ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مسجد جامعی: بازار گل منطقه 14 تهران نیازمند ساماندهی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد مسجدجامعی روز جمعه در برنامه تهران گردی این هفته با حضور در منطقه 14 شهرداری تهران از بازار گل تهران، منزل وثوق الدوله (لوکشین فیلم شهرزاد)، شهرک تاکسیرانی دیدن کرد.
وی در جریان بازدید از بازار گل شهید محلاتی در این منطقه، این بازار را از جاذبه های منطقه 14 عنوان کرد و گفت: از تمام نقاط شهر تهران و سایر استان ها، شهروندان برای خرید گل به این بازار مراجعه می کنند.
مسجدجامعی افزود: این بازار نه تنها از نظر اقتصادی برای منطقه مناسب است بلکه بسیاری از افراد می توانند اوقات فراغت خود را در این بازار بگذرانند.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بازار گل شهید محلاتی نیازمند ساماندهی است، اظهار کرد: طرحی در شورای شهر مطرح است که این بازار ساماندهی شده و دسترسی به خدمات عمومی از جمله آب آشامیدنی برای آن فراهم شود.

*ایجاد مرکز جدید آتش نشانی در منطقه 14
وی در ادامه تهران گردی به مناسبت سالگرد شهادت امید عباسی آتش نشان تهرانی، از مرکز آتش نشانی منطقه 14 شهر تهران دیدن کرد.
مسجدجامعی گفت: مرکز آتش نشانی جدیدی در این منطقه در دست احداث است که به زودی برای خدمات دهی به بهره برداری می رسد.

*حمایت از شهرداری تهران برای خرید باغ وثوق الدوله
عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه تهران گردی از باغ وثوق الدوله (لوکیشن سریال خانگی شهرزاد) دیدن کرد و گفت: با توجه به گستردگی فضای سبز و محصور بودن این باغ از سه طرف، پیشنهاد می شود شهرداری تهران این باغ را به بوستان بانوان تبدیل کند.
مسجدجامعی با بیان اینکه باغ وثوق الدوله در مالکیت نیروی انتظامی قرار دارد، افزود: از شهرداری تهران برای خرید این باغ و حفظ آن برای شهروندان حمایت می کنیم.

*شهرک تاکسیرانی تنها شهرک صنفی در کشور است
وی در ادامه با اشاره به وجود شهرک تاکسیرانی در منطقه 14 تهران و چهار دهه فعالیت آن گفت: شهرک تاکسیرانی تنها شهرک صنفی در کشور است که هویت خود را حفظ کرده است.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: توسعه خدمات رفاهی برای این شهرک در حال انجام است.

*پارک پرستار، اولین مدل شهرسازی در تهران
مسجدجامعی همچنین با حضور در پارک پرستار در منطقه 14 تهران گفت: این پارک و ساختمان های اطراف آن از لحاظ شهرسازی اهمیت به سزایی دارد.
به گفته وی، اولین مدل شهرسازی با استفاده از فضای سبز در این منطقه انجام شده است.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: نظام شهرسازی شطرنجی و مدرن در این منطقه رعایت شده است.
منطقه 14 شهرداری تهران در قسمت شرق تهران قرار دارد، این منطقه از شمال به خیابان پیروزی، از غرب به خیابان 17 شهریور، از جنوب به خیابان خاوران و از شرق به بزرگراه بسیج مستضعفین محدود می‌شود.
منطقه 14 شامل 6 ناحیه و 25 محله است که دولاب، کوی بانک رهنی، سلیمانیه، سرآسیاب، صددستگاه غیاثی و قصر فیروزه از محله های مهم آن است.
باغ وثوق الدوله، قبرستان مسیحیان، بقعه چهل تن و زمین های کشاورزی و باغ های گل از جاذبه های منطقه 14 است.
تهرام/7244/7245//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده