ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده مرجعیت عراق: سیاستمداران گوش های خود را بسته اند و نصایح اثری ندارد

به گزارش ایرنا، شیخ احمد الصافی امام جمعه کربلا در خطبه دوم معروف به خطبه سیاسی، ضمن اشاره به انفجارهای روز چهارشنبه بغداد و محکوم کردن این انفجارها ، گفت، این اقدامات وحشیانه و ریختن خون انسان های بی گناه از گروه های تروریستی و تکفیری که ریشه در اخلاق و تفکرات تروریستی دارد، دور از انتظار نیست، اما سوال ما این است که 'سیاستمداران چه زمانی از دیدگاه های تنگ خود دست خواهند شست و از دست و پا زدن در روش اداره کشور دست خواهند کشید؟'
وی در عین حال این را هم اضافه کرد که 'این حرف ها و سخن ها گویا دیگر فایده ای ندارد، چرا که آنها گوش های خود را بر روی نصایح دیگران بسته اند و تنها مانده است به خدا شکایت ببریم'.
الصافی باردیگر دولتمردان و سیاستمداران عراقی را به اتخاذ طرح هایی برای برون رفت از وضعیت فعلی کشور فراخواند.
وی در ادامه خطبه دوم، به قرائت بخش دیگری از نامه امام علی(ع) به مالک اشتر پرداخت که امام در آن راه و روش حکومت و اداره کشور و برخورد با مردم را برایش تشریح کرده است.
اکنون ماه هاست که آیت الله سیستانی مرجع عالی عراق، خطبه دوم سیاسی را که معمولا به قرائت دست نوشته های وی در خصوص اوضاع جاری سیاسی و اجتماعی و اقتصادی، اختصاص داشت، به عنوان یک اقدام اعتراضی قطع کرده است و دو نماینده وی شیخ احمد الصافی و شیخ مهدی الکربلایی، در این خطبه تنها به قرائت نامه های امام علی (ع) به فرماندارانش ، بویژه مالک اشتر می پردازند.
اوضاع سیاسی عراق به دنبال ورود تظاهرکنندگانی که به ابتکار مقتدا صدر در مقابل منطقه سبز تجمع کرده بودند، به داخل منطقه سبز و اشغال پارلمان توسط آنان، وارد مرحله ای جدید از بحران شده است و از آن هنگام جریان های سیاسی این کشور نتوانسته اند، پارلمان عراق را به شرایط عادی و تشکیل جلسات معمول برگردانند.
خاورم*4*1770**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X