله لبنان که بنابه گفته خود عربها موجب عزت و سربلندی دنیای اسلام شده اند، از سوی آل سعود به تروریسم متهم شده و آمریکا نیز از این خواسته سعودی های حمایت می کند.

حجت الاسلام عباس امینی با اشاره به عداوت های آل سعود در قبال مسلمانان و همنوعان منطقه، بیان داشت: این رژیم با تشکیل گروهک هایی مانند داعش در بیشتر اقدامات تروریستی جهان دست دارند و این درحالی است که آمریکا و غرب به خاطر مسائل مالی و دلارهای نفتی عربستان چشمان خود را بر روی این جنایت های بسته اند.

وی افزود: دستان پلید آمریکا و آل سعود در همه جنایت هایی که در کشورهای اسلامی انجام می شود، دیده می شود و این حقیقتی است که امروز هیچ انسان آزاده ای نمی تواند آن را کتمان کند چرا این جنایات بر همگان روشن است.

مدافعان حرم کاری خدایی می کنند

امام جمعه موقت شاهرود ضمن گرامیداشت مقام شهدای مدافع حرم، گفت: مدافعان حرم کاری خدایی می کنند و اجری عظیم در نزد پروردگار دارند چرا که امروز نیت پاکشان بر همگان روشن است و همه مردم ایران قدردان تلاش این رزمندگان و شهدای مدافع حرم هستند.

امینی افزود: مدافعان حرم علاوه بر دفاع از حریم اهل بیت(ع) از کیان کشور نیز دفاع می کنند زیرا هدف اصلی همه تروریست ها و قدارچیان منطقه جبهه مقاومت اسلامی و به خصوص ایران است و این مهم درست همان نکته ای است که مقام معظم رهبری در تاکید آن فرمودند، اگر امروز با داعش در سوریه نجنگیم باید در کرمانشاه و همدان مقابل آنان بایستیم.

وی ادامه داد: اگر زمانی برخی در حقانیت این رزمندگان شک داشتند، امروز با روشن شدن جنایان دشمنان اسلام در منطقه، همه مردم دل هایشان را در کنار دل های خانواده شهدای مدافع حرم گذاشته اند که اینگونه مظلومانه در دفاع از حرمین جان به جان آفرین تسلیم می کنند.

ناجا مظهر اقتدار است

امام جمعه موقت دامغان نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته به میزبانی مصلای امام خمینی(ره) این شهر، با بیان اینکه برقراری نظم و امنیت در جامعه از اولویت های نخست یک جامعه به حساب می آید، گفت: امروز نیروی انتظامی از یک اقتدار و توانایی بالایی در جامعه برخوردار است.

حجت الاسلام احمد فوادیان با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نیروهای انتظامی و تاکیدات ایشان بر امنیت، گفت: در این دیدار معظم له سخنان ارزشمندی را در باب برقراری نظم و امنیت در جامعه بیان داشتند و خدمات و زحمات پرسنل خدوم و زحمت کش نیروی انتظامی را در باب برقراری نظم و امنیت در جامعه ستودند لذا ما نیز می بایست تمام تلاش و زحمات پرسنل زحمت کش و سخت کوش نیروی انتظامی در برقراری نظم اجتماعی را قدر بدانیم.

وی افزود: نیروی انتظامی دراجرای فرامین با ارزش ولایت فقیه گام برمی دارد و لحظه ای در برقراری نظم، امنیت و ارائه خدمات مطلوب به مردم کوتاه نمی آید لیکن این خدمات می بایست روزبه روز در جامعه تقویت شود.

اسرائیل رژیم کودک کش و فاسد است

امام جمعه موقت دامغان با اشاره به نامگذاری بیست و ششم اردیبهشت ماه تحت عنوان روز نکبت و جنایات ظالمانه و بی رحمانه رژیم صهیونیستی، گفت: اسرائیل یک رژیم کودکش و فاسد است و دستش به خون انسان های بی گناه و مظلوم در جامعه آغشته می شود و ما نیز هرگز جنایات و ظلم های این رژیم فاسد را فراموش نخواهیم کرد چرا که می دانیم کمک های مالی و تسلیحاتی به هم پیمانان خود در کشتار مردم مظلوم و بی پناه منطقه را در دستور کار دارد.

فوادیان در بخشی دیگر از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهر به ممانعت رژیم آل سعود در اجرای حج تمتع سال جاری و شیطنت های وارده برعلیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و بیان داشت: آل سعود یک رژیم فاسد و جنایتکار محسوب می شود و با تمام توان و ظرفیت خود حج تمتع سال جاری را برای کشورمان محدود و مانع این امور عبادی و سیاسی مسلمانان شده است.

وی افزود: برخی کشورهای منطقه از شمشیر تیز رژیم آل سعود می ترسند و برخی نیز به دنبال زرق و برق و پول این رژیم هستند ولی جمهوری اسلامی ایران از این رژیم ترس و واهمه ندارد و آل سعود را فاسد و جنایتکار می داند.

مرگ بر آمریکای واقعی کار و تلاش در جامعه است

امام جمعه شهمیرزاد نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته، گفت: شعار مرگ بر آمریکا همیشه از اصول انقلاب اسلامی بوده و هست اما باید در نظر داشت که مرگ بر آمریکای واقعی، حمایت از تولید داخل، کشاورزی و کار و ایجاد اشتغال برای جوانان است.

حجت الاسلام سید داوود احمد پناه همچنین بیان داشت: انسان باید در تقویت بصیرت خود اهتمام داشته باشد و بداند که کشورهایی همچون آمریکا که خود را کدخدا می داند و از علم و دانش سودی به انسان‌ها نمی‌رسانند به‌راحتی از جنایات آل‌سعود و صهیونیست‌ها در حق مسلمانان بی‌گناه می‌گذرد.

وی افزود:  امروز کسانی که به لبخند دشمن دل ‌خوش کرده‌اند، باید از خواب غفلت بیدار شوند و به حمایت از کشاورزان و کارهای جهادی بپردازند چرا که تحریم چیز جدیدی نیست و سال‌هاست که دشمنان ما را مورد تحریم‌های مختلف قرار داده‌اند و نباید دل‌خوش آن‌ها باشیم و باید مردم و مسئولان همدل و هم‌زبان و متحد و یک‌صدا باشند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X